Image
14.9.2018 0 Comments

Spálňa na kolesách? Koncept autonómneho auta Volvo nemá vo výbave volant, zato posteľ áno

Volvo 360c je podobne ako veľa iných koncepčných vozidiel autonómny elektromobil s presklenou kupolou. No to, čo ho odlišuje, je skutočnosť, že vízia spoločnosti Volvo zohľadňuje aj environmentálne otázky a skutočnosť, že dnes veľa ľudí dochádza za prácou do väčších miest.

Snahou automobilky je odstrániť ekologickú zaťaž a neproduktívny čas strávený cestovaním. Auto má dopraviť majiteľa z jedného bodu do druhého, no ten sa počas jazdy nemusí venovať šoférovaniu, a tak sa môže kochať krajinou, relaxovať, uvariť si kávu v zabudovanom kávovare, ale aj pracovať.

Keďže auto má dosiahnuť piaty stupeň autonómie, nepotrebuje volant, preto sa doň zmestí konferenčný stolík či dokonca posteľ. Má modulárny interiér a ponúka štyri základné scenáre používania. Môže to byť mobilná kancelária, ktorú si však v prípade potreby môžete premeniť na obývaciu izbu a priestor na zábavu.

A v neposlednom rade môže poslúžiť aj ako mobilná spálňa. Napokon vlaky sú takisto vybavené jedálenským vozňom, stolíkom na prácu a aj lôžkami na spanie. A mohlo by konkurovať aj leteckým spoločnostiam prevádzkujúcim krátke lety.

Automobilka Volvo je známa svojím zameraním na bezpečnosť, a tak sa nemožno čudovať, že navrhla aj špeciálnu bezpečnostnú prikrývku s airbagom na ochranu spacieho cestujúceho v prípade havárie (zrejme zavinenej iným vozidlom, keďže autonómne autá majú zrážkam zabrániť).

Volvo uznáva, že nevie, čo prinesie budúcnosť s autonómnou jazdou, no konceptom 360c chce spustiť konverzáciu o tom, ako môžu autonómne vozidlá zmeniť cestovanie, urbanistické plánovanie, životné prostredie a dokonca aj sociálnu interakciu.

Zdroj: theverge.combusinessinsider.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie 1

Samsung Galaxy A7 má fotoaparát s tromi objektívmi

20.09.2018 04:00

Nový smartfón Samsung Galaxy A7 má dva charakteristické prvky, podľa ktorých sa bude dať odlíšiť od ostatných modelov - snímač odtlačkov prstov na bočnej hrane a najmä fotoaparát s tromi objektívmi. N ...

Technológie

Umelá inteligencia v smartfónoch Huawei

20.09.2018 00:09

Huawei na veľtrhu IFA 2018 predstavil nový procesor, alebo aby sme boli presní SoC – System on Chip s označením Kirin 980. Je to už druhá generácia procesorov Kirin, ktoré majú hardvérovú podporu umel ...

Technológie

Už o pár rokov roboty odpracujú viac práce ako ľudia. Tieto pracovné pozície sa však zatiaľ nemusia báť o svoje stoličky

20.09.2018 00:20

Podľa najnovšej štúdie Svetového ekonomického fóra (World Economic Forum – WEF) robotické technológie v blízkej budúcnosti vytvoria viac pracovných miest, ako zničia. Do roku 2020 by malo byť o 58 mil ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

codefest

Najnovšie videáPC forum button