SAMSUNG_0920_W SAMSUNG_0920_W SAMSUNG_0920_W Advertisement

Spoločnosť Hewlett Packard Enterprise za svoj druhý kvartál skončila v strate 612 mil. USD

Tlačové správy
0

Po úprave o jednorazové položky firma počas februára až apríla dosiahla zisk 25 centov na akciu, analytici však očakávali, že bude v sume 35 centov na akciu.

Americká spoločnosť Hewlett Packard Enterprise Co., ktorá dodáva informačné technológie a služby, za svoj účtovný druhý kvartál končiaci sa 30. apríla vykázala stratu 612 mil. USD. V rovnakom období minulého roka pritom dosiahla zisk. Strata na akciu za február až apríl bola na úrovni 37 centov. Po úprave o jednorazové položky firma vo svojom druhom kvartáli dosiahla zisk na akciu vo výške 25 centov. Týmto výsledkom však nenaplnila očakávania trhu. Analytici oslovení v prieskume Zacks Investment Research totiž v priemere odhadovali, že tento zisk bude v sume 35 centov na akciu.

Tržby firmy Hewlett Packard Enterprise za jej účtovný druhý štvrťrok, ktoré boli v objeme 9,9 mld. USD, prekonali očakávania trhu. Analytici, ktorých vo svojom prieskume oslovila spoločnosť Zacks, očakávali, že tržby za február až apríl budú na úrovni 9,87 mld. USD. Hewlett Packard Enterprise prognózuje, že vo svojom treťom štvrťroku dosiahne zisk v pásme 24 až 28 centov na akciu a za celý svoj účtovný rok očakáva zisk v rozmedzí 1,46 až 1,56 USD na akciu.

SITA

Všetky autorove články
HP

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať