Image
3.7.2018 1 Comments

SpeakSee prepíše konverzáciu do textu v reálnom čase

Hoci už existujú aplikácie, ktoré menia hovorenú reč na písaný text, umožňujúce nepočujúcim ľuďom sledovať, čo hovoria ostatní, problémy im spôsobuje hluk v pozadí či viacero ľudí hovoriacich naraz. Teraz je tu však nový multimediálny systém, ktorý údajne funguje lepšie.

Systém SpeakSee vytvoril holandský podnikateľ Jari Hazelebach, ktorý vyrastal s dvoma nepočujúcimi rodičmi, a tak dobre pozná problémy s rodinnými rozhovormi. Základ jeho systému tvoria tri bezdrôtové Wi-Fi mikrofóny (no podporuje ich maximálne deväť), mikrovlnná dokovacia stanica/nabíjačka a aplikácie pre iOS/Android.

Mikrofóny sa pripevnia na tričká osôb zapojených do rozhovoru a využívajú smerový systém „formovania lúča“ (beamforming), aby zachytili reč danej osoby, ale nie zvuky v pozadí a reč iných ľudí.

Mikrofón prenáša zvuk do dokovacej stanice, ktorá môže byť umiestnená až do vzdialenosti 20 metrov. Tá spracúva reč zachytenú rôznymi mikrofónmi a prenáša zvukové dáta cez Wi-Fi do smartfónovej aplikácie nepočujúceho používateľa.

Aplikácia prepisuje dáta do textu, ktorý sa zobrazuje na displeji v reálnom čase, pričom je reč každej osoby vyznačená odlišnou farbou. Prepisy konverzácií sa dajú uložiť do aplikácie a potom v nich možno vyhľadávať pomocou kľúčových slov.

Pomocou integrovaného 3,5 mm konektora možno priamo k dokovacej stanici pripojiť zariadenia, ako sú smartfóny alebo televízory, čo umožní prepísať ich zvukové nahrávky do textu a analyzovať ich. Podporovaných je viac ako 120 jazykov.

Výdrž batérie v mikrofóne sa pohybuje v rozmedzí 2 až 4 hodiny v závislosti od toho, ako veľa jeho používateľ hovorí. Dokovacia stanica sa môže používať aj vtedy, ak nie je pripojená do zásuvky, jej batéria umožní asi 8 hodín práce.

Na systém SpeakSee teraz beží crowdfundingová kampaň na portáli Indiegogo, cieľová suma 50 000 dolárov bola už prekročená. Prispievatelia môžu získať za 249 dolárov kit s jedným mikrofónom, súprava s 3 mikrofónmi stojí 379 dolárov. Odhadovaná maloobchodná cena základnej súpravy je 699 USD. Dodávky sa majú začať vo februári 2019. Video TU.

Zdroj: newatlas.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Miniatúrny dron UDrone môžete ovládať myšlienkami a gestami

15.03.2019 00:10

Predstavte si, o koľko viac zábavy by ste si mohli užiť s dronom, keby ste sa zbavili ovládača v ruke a ovládali ho čisto myšlienkami. Nad tým sa zamysleli v čínskej firme EEGSmart a vytvorili minikva ...

Technológie

NAS od Synology pre nadšencov, podnikateľov, malé firmy a tímy

15.03.2019 00:05

Motto: Sú len dva typy podnikateľov pracujúcich s údajmi. Tí, ktorí zálohujú, a tí, ktorí budú zálohovať. Aj malé firmy, živnosti a slobodné povolania často potrebujú ukladať veľké množstvo údajov. ...

Technológie

Spoznajte rybára, ktorý chytil vášho tuniaka. Aj to umožňujú moderné technológie

15.03.2019 00:00

Blockchain nie je len technológia, na ktorej stojí svet virtuálnych mien. Umožňuje aj úplne nový typ služieb pre bežných ľudí, ktorí majú napríklad radi steak z tuniaka. Priamo v obchode si dokážu vďa ...

q

1 Comments

  1. Uz som sa naplasil ze aky prielom nastal. reakcia na: SpeakSee prepíše konverzáciu do textu v reálnom čase
    8.7.2018 00:07
    120 reci prepisuje priamo do textu a rozlisuje hlasy ludi... super.... potom som sa docital az k crowdfundingu a hned mi svitlo....
    Reagovať

Vyhľadávanie

SWIFT 5_032019

Najnovšie videá

IXPO 2019


PC forum button