Image
10.11.2017 1 Comments

Spišiaci dostanú rýchlejší internet

Spoločnosť RUPKKI začala v Spišskej Novej Vsi budovať telekomunikačnú sieť najnovšej generácie, ktorá skvalitní internetové pripojenie a rozšíri dostupnosť služieb vrátane digitálnej televízie do nových lokalít.

Najväčší lokálny poskytovateľ internetu v spišskonovoveskom okrese, spoločnosť RUPKKI, začala v októbri budovať LTE sieť vo frekvenčnom pásme 3.7GHz. Nová technológia prinesie zákazníkom okrem zvýšenia prenosovej rýchlosti väčšiu stabilitu a kvalitu signálu za nezmenené ceny. Zároveň umožní sledovať digitálnu televíziu aj tam, kde to doteraz nebolo možné. Hlavná časť LTE siete bude vybudovaná do konca tohto roku.

Spoločnosť RUPKKI poskytuje v Spišskej Novej Vsi a v priľahlých obciach vysokorýchlostné pripojenie na vlastnej optickej a rádiovej sieti od roku 2006. Šesťdesiat percent zákazníkov dosahuje rýchlosť až 100/100 Mbit/s. Rozsiahlej modernizácie na báze LTE technológie sa dočkajú mestské časti a obce okresu, kde zatiaľ nie je vybudovaná optická sieť a zákazníci sa pripájajú pomocou rádiovej technológie.

Rastúce nároky klientov, aplikácií a videa, vyžadujú čoraz vyššie prenosové rýchlosti a kapacity. Preto sme sa rozhodli rozšíriť našu sieť o špičkovú LTE technológiu už dnes a pripraviť sa tak na budúcnosť,“ uviedol Martin Podkrivacký, konateľ spoločnosti RUPKKI.

Nová LTE sieť bude postavená na technológii izraelskej firmy Telrad, ktorá dodáva svoje riešenia do celého sveta národným aj lokálnym operátorom. Telrad je podľa M. Podkrivackého garantom ďalšieho vývoja technológie, vrátane postupného zvyšovania prenosových rýchlostí internetu.

Ako prvé pokryla firma RUPKKI technológiou LTE obce Hrabušice, Betlanovce a časti centra Spišskej Novej Vsi. Prístup k najmodernejším telekomunikačným službám, ktoré mohli doteraz využívať najmä obyvatelia v bytovkách, tak získavajú aj majitelia rodinných domov. Okrem nárastu rýchlosti na 40 Mbit/s, umožní LTE zákazníkom využívať aj služby, ktoré boli doteraz dostupné len na optickej sieti. „Ide najmä o momentálne najpopulárnejší produkt digitálnu televíziu s rozsiahlym archívom a požičovňou filmov,“ podotýka M. Podkrivacký, s dodatkom, že zákazníci sa už teraz môžu tešiť na ďalšie nové služby, ktoré pre nich spoločnosť pripravuje ako vianočný darček.

Spoločnosť RUPKKI, ktorá je členom Asociácie lokálnych poskytovateľov internetu (ALPI), modernizáciou siete vyrovnáva rozdiely medzi dostupnosťami služieb v rôznych lokalitách. „Poslaním Asociácie lokálnych poskytovateľov internetu je rozširovať a sprístupňovať kvalitné telekomunikačné služby vo všetkých regiónoch. Projekt spoločnosti RUPKKI ukazuje, že prínosy špičkových technológií môžu byť dostupné aj obyvateľom menších obcí, a to bez obchádzania predpisov, ku ktorým sa u nás uchyľujú niektorí národní operátori,“ dodáva Michal Rybárik, predseda ALPI.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

CEBIT 2018: Atos predstavuje pracovisko budúcnosti

19.06.2018 21:54

Atos, globálny líder v digitálnej transformácii, predstaví na veľtrhu CEBIT 2018 v hale 13 riešenia pre pracovné prostredie v digitálnej ekonomike. Digitálna transformácia prináša nové nároky na techn ...

Tlačové správy

IBM výrazne posilňuje svoje cloudové služby

15.06.2018 16:15

Spoločnosť IBM oznámila, že plánuje po celej Severnej Amerike, Európe, Ázii a Tichomorí otvoriť 18 nových zón dostupnosti pre IBM Cloud a výrazne tak posilniť svoje cloudové služby.Ďalším významným mí ...

Tlačové správy

Najlepšiu dovolenku v meste ponúka v tomto roku Magio pláž

15.06.2018 15:56

V piatok 15. júna otvorila svoje brány už 12. edícia Magio pláže, obľúbeného projektu všetkých Bratislavčanov a jej návštevníkov. Magio pláž opäť ponúkne na pravom brehu Dunaja festival športu, zábavy ...

q

1 Comments

  1. a co levoca reakcia na: Spišiaci dostanú rýchlejší internet
    11.11.2017 06:11
    kedy bude konecne rupki v levoci?
    Reagovať

Vyhľadávanie

SWAN_06

Najnovšie videáPC forum button