27.5.2014 0 Comments

Spoločnosť EMC oznámila investície do cloudových riešení a predstavila ďalšie novinky a služby

Spoločnosť EMC oznámila niekoľko noviniek, ktoré rozširujú možnosti cloudových riešení, nový partnerský program a tiež prišla s ponukou záruky vo výške jedného milióna dolárov určenej pre užívateľov výhradne flashových úložných polí EMC, XtremIOTM.

Spoločnosť EMC oznámila počas konferencie EMC World množstvo noviniek. Tou prvou je skutočnosť, že jej divízia Information Intelligence Group predstavila svoje prvé sektorovo špecifické riešenie verejného cloudu poskytované ako služba (SaaS). Produkt EMC, Supplier Exchange nadväzuje na stratégiu spoločnosti pomáhať zákazníkom pri podnikovej transformácii s cloudovými riešeniami pre vytváranie hodnoty, ktoré prepájajú prácu a informácie. Ide teda o riešenie tretej platformy, ktoré rozširuje produkty pre privátny cloud založené na rade Documentum, tak, aby umožňovali spoluprácu s rozšíreným podnikom. Vďaka tomuto prístupu postavenému na hybridnom cloude poskytuje spoločnosť EMC zákazníkom priamočiaru cestu k tretej platforme bez toho, aby znehodnotili svoje existujúce investície do druhej platformy IT.

Spoločnosť EMC využila produkt Pivotal CF, popredné podnikové riešenie PaaS od spoločnosti Cloud Foundry, a môže tak ponúknuť inovácie tretej platformy ako je vysoká škálovateľnosť, elasticita, multiklientske prostredia a automatizované nasadenie, spolu s prístupom nezávislým na cloude. Ten zákazníkom poskytuje cestu, ako prejsť ku cloudu a nedostať sa do závislosti na jedinom dodávateľovi. Zároveň tento prístup umožňuje vytváranie aplikácií, ktoré spájajú niekoľko kategórií a disponujú funkciami pre big data, fast data, obsah i spracovanie.

Predstavené riešenie EMC Supplier Exchange, navrhnuté pre konkrétne potreby sektorov energetiky a stavebníctva, dovoľuje sponzorom projektov a vlastníkom aktív skrátiť čas potrebný na dosiahnutie finančných míľnikov vďaka prehľadnejšiemu plneniu, kontrole a schváleniu zmluvných súčastí dodávky s využitím cloudových funkcií pre štruktúrovanú spoluprácu s externými dodávateľmi. EMC Supplier Exchange poskytuje úplný prehľad a zdieľanú zodpovednosť za kvalitu zmluvných súčastí dodávky. Zároveň urýchľuje distribúciu, kontrolu a schvaľovanie odovzdávacích správ a ďalšie dôležité projektové dokumentácie. Ako súčasť sady riešení EMC Documentum for Engineering, Plant and Facilities Management (Documentum EPFM) je možné softvér EMC Supplier Exchange bez problémov integrovať s riešením EMC, Documentum, Capital Projects a rozšíriť tak podporu existujúcich obchodných procesov a zaobchádzanie s kľúčovými obchodnými dokumentmi, súčasťami dodávky a odovzdávacími správami.

Nové riešenie EMC pre hybridný cloud pomáha urýchliť poskytovanie IT

Ďalšou z predstavených noviniek je riešenie EMC Hybrid Cloud. IT oddelenia sa pohybujú medzi mlynskými kameňmi dvoch vzájomne sa vylučujúcich volieb: medzi rýchlosťou a flexibilitou služieb verejného cloudu a kontrolou a zabezpečením, aké ponúka infraštruktúra privátneho cloudu. Vďaka hybridnému cloudu môžu tieto oddelenia voliť služby z privátneho i verejného cloudu a zachovať si prehľad aj kontrolu nad tým, v akom umiestnení je najlepšie spúšťať obchodné aplikácie. Riešenie pomôže tiež pri vytváraní profilov aplikácií a nájdení najefektívnejšieho a najlepšie zabezpečeného prevádzkového modelu IT s optimálnymi nákladmi, ktorý kombinuje privátny a verejný cloud.

Nové riešenie je založené na architektúre softvérovo definovaného datacentra a pracuje s technológiami spoločnosti EMC a jej partnerov. Sú to: ukladanie a ochrana dát EMC, platforma ako služba (PaaS) Pivotal CF a sada Pivotal Big Data Suite, riešenie pre správu cloudu a virtualizáciu VMware a služba VMware vCloud Hybrid Service . EMC Hybrid Cloud aktuálne podporuje prostredie VMware, čoskoro pribudne aj podpora prostredí OpenStack a Microsoft .

Nový program pre obchodných partnerov, ktorý im uľahčí transformáciu sektora

Treťou novinkou je predstavenie nového globálneho programu BPP (Business Partner Program). Ten partnerom spoločnosti EMC poskytne spoločný a jednotný rámec, pretože spája všetky predchádzajúce partnerské programy a vytvára pre nich jednoduché a predvídateľné prostredie, kde môžu dosahovať zisk. Program ponúka vyššiu flexibilitu a možnosť voľby a tiež lepší prístup k riešeniam a službám. Partneri sa tak môžu chopiť vedúcej úlohy ako na druhej, tak na vznikajúcej tretej platforme IT, ktorú charakterizujú významné trendy sociálnych sietí, mobilných a cloudových služieb a big data.

V rámci nového programu BPP si môžu partneri zvoliť líniu, ktorá najlepšie vyhovuje ich strategickým cieľom. K dispozícii sú nasledovné línie: predaj produktov EMC, distribúcia, poskytovateľ cloudových služieb, systémový integrátor a poskytovateľ outsourcingu a program RSA, SecurWorld,. Partneri zapojení do niekoľkých línií môžu prevádzať finančné zisky a kredity na školenia medzi líniami. To im zaručuje maximálnu flexibilitu, nižšie náklady a možnosť investovať spolu s EMC do nových oblastí podnikania. Nový partnerský program BPP prináša okrem iného aj účelovo navrhnuté riešenia, konzultačné služby a distribučným partnerom predvídateľné a bohatšie rabaty. Ďalšími novinkami v tomto smere sú nové ponuky pre poskytovateľov cloudových služieb, nové Inovačné centrum partnerských riešení pre partnerov Global Alliance, integrácia špičkových produktov spoločnosti EMC pre ukladanie a ochranu dát ponúkaných výhradne v distribučnom kanáli a nové a vylepšené možnosti v riešeniach VSPEX.

Záruka vo výške jedného milióna dolárov pre úložisko XtremIO Flash

Poslednou predstavenou novinkou spoločnosti EMC Corporation je „miliónová záruka na pole XtremIO" určená pre užívateľov výhradne flashových úložných polí EMC, XtremIOTM. EMC ponúka jeden milión dolárov prvému zákazníkovi, ktorý preukáže, že inline dátové služby systému XtremIO sa vypli, znížili svoju rýchlosť alebo prešli do stavu „čistenie systému".

Miliónová záruka na riešenie EMC XtremIO začína teraz a potrvá do 30. septembra 2014. Všetky podrobnosti nájdete tu.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Canon je jednotkou na celosvetovom trhu digitálnych fotoaparátov s výmennými objektívmi už 17 rokov

27.03.2020 11:48

Spoločnosť Canon s hrdosťou oznamuje, že jej digitálne fotoaparáty s výmennými objektívmi (digitálne zrkadlovky a systémové kompakty) si už 17. rok po sebe udržali najvyšší podiel na svetovom trhu[1]. ...

Tlačové správy

MIMORIADNY BALÍK POMOCI OD SLOVENSKEJ SPORITEĽNE: garancia účtov zadarmo a milión eur na boj s koronavírusom

27.03.2020 11:46

Slovenská sporiteľňa prijíma vzhľadom na aktuálnu situáciu mimoriadne opatrenia, aby minimalizovala negatívny dopad súčasnej krízy na životy svojich klientov a pomohla Slovensku v boji s koronavírusom ...

Tlačové správy

Výrobky z 3D tlače pomôžu proti koronavírusu

27.03.2020 11:42

Technológia 3D tlače sa stáva dôležitým pomocníkom v boji proti nákaze novým typom koronavírusu. Spoločnosť HP Inc. so svojimi globálnymi partnermi pracuje na zjednodušení výroby potrebných pomôcok. P ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ACER_032020

Najnovšie videá