Image
9.11.2017 0 Comments

Špekulácie sa potvrdili: Budúce procesory Intel Core budú mať grafický čip AMD

Intel potvrdil špekulácie, ktoré sa šírili od vydania jeho procesorov ôsmej generácie. Odhalil, že novinka, ktorá bude súčasťou 8. generácie série procesorov Core H bude obsahovať zabudovanú diskrétnu grafiku a vlastnú RAM. Keďže to všetko bude integrované do procesora, uvoľní sa tak priestor na ostatné komponenty v notebooku. Výrobcovia potom budú môcť zabudovať do nich väčšie batérie alebo optimalizovať chladenie.

Spoločnosť zatiaľ nezverejnila detaily o výkonnosti nových procesorov, ale určené budú pre hráčov a tvorcov obsahu používajúcich programy ako Adobe Photoshop a Lightroom.

Nový procesor integruje grafický čip AMD a druhú generáciu vysokorýchlostnej pamäte (HBM2) od spoločnosti Intel, ktorá je porovnateľná s GDDR 5 v tradičnom prenosnom počítači. Tri zvyčajne samostatné komponenty sú schopné koexistovať na jednom čipe vďaka zabudovanému modulu Intel Multi-Die Interconnect Bridge (EMIB). Intel prichádza aj s frameworkom na rozdelenie príkonu umožňujúcim GPU spravovať teplotu, výkonnosť a spotrebu energie každého komponentu.

Keďže APU Ryzen od AMD používajú pamäte DDR4 a v prvej generácii hardvéru chýba aj podpora pre HBM2, znamená to, že novinka používajúca upravené GPU Vega a HBM2 prakticky prekoná vlastné APU AMD na trhu. Je to významná zmena vo vzťahoch medzi Intelom a AMD.

Táto infraštruktúra by mala uvoľniť asi tri štvorcové palce priestoru na doske, ktorý by mohol použiť na ostatné komponenty. Nový procesor Core H je prvý spotrebiteľský produkt, ktorý používa EMIB, a na trh by sa mal dostať v prvom štvrťroku roku 2018.

Zdroj: Engadget /

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Apple má len krôčik k trhovej hodnote bilión dolárov

13.06.2018 00:10

Americký technologický obor Apple má blízko k tomu, aby - ako prvá verejne obchodovateľná spoločnosť v USA - prekonal biliónovú métu v trhovej hodnote. Na dosiahnutie magickej úrovne potrebujú akcie s ...

Biznis

Sharp chce kúpiť PC biznis Toshiby a vrátiť sa na trh s počítačmi

11.06.2018 00:05

Japonská firma Sharp Corp. oznámila, že odkúpi podnikanie s osobnými počítačmi spoločnosti Toshiba. Akvizícia PC biznisu za 36 miliónov dolárov by znamenala návrat Sharpu na trh, ktorý opustil pred ôs ...

Biznis

Microsoft kupuje GitHub za 7,5 miliardy dolárov

07.06.2018 00:10

Microsoft oficiálne potvrdil, že získava spoločnosť GitHub prevádzkujúcu rovnomenné úložisko zdrojových kódov, za ktorú ponúkol 7,5 miliardy dolárov, teda viac, než svojho času zaplatil za mobilnú div ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

AJ_TY_06

Najnovšie videáPC forum button