PC REVUE
Image
29.6.2017 0 Comments

Spoločnosť InnSpire zabudovala počítač do eternetového kábla

InnCable je v podstate počítač s Androidom, ktorý je zabudovaný do eternetového kábla. Stačí pripojiť jeden koniec do eternetového portu a druhý do televízora a máte smart TV.

Zariadenie InnCable je určené predovšetkým pre hotely, umožňuje veľmi jednoduché nastavenie a nie je potrebná serverová miestnosť ani špecializovaná správa IT. Podľa spoluzakladateľa a generálneho riaditeľa spoločnosti InnSpire Martina Chevalleyho je to v podstate škatuľa s Androidom, ktorá sa dá použiť ako set-top box aj v domácnosti či u poskytovateľov telekomunikačných služieb.

V súčasnosti obsahuje InnCable vlastný softvér InnSpire na použitie v hoteloch a pohostinských zariadeniach, spoločnosť však očakáva, že napríklad telekomunikační operátori by mohli vyvinúť aplikácie podľa svojich požiadaviek.

InnCable najlepšie funguje v eternetovej sieti a najvhodnejšie sú preň porty PoE (Power over Ethernet). Môže byť napájaný aj televízorom prostredníctvom portu HDMI, no nie všetky televízory to podporujú. Ak treba, systém môže fungovať aj s bežným zdrojom napájania a pripojením Wi-Fi, hoci tento spôsob nie je veľmi spoľahlivý (hotelové siete Wi-Fi môžu byť preťažené).

InnCable obsahuje dva porty USB a sériový port RJ-12, podrobnosti o procesore a pamäti výrobca nezverejnil, pravdepodobne však budú obdobné, ako možno nájsť v set-top boxe Roku a podobných.

Zdroj: Zdnet

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Spoločnosť NAY oslavuje 20 rokov a zákazníci dostali darček v podobe nového konceptu predajne

11.11.2018 21:37

Najväčšia sieť špecializovaných predajní s elektronikou NAY oslavuje v tomto roku 20 rokov a jej prvou veľkoplošnou predajňou bola tá na Tuhovskej ulici na Zlatých Pieskoch v Bratislave. V čase svojho ...

Produkty

Synology prichádza s DSM 7.0. Nový dizajn, nové možnosti, rýchlejšia práca a viac bezpečia

11.10.2018 23:22

Spoločnosť Synology predstavila nový operačný systém pre svoje NAS zariadenia verzie DSM 7.0 a viacero nových služieb a vylepšení. <iframe width="560" height="315" src="https: ...

Produkty 1

Nová motorola one je v predaji a naviac s príjemnou cenou

11.10.2018 01:22

Spoločnosť Lenovo na tlačovej konferencii oznámila uvedenie horúcej novinky motorola one na náš trh. Novinka prichádza s 5,9 palcovým displejom Max Vision HD+ s rozlíšením 720x1520 bodov a uhloprie ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Dni prilezitosti 2018

Najnovšie videáPC forum button