Image
29.6.2017 0 Comments

Spoločnosť InnSpire zabudovala počítač do eternetového kábla

InnCable je v podstate počítač s Androidom, ktorý je zabudovaný do eternetového kábla. Stačí pripojiť jeden koniec do eternetového portu a druhý do televízora a máte smart TV.

Zariadenie InnCable je určené predovšetkým pre hotely, umožňuje veľmi jednoduché nastavenie a nie je potrebná serverová miestnosť ani špecializovaná správa IT. Podľa spoluzakladateľa a generálneho riaditeľa spoločnosti InnSpire Martina Chevalleyho je to v podstate škatuľa s Androidom, ktorá sa dá použiť ako set-top box aj v domácnosti či u poskytovateľov telekomunikačných služieb.

V súčasnosti obsahuje InnCable vlastný softvér InnSpire na použitie v hoteloch a pohostinských zariadeniach, spoločnosť však očakáva, že napríklad telekomunikační operátori by mohli vyvinúť aplikácie podľa svojich požiadaviek.

InnCable najlepšie funguje v eternetovej sieti a najvhodnejšie sú preň porty PoE (Power over Ethernet). Môže byť napájaný aj televízorom prostredníctvom portu HDMI, no nie všetky televízory to podporujú. Ak treba, systém môže fungovať aj s bežným zdrojom napájania a pripojením Wi-Fi, hoci tento spôsob nie je veľmi spoľahlivý (hotelové siete Wi-Fi môžu byť preťažené).

InnCable obsahuje dva porty USB a sériový port RJ-12, podrobnosti o procesore a pamäti výrobca nezverejnil, pravdepodobne však budú obdobné, ako možno nájsť v set-top boxe Roku a podobných.

Zdroj: Zdnet

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Spoločnosť HP predstavila letné novinky

11.07.2018 15:10

Spoločnosť HP predstavila celý rad nových notebookov a monitorov. <iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/RVyQMlh8O18?ecver=1" frameborder="0" allow="autoplay; enc ...

Produkty 2

S operátorom 4ka si užijete nekonečné dáta počas celých prázdnin

05.07.2018 19:41

Náš najmladší operátor 4ka pripravil pre všetkých nových aj existujúcich zákazníkov niekoľko prázdninových darčekov. Tým hlavným sú nekonečné dáta pre všetkých zákazníkov ktorý si v termíne od 2.7. do ...

Produkty

Michelangelo a Sixtínska kaplnka v podaní najmodernejších technológií Panasonic

23.06.2018 01:06

Panasonic Business usporiadal pre európskych novinárov ukážku jedinečnej inštalácie audio vizuálnej techniky, jednej z najkomplexnejších inštalácií 3D mappingu na svete, v divadle Auditorium Conciliaz ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videáPC forum button