Image
9.11.2017 0 Comments

Špekulácie sa potvrdili: Budúce procesory Intel Core budú mať grafický čip AMD

Intel potvrdil špekulácie, ktoré sa šírili od vydania jeho procesorov ôsmej generácie. Odhalil, že novinka, ktorá bude súčasťou 8. generácie série procesorov Core H bude obsahovať zabudovanú diskrétnu grafiku a vlastnú RAM. Keďže to všetko bude integrované do procesora, uvoľní sa tak priestor na ostatné komponenty v notebooku. Výrobcovia potom budú môcť zabudovať do nich väčšie batérie alebo optimalizovať chladenie.

Spoločnosť zatiaľ nezverejnila detaily o výkonnosti nových procesorov, ale určené budú pre hráčov a tvorcov obsahu používajúcich programy ako Adobe Photoshop a Lightroom.

Nový procesor integruje grafický čip AMD a druhú generáciu vysokorýchlostnej pamäte (HBM2) od spoločnosti Intel, ktorá je porovnateľná s GDDR 5 v tradičnom prenosnom počítači. Tri zvyčajne samostatné komponenty sú schopné koexistovať na jednom čipe vďaka zabudovanému modulu Intel Multi-Die Interconnect Bridge (EMIB). Intel prichádza aj s frameworkom na rozdelenie príkonu umožňujúcim GPU spravovať teplotu, výkonnosť a spotrebu energie každého komponentu.

Keďže APU Ryzen od AMD používajú pamäte DDR4 a v prvej generácii hardvéru chýba aj podpora pre HBM2, znamená to, že novinka používajúca upravené GPU Vega a HBM2 prakticky prekoná vlastné APU AMD na trhu. Je to významná zmena vo vzťahoch medzi Intelom a AMD.

Táto infraštruktúra by mala uvoľniť asi tri štvorcové palce priestoru na doske, ktorý by mohol použiť na ostatné komponenty. Nový procesor Core H je prvý spotrebiteľský produkt, ktorý používa EMIB, a na trh by sa mal dostať v prvom štvrťroku roku 2018.

Zdroj: Engadget /

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 2

Analytik, vývojári, tester, projektový manažér, admin, UX špecialista. Ríša "ajťákov" a ako sa v nej vyznať

03.12.2018 00:10

Ak hovoríme o IT, asi sa zhodneme na tom, že ide v súčasnosti o jeden z najperspektívnejších odborov. Odborníci sú tu žiadaní, je ich málo, a tomu tiež zodpovedajú ich mzdy. Vo firme potom býva "ajťák ...

Biznis

Ako sa vo firme nezblázniť z Black Friday

30.11.2018 00:05

Nákupné šialenstvo počas Black Friday je každoročne výbornou príležitosťou, ako pred Vianocami odštartovať predaj vianočných darčekov vo veľkom. Ak si však nedáte pozor, môže to skončiť chaosom na skl ...

Biznis

365.bank spustila ostrú prevádzku, ponúka účet zadarmo, ktorý si vybavíte iba z mobilu

20.11.2018 08:43

Po 6 mesačnom beta testovaní dnes spustila ostrú prevádzku mobilná banka 365 bank. Banka vychádza v ústrety používateľom, ktorý žijú mobilnými technológiami. Umožňuje založiť si účet cez mobil a bez p ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

DOCKITIN

Najnovšie videáPC forum button