Image
14.9.2018 0 Comments

Spálňa na kolesách? Koncept autonómneho auta Volvo nemá vo výbave volant, zato posteľ áno

Volvo 360c je podobne ako veľa iných koncepčných vozidiel autonómny elektromobil s presklenou kupolou. No to, čo ho odlišuje, je skutočnosť, že vízia spoločnosti Volvo zohľadňuje aj environmentálne otázky a skutočnosť, že dnes veľa ľudí dochádza za prácou do väčších miest.

Snahou automobilky je odstrániť ekologickú zaťaž a neproduktívny čas strávený cestovaním. Auto má dopraviť majiteľa z jedného bodu do druhého, no ten sa počas jazdy nemusí venovať šoférovaniu, a tak sa môže kochať krajinou, relaxovať, uvariť si kávu v zabudovanom kávovare, ale aj pracovať.

Keďže auto má dosiahnuť piaty stupeň autonómie, nepotrebuje volant, preto sa doň zmestí konferenčný stolík či dokonca posteľ. Má modulárny interiér a ponúka štyri základné scenáre používania. Môže to byť mobilná kancelária, ktorú si však v prípade potreby môžete premeniť na obývaciu izbu a priestor na zábavu.

A v neposlednom rade môže poslúžiť aj ako mobilná spálňa. Napokon vlaky sú takisto vybavené jedálenským vozňom, stolíkom na prácu a aj lôžkami na spanie. A mohlo by konkurovať aj leteckým spoločnostiam prevádzkujúcim krátke lety.

Automobilka Volvo je známa svojím zameraním na bezpečnosť, a tak sa nemožno čudovať, že navrhla aj špeciálnu bezpečnostnú prikrývku s airbagom na ochranu spacieho cestujúceho v prípade havárie (zrejme zavinenej iným vozidlom, keďže autonómne autá majú zrážkam zabrániť).

Volvo uznáva, že nevie, čo prinesie budúcnosť s autonómnou jazdou, no konceptom 360c chce spustiť konverzáciu o tom, ako môžu autonómne vozidlá zmeniť cestovanie, urbanistické plánovanie, životné prostredie a dokonca aj sociálnu interakciu.

Zdroj: theverge.combusinessinsider.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie 5

Windows 10 bude mať možnosť prihlásenia sa bez hesla

15.07.2019 11:00

Microsoft v týchto dňoch pridal do testovacej verzie 20H1 zostavenia 18936 Windows 10 pre testujúcich vo Fast Ringu nové funkcie. Ide o možnosť Make your device passwordless, ktorá umožní prihlásiť sa ...

Technológie

Dizajn Samsung Galaxy Note 10 potvrdený snímkami uniknutými od FCC

15.07.2019 12:00

O smartfóne Samsung Galaxy Note 10 sa objavilo už množstvo významných únikov vrátane fotografií, pričom niektoré z nich vyzerali veľmi presvedčivo. Ukazovali telefón spolu so stylusom v plnej kráse. ...

Technológie

Google Translate môže pomocou fotoaparátu smartfónu okamžite zistiť jazyk textu

12.07.2019 00:25

Služba Google Translate už dokáže po nasmerovaní fotoaparátu smartfónu rozpoznať jazyk textu, aj keď vy sami neviete, aký jazyk čítate. Google Translate vďaka schopnosti počítačového videnia zvládne ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá