Image
29.6.2017 0 Comments

Spoločnosť InnSpire zabudovala počítač do eternetového kábla

InnCable je v podstate počítač s Androidom, ktorý je zabudovaný do eternetového kábla. Stačí pripojiť jeden koniec do eternetového portu a druhý do televízora a máte smart TV.

Zariadenie InnCable je určené predovšetkým pre hotely, umožňuje veľmi jednoduché nastavenie a nie je potrebná serverová miestnosť ani špecializovaná správa IT. Podľa spoluzakladateľa a generálneho riaditeľa spoločnosti InnSpire Martina Chevalleyho je to v podstate škatuľa s Androidom, ktorá sa dá použiť ako set-top box aj v domácnosti či u poskytovateľov telekomunikačných služieb.

V súčasnosti obsahuje InnCable vlastný softvér InnSpire na použitie v hoteloch a pohostinských zariadeniach, spoločnosť však očakáva, že napríklad telekomunikační operátori by mohli vyvinúť aplikácie podľa svojich požiadaviek.

InnCable najlepšie funguje v eternetovej sieti a najvhodnejšie sú preň porty PoE (Power over Ethernet). Môže byť napájaný aj televízorom prostredníctvom portu HDMI, no nie všetky televízory to podporujú. Ak treba, systém môže fungovať aj s bežným zdrojom napájania a pripojením Wi-Fi, hoci tento spôsob nie je veľmi spoľahlivý (hotelové siete Wi-Fi môžu byť preťažené).

InnCable obsahuje dva porty USB a sériový port RJ-12, podrobnosti o procesore a pamäti výrobca nezverejnil, pravdepodobne však budú obdobné, ako možno nájsť v set-top boxe Roku a podobných.

Zdroj: Zdnet

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Novinky Sony pre rok 2018: Nové OLED, fotoaparáty, slúchadlá aj audiosystémy

22.02.2018 10:56

Po predstavení na tohoročnom CES 2018 usporiadala spoločnosť Sony prezentáciu nových produktov pre európskych novinárov a obchodných partnerov vo Viedni. Mohli sme si pozrieť najnovšie modely 4K telev ...

Produkty

ISE 2018 : Epson

17.02.2018 21:06

Spoločnosť Epson lákala návštevníkov monumentálnym stánkom ktorému dominovala veľkoplošná projekcia zložená z 8 projektorov. V expozícii sme mohli vidieť prvý projektor Epson s natívnym rozlíšením ...

Produkty

Sherlock oslavuje 30 rokov

16.02.2018 18:38

Bezpečnostné dvere Sherlock oslavujú 30. výročie svojho vzniku. Boli sme pozvaní priamo do priestorov spoločnosti a nazreli sme do tajomstiev ich výroby. Bezpečnostné dvere Sherlock sú prvé protipožia ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

PC forum button

Najnovšie videá