Spaces na skupinové zdieľanie obrázkov, videí a textov. Konkurencia pre Pinterest alebo budúcnosť Google+?

0

Google uviedol novú aplikáciu na zasielanie správ s názvom Spaces. K dispozícii je verzia pre Android,  iOS, ako aj desktopová a mobilná webová aplikácia.

Hoci ústredným aspektom Spaces je konverzácia, nejde o tradičnú messagingovú aplikáciu, ako je Messenger, WhatsApp alebo Google Hangouts. Každá konverzácia žije vo vlastnom „priestore“ (space), ktorý patrí určitej téme. Môžete tu teda mať priestor pre svoje rôzne aktivity, napríklad budúcu dovolenku, plánovanie knižného klubu a pod. Alebo sem jednoducho môžete vyberať obrázky, odkazy či videá, ktoré vás zaujali. V súčasnosti existujú tri typy príspevkov: odkazy (vrátane obrázkov GIF a videí z YouTube), fotografie a texty. Každý používateľ prihlásený svojím účtom Google môže vytvoriť niekoľko tém, tzv. spaces, a pomocou odkazov pozvať na ich prehliadnutie svojich známych.

Každý príspevok možno komentovať a konverzácia sa dá udržiavať napríklad aj pri sledovaní videa. Google nechcel vytvoriť len priestor na četovanie s jednotlivými ľuďmi, prednosť má diskusia o určitom obsahu. Preto možno predpokladať, že Google predurčuje Spaces hlavne na použitie v malých skupinách priateľov, rodiny alebo spolupracovníkov, ktorí chcú mať možnosť koordinovať určitý projekt alebo jednoducho diskutovať o spoločných záujmoch. Prakticky rovnaké možnosti však ponúka aj Google+. Zmysel novej aplikácie teda nie je úplne jasný. Má byť konkurenciou pre Pinterest alebo ukazuje budúcnosť Google+? Viac sa o aplikácii Spaces  zrejme dozvieme na konferencii Google I/O, ktorá sa uskutoční tento týždeň.

Zdroj: thenextweb.com

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať