Image
10.11.2017 1 Comments

Spišiaci dostanú rýchlejší internet

Spoločnosť RUPKKI začala v Spišskej Novej Vsi budovať telekomunikačnú sieť najnovšej generácie, ktorá skvalitní internetové pripojenie a rozšíri dostupnosť služieb vrátane digitálnej televízie do nových lokalít.

Najväčší lokálny poskytovateľ internetu v spišskonovoveskom okrese, spoločnosť RUPKKI, začala v októbri budovať LTE sieť vo frekvenčnom pásme 3.7GHz. Nová technológia prinesie zákazníkom okrem zvýšenia prenosovej rýchlosti väčšiu stabilitu a kvalitu signálu za nezmenené ceny. Zároveň umožní sledovať digitálnu televíziu aj tam, kde to doteraz nebolo možné. Hlavná časť LTE siete bude vybudovaná do konca tohto roku.

Spoločnosť RUPKKI poskytuje v Spišskej Novej Vsi a v priľahlých obciach vysokorýchlostné pripojenie na vlastnej optickej a rádiovej sieti od roku 2006. Šesťdesiat percent zákazníkov dosahuje rýchlosť až 100/100 Mbit/s. Rozsiahlej modernizácie na báze LTE technológie sa dočkajú mestské časti a obce okresu, kde zatiaľ nie je vybudovaná optická sieť a zákazníci sa pripájajú pomocou rádiovej technológie.

Rastúce nároky klientov, aplikácií a videa, vyžadujú čoraz vyššie prenosové rýchlosti a kapacity. Preto sme sa rozhodli rozšíriť našu sieť o špičkovú LTE technológiu už dnes a pripraviť sa tak na budúcnosť,“ uviedol Martin Podkrivacký, konateľ spoločnosti RUPKKI.

Nová LTE sieť bude postavená na technológii izraelskej firmy Telrad, ktorá dodáva svoje riešenia do celého sveta národným aj lokálnym operátorom. Telrad je podľa M. Podkrivackého garantom ďalšieho vývoja technológie, vrátane postupného zvyšovania prenosových rýchlostí internetu.

Ako prvé pokryla firma RUPKKI technológiou LTE obce Hrabušice, Betlanovce a časti centra Spišskej Novej Vsi. Prístup k najmodernejším telekomunikačným službám, ktoré mohli doteraz využívať najmä obyvatelia v bytovkách, tak získavajú aj majitelia rodinných domov. Okrem nárastu rýchlosti na 40 Mbit/s, umožní LTE zákazníkom využívať aj služby, ktoré boli doteraz dostupné len na optickej sieti. „Ide najmä o momentálne najpopulárnejší produkt digitálnu televíziu s rozsiahlym archívom a požičovňou filmov,“ podotýka M. Podkrivacký, s dodatkom, že zákazníci sa už teraz môžu tešiť na ďalšie nové služby, ktoré pre nich spoločnosť pripravuje ako vianočný darček.

Spoločnosť RUPKKI, ktorá je členom Asociácie lokálnych poskytovateľov internetu (ALPI), modernizáciou siete vyrovnáva rozdiely medzi dostupnosťami služieb v rôznych lokalitách. „Poslaním Asociácie lokálnych poskytovateľov internetu je rozširovať a sprístupňovať kvalitné telekomunikačné služby vo všetkých regiónoch. Projekt spoločnosti RUPKKI ukazuje, že prínosy špičkových technológií môžu byť dostupné aj obyvateľom menších obcí, a to bez obchádzania predpisov, ku ktorým sa u nás uchyľujú niektorí národní operátori,“ dodáva Michal Rybárik, predseda ALPI.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Telekom spustil objednávky na nové iPhony

22.09.2018 04:21

Telekom odštartoval predobjednávky na očakávanú dvojicu vlajkových lodí: Apple iPhone XS (s displejom 5,8“) a Apple iPhone XS Max (s displejom 6,5“). KTORÉ VERZIE ZARADÍME? Štart noviniek plánujeme z ...

Tlačové správy

CZ: ColorEdge CG319X – druhá generácia grafických monitorov High-End 4K značky EIZO

21.09.2018 14:43

EIZO představuje společně s novým monitorem ColorEdge CG319X druhou generaci svých 31palcových grafických monitorů o rozlišení 4K. Díky vestavěnému kalibračnímu senzoru a uloženým předvolbám HDR pro k ...

Tlačové správy

Využitím cloudu získava firma viac než 100 hodín mesačne na rozvoj, ukázala analýza spoločnosti GAMO na konferencii CFO Fórum

21.09.2018 14:17

Dynamika podnikania, efektivita a bezpečnosť sú hlavnými výhodami, ktoré prináša využívanie cloudových služieb namiesto tradičných IT riešení. Tieto prednosti predstavila spoločnosť GAMO na konferenci ...

q

1 Comments

  1. a co levoca reakcia na: Spišiaci dostanú rýchlejší internet
    11.11.2017 06:11
    kedy bude konecne rupki v levoci?
    Reagovať

Vyhľadávanie

e-learnmedia_2018

Najnovšie videáPC forum button