Image
9.11.2017 0 Comments

Špekulácie sa potvrdili: Budúce procesory Intel Core budú mať grafický čip AMD

Intel potvrdil špekulácie, ktoré sa šírili od vydania jeho procesorov ôsmej generácie. Odhalil, že novinka, ktorá bude súčasťou 8. generácie série procesorov Core H bude obsahovať zabudovanú diskrétnu grafiku a vlastnú RAM. Keďže to všetko bude integrované do procesora, uvoľní sa tak priestor na ostatné komponenty v notebooku. Výrobcovia potom budú môcť zabudovať do nich väčšie batérie alebo optimalizovať chladenie.

Spoločnosť zatiaľ nezverejnila detaily o výkonnosti nových procesorov, ale určené budú pre hráčov a tvorcov obsahu používajúcich programy ako Adobe Photoshop a Lightroom.

Nový procesor integruje grafický čip AMD a druhú generáciu vysokorýchlostnej pamäte (HBM2) od spoločnosti Intel, ktorá je porovnateľná s GDDR 5 v tradičnom prenosnom počítači. Tri zvyčajne samostatné komponenty sú schopné koexistovať na jednom čipe vďaka zabudovanému modulu Intel Multi-Die Interconnect Bridge (EMIB). Intel prichádza aj s frameworkom na rozdelenie príkonu umožňujúcim GPU spravovať teplotu, výkonnosť a spotrebu energie každého komponentu.

Keďže APU Ryzen od AMD používajú pamäte DDR4 a v prvej generácii hardvéru chýba aj podpora pre HBM2, znamená to, že novinka používajúca upravené GPU Vega a HBM2 prakticky prekoná vlastné APU AMD na trhu. Je to významná zmena vo vzťahoch medzi Intelom a AMD.

Táto infraštruktúra by mala uvoľniť asi tri štvorcové palce priestoru na doske, ktorý by mohol použiť na ostatné komponenty. Nový procesor Core H je prvý spotrebiteľský produkt, ktorý používa EMIB, a na trh by sa mal dostať v prvom štvrťroku roku 2018.

Zdroj: Engadget /

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 1

PR: BridgeWaterBlu vstupuje na slovenský trh

11.09.2018 00:00

Česká spoločnosť BridgeWaterBlu, ktorá je súčasťou najväčšej súkromnej vzdelávacej skupiny EDUA Group, vstupuje na slovenský trh. BridgeWaterBlu pôsobí v oblasti IT personalistiky a stavia svoj brand ...

Biznis

Svetové ekonomické fórum: Umelá inteligencia môže spôsobiť kolaps globálneho finančného systému

21.08.2018 00:15

Umelá inteligencia bezpochyby zmení svet, ako ho poznáme. Prinesie revolúciu v spôsobe podnikania, komunikácie či vzdelávania. Predpokladá sa, že prínosy prevážia jej zlé stránky. Nová správa Svetovéh ...

Biznis

Inovovaná služba Orange TV je k dispozícii aj cez satelit

17.08.2018 00:00

Orange významne inovoval ponuku televíznych programov a okrem optiky a internetu pribudla možnosť príjmu vez satelit, takže služba je dostupná pre 99% domácností na Slovensku. Na začiatku tlačovej kon ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

AGEM Dealers Day 2018

Najnovšie videáPC forum button