Image
29.6.2017 0 Comments

Spoločnosť InnSpire zabudovala počítač do eternetového kábla

InnCable je v podstate počítač s Androidom, ktorý je zabudovaný do eternetového kábla. Stačí pripojiť jeden koniec do eternetového portu a druhý do televízora a máte smart TV.

Zariadenie InnCable je určené predovšetkým pre hotely, umožňuje veľmi jednoduché nastavenie a nie je potrebná serverová miestnosť ani špecializovaná správa IT. Podľa spoluzakladateľa a generálneho riaditeľa spoločnosti InnSpire Martina Chevalleyho je to v podstate škatuľa s Androidom, ktorá sa dá použiť ako set-top box aj v domácnosti či u poskytovateľov telekomunikačných služieb.

V súčasnosti obsahuje InnCable vlastný softvér InnSpire na použitie v hoteloch a pohostinských zariadeniach, spoločnosť však očakáva, že napríklad telekomunikační operátori by mohli vyvinúť aplikácie podľa svojich požiadaviek.

InnCable najlepšie funguje v eternetovej sieti a najvhodnejšie sú preň porty PoE (Power over Ethernet). Môže byť napájaný aj televízorom prostredníctvom portu HDMI, no nie všetky televízory to podporujú. Ak treba, systém môže fungovať aj s bežným zdrojom napájania a pripojením Wi-Fi, hoci tento spôsob nie je veľmi spoľahlivý (hotelové siete Wi-Fi môžu byť preťažené).

InnCable obsahuje dva porty USB a sériový port RJ-12, podrobnosti o procesore a pamäti výrobca nezverejnil, pravdepodobne však budú obdobné, ako možno nájsť v set-top boxe Roku a podobných.

Zdroj: Zdnet

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Nový Honor 10 je na našom trhu

15.05.2018 16:03

Značka smartfónov Honor uviedla na náš trh svoju novú vlajkovú loď Honor 10. Dizajnový telefón bol uvedený 15. mája v Londýne. Honor 10 s 5,84" bezrámčekovým displejom má duálny fotoaparát, ktorý pri ...

Produkty

Aplikácia Tatrabanky vás už spozná podľa tváre

14.05.2018 23:57

Tatra banka ako prvá banka na Slovensku predstavila funkciu Tvárová biometriaTB, vďaka ktorej je možné vytvoriť si nový bankový účet priamo z mobilnej aplikácie, bez potreby návštevy pobočky. Na ten s ...

Produkty

HP : Nové notebooky a pracovné stanice aj najmenšia laserová tlačiareň

22.04.2018 22:01

Spoločnosť HP predstavila nové zariadenia HP LaserJet Pro M15 a M28, najmenšie laserové tlačiarne vo svojej triede na svete. Tlačiarne sú o 30% menšie ako predchádzajúce generácie. Aj napriek ich mini ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá

ATOS_05_262
SWAN_05


PC forum button

Socialize