Image
6.6.2019 0 Comments

Spoločnosť EY spúšťa druhý ročník súťaže, ktorá zdôrazňuje dôležitosť kybernetickej bezpečnosti a etického hackingu

Kybernetické útoky môžu vážne ohroziť citlivé dáta spoločností. Jednou z efektívnych ciest, ako chrániť informačné systémy v organizácii, je riadenie kybernetickej bezpečnosti a dohľad nad jej výkonnosťou pomocou vyspelých a neustále zdokonaľujúcich sa bezpečnostných opatrení v oblasti organizačnej, personálnej a technickej. Spoločnosť EY prostredníctvom súťaže EY Cyber Security Trophy (EY ESO) chce zdôrazniť aktuálnosť tejto témy, keďže počet kybernetických útokov exponenciálne narastá. Zároveň oceňuje a predstavuje širšej verejnosti spoločnosti, profesionálov a budúce talenty pôsobiace v oblasti informačnej a kybernetickej bezpečnosti a etického hackingu.

Informačná a kybernetická bezpečnosť je jednou z kľúčových tém modernej digitálnej doby. Potvrdzujú to aj výsledky pravidelného globálneho prieskumu informačnej bezpečnosti spoločnosti EY. Ten ukázal, že až 76 % spoločností pristupuje k prijímaniu bezpečnostných opatrení až po vážnom kybernetickom incidente. Organizácie pritom môžu využiť aj etický hacking ako nástroj, prostredníctvom ktorého je možné identifikovať slabiny v aplikáciách a informačných systémoch a zabrániť tak zneužitiu citlivých údajov či vysokej finančnej strate.

Spoločnosť EY spustila druhý ročník unikátnej súťaže s názvom EY Cyber Security Trophy. Jej cieľom je oceniť spoločnosti, jednotlivcov, ale aj budúce talenty pôsobiace v oblasti informačnej a kybernetickej bezpečnosti či etického hackingu. „Ochrana údajov sa stáva pre firmy čoraz dôležitejšou témou. Našou súťažou sa snažíme rozšíriť povedomie o kybernetickej bezpečnosti a poukázať, že vzdelávanie a zdieľanie dobrých praktík v tejto oblasti sa stáva pre spoločnosti čoraz dôležitejšie. Zároveň by sme radi zviditeľnili profesionálov pôsobiacich v tejto oblasti a poukázali na ich dôležitosť v dobe, ktorá je doslova závislá od digitálnych technológií,“ uviedol Peter Borák, partner pre poradenstvo v oblasti kybernetickej bezpečnosti spoločnosti EY na Slovensku a predseda poroty súťaže EY Cyber Security Trophy.

Minuloročný absolútny víťaz, Martin Orem zo spoločnosti Binary House, získal možnosť zúčastniť sa v sprievode experta z EY na významnej svetovej bezpečnostnej konferencii Hack In The Box v holandskom Amsterdame. „Vďaka súťaži EY ESO som sa mohol zúčastniť svetovej konferencii, kde som získal cenné skúsenosti, motiváciu a prehľad o aktuálnych trendoch vo výskume v oblasti informačnej bezpečnosti."
uviedol Martin Orem.

Účasť na svetovej konferencii a ďalšie zaujímavé výhry

Absolútneho víťaza v hlavnej kategórií EY Cyber Security Trophy i tento rok čaká finančná odmena a možnosť získať účasť na prestížnej svetovej konferencii venujúcej sa kybernetickej bezpečnosti v sprievode experta z EY.

Okrem hlavnej ceny EY oceňuje aj súťažiacich v ďalších kategóriách:

V rámci kategórie EY ESO Chief Information Security Officer bude vyhlásený CISO roka. Ide o kategóriu pre IT špecialistov, ktorí sa v rámci svojej organizácie venujú kybernetickej bezpečnosti a zohrávajú nezastupiteľnú úlohu pri ochrane dát a systémov voči útokom hackerov.

V kategórii ESO DNA Born Ethical Hacker sa bude hodnotiť celkový prístup k etickému hackingu a v kategórii EY ESO Cyber Space Innovation budú hodnotené inovatívne projekty v oblasti kybernetickej bezpečnosti. Víťazi získajú hodnotné ceny spojené so vzdelávaním či IT vybavením podľa vlastného výberu.

Mladým talentom, či už z radov študentov alebo začínajúcich jednotlivcov a firiem, je určená špeciálna cena EY ESO Future Promise. Víťazovi tejto kategórie EY venuje vzdelávací poukaz a takisto mu umožní stráviť čas s pracovníkmi EY venujúcimi sa kybernetickej bezpečnosti.

Kto sa môže prihlásiť?

Do súťaže sa môže prihlásiť spoločnosť alebo fyzická osoba, pôsobiaca v oblasti kybernetickej alebo informačnej bezpečnosti. O víťazoch bude rozhodovať odborná porota zložená z odborníkov v oblasti IT a akademickej obce: Peter Borák, predseda poroty a partner pre poradenstvo v oblasti kybernetickej bezpečnosti spoločnosti EY na Slovensku; Martin Orem, víťaz prvého ročníka súťaže, Binary House; Jozef Klein, predseda predstavenstva Asseco Central Europe a Ladislav Hudec, docent Fakulty informatiky a informačných technológií Slovenskej technickej univerzity v Bratislave.

Do súťaže sa môžete prihlásiť alebo niekoho nominovať na emailovej adrese eyeso@sk.ey.com alebo prostredníctvom webovej stránky www.eyeso.sk, kde nájdete viac informácií o súťaži.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

4G sieť Telekomu je k dispozícii už aj pre predplatené karty Juro

19.09.2019 22:03

Predplatená karta Juro dostala očakávanú kľúčovú novinku. Odteraz už budú môcť zákazníci využívať dáta aj v 4G sieti. Novým zákazníkom, ktorí si kupujú predplatenú kartu Juro po 15.9.2019, bude aktiv ...

Tlačové správy

Atos vstúpil do globálneho združenia Identity Defined Security Alliance, aby posilnil bezpečnostné stratégie zamerané na správu

19.09.2019 14:30

Atos, globálny líder v digitálnej transformácii, oznámil svoj vstup do Identity Defined Security Alliance. Aliancia organizáciám pomáha využiť existujúce investície do kybernetickej bezpečnosti, tak a ...

Tlačové správy

Správa KuppingerCole Analysts Executive View: ESET je top vo výkone

19.09.2019 13:09

BRATISLAVA – ESET, globálny líder v kybernetickej bezpečnosti, bol v správe KuppingerCole ESET Executive View opísaný ako „top performer“. Správa analyzuje riešenie pre firemnú bezpečnosť ESET Endpoin ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ACER_092019

Najnovšie videá

SlovakiaTech 2019

IT GALA stvorec 2019