PC REVUE
Image
14.9.2018 0 Comments

Spálňa na kolesách? Koncept autonómneho auta Volvo nemá vo výbave volant, zato posteľ áno

Volvo 360c je podobne ako veľa iných koncepčných vozidiel autonómny elektromobil s presklenou kupolou. No to, čo ho odlišuje, je skutočnosť, že vízia spoločnosti Volvo zohľadňuje aj environmentálne otázky a skutočnosť, že dnes veľa ľudí dochádza za prácou do väčších miest.

Snahou automobilky je odstrániť ekologickú zaťaž a neproduktívny čas strávený cestovaním. Auto má dopraviť majiteľa z jedného bodu do druhého, no ten sa počas jazdy nemusí venovať šoférovaniu, a tak sa môže kochať krajinou, relaxovať, uvariť si kávu v zabudovanom kávovare, ale aj pracovať.

Keďže auto má dosiahnuť piaty stupeň autonómie, nepotrebuje volant, preto sa doň zmestí konferenčný stolík či dokonca posteľ. Má modulárny interiér a ponúka štyri základné scenáre používania. Môže to byť mobilná kancelária, ktorú si však v prípade potreby môžete premeniť na obývaciu izbu a priestor na zábavu.

A v neposlednom rade môže poslúžiť aj ako mobilná spálňa. Napokon vlaky sú takisto vybavené jedálenským vozňom, stolíkom na prácu a aj lôžkami na spanie. A mohlo by konkurovať aj leteckým spoločnostiam prevádzkujúcim krátke lety.

Automobilka Volvo je známa svojím zameraním na bezpečnosť, a tak sa nemožno čudovať, že navrhla aj špeciálnu bezpečnostnú prikrývku s airbagom na ochranu spacieho cestujúceho v prípade havárie (zrejme zavinenej iným vozidlom, keďže autonómne autá majú zrážkam zabrániť).

Volvo uznáva, že nevie, čo prinesie budúcnosť s autonómnou jazdou, no konceptom 360c chce spustiť konverzáciu o tom, ako môžu autonómne vozidlá zmeniť cestovanie, urbanistické plánovanie, životné prostredie a dokonca aj sociálnu interakciu.

Zdroj: theverge.combusinessinsider.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

7 digitálnych otrasov, o ktorých možno ani netušíte

17.11.2018 00:15

V úvode svojej prednášky "7 digital disruptions you might not seen coming" na konferencii Gartner Symposium / ITxpo v Barcelone, Daryl Plummer zdôraznil, že digitálne otrasy či revolúcie (digital disr ...

Technológie

Fin.techsummit: V pobočkách Tatrabanky vás bude vítať robot Pepper

17.11.2018 00:00

Jednou z tém prezentovaných na podujatí Fin.techsummit boli aj behaviorálne aspekty finančníctva a to zo všetkých uhlov pohľadu. Či už sa jedná o správanie finančných trhov, správanie sa klientov bánk ...

Technológie 2

PR: Každý dovozca elektrozariadení má povinnosti vyplývajúce z odpadovej legislatívy

16.11.2018 10:10

Odpadová legislatíva je komplikovaná a často v nej dochádza k zmenám. Slovenské firmy preto nemajú kapacity na to, aby ju priebežne sledovali. Pritom legislatíva ukladá všetkým výrobcom a dovozcom ele ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Daily Web 2018

Najnovšie videáPC forum button