Image
31.10.2017 0 Comments

Sony rozširuje svoj rad objektívov pre plnoformátové fotoaparáty o nový, kompaktný a ľahký objektív FE 24-105mm F4 G OSS

Nový objektív so štandardným zoomom a bajonetom typu E-mount FE 24-105mm F4 G OSS Standard Zoom prináša skutočný výkon pre fotografovanie statických snímok aj natáčanie videa v kompaktnom dizajne.

Spoločnosť Sony predstavila najnovší prírastok do svojho stále sa rozširujúceho radu objektívov typu E-mount pre plnoformátové fotoaparáty. Je ním FE 24-105mm F4 G OSS Standard Zoom (model SEL24105G).

Nový plnoformátový objektív pokrýva bežne využívané rozpätie ohniskových vzdialeností 24 - 105mm, prináša vynikajúci obrazový výkon objektívov G Lens™ s najnižšou hmotnosťou konštrukcie vo svojej triede[i], ktorá maximalizuje jeho univerzálnosť a využiteľnosť. FE 24-105mm F4 G OSS je preto možné pri fotografovaní využívať mnohostranne, vrátane fotenia krajín, portrétov, svadieb a ďalších. Tento objektív taktiež disponuje rýchlym, precíznym a tichým autofokusom, a to jednak pri fotografovaní statických snímok, tak aj pri natáčaní videa. Vďaka tomu je ideálnym doplnkom širokého radu fotoaparátov Sony E-mount.

Skvelý optický výkon a výnimočné rozlíšenie
Nový objektív Sony FE 24-105mm F4 G OSS ponúka výnimočnú ostrosť až do okrajov v celom rozsahu zoomu, a pritom vytvára pri všetkých ohniskových vzdialenostiach nádherný „bokeh“ alebo rozostrenie pozadia.

Túto vysokú kvalitu obrazu umožňuje vyspelá optická konštrukcia, ktorá zahŕňa štyri asférické optické členy, z ktorých dva sú šošovky s vysokou presnosťou AA (advancedaspherical). Ďalej tiež obsahuje tri strategicky umiestené členy ED s extra nízkou disperziou svetla (Extra-lowDispersion), ktoré fungujú v kombinácii s vyššie zmienenými asférickými členmi tak, že minimalizujú chromatickú aberáciu a zaistia snímanie v čo najdokonalejšom rozlíšení.

Objektív je taktiež vybavený originálnou povrchovou úpravou Sony Nano AR, ktorá potláča vnútorné odlesky a tzv. ghosting. Využíva kruhovú clonu, a tým zaisťuje vysokú kvalitu bokehu, ktorá je typická pre celý rad objektívov Sony G.

Kompaktná ľahká konštrukcia a flexibilita pri fotení
Nový objektív FE 24-105mm F4 G OSS váži približne 663 gramov (23,4 oz). Vďaka tomu sa vo svojej triede zaraďuje k ľahkým. V kombinácii s niektorým z kompaktných tiel fotoaparátov Sony E-mount ponúka fotografom a kameramanom omnoho mobilnejší a ovládateľnejší systém fotoaparátov, ktorý úžasne zvyšuje ich flexibilitu pri fotení.

Nový fotoaparát má navyše okrem kompaktného dizajnu a univerzálneho rozpätia ohniskových vzdialeností 24-105mm taktiež minimálnu ostriacu vzdialenosť 0,38m, ktorá umožňuje fotografovanie pôsobivých detailov zblízka. Je tiež vybavený vstavanou optickou stabilizáciou obrazu, ktorá zjednodušuje zhotovenie ostrých, nerozmazaných snímok pri fotení z ruky.

Vysoko pokročilý a presný autofokus
Aby bolo možné sledovať rýchlo sa pohybujúce objekty, je nový objektív so štandardným zoomom vybavený systémom DDSSM (Direct Drive SSM), ktorý je schopný rýchlo nastaviť ostriace skupiny objektívov s vysokou presnosťou a minimálnym hlukom. Tento vyspelý systém kombinovaný s priebežnou sveteľnosťou F4 pre všetky ohniskové vzdialenosti robí z modelu SEL24105G skvelú voľbu pre fotografovanie i natáčanie videí.

K univerzálnosti nového objektívu so štandardným zoomom prispieva aj nové programovateľné tlačidlo pre uzamknutie ostrenia, dizajn odolný proti prachu a vlhkosti[ii]a fluórová povrchová úprava predného člena, ktorá pomáha odpudzovať prach, vodu, olej a ďalšie znečistenie.

 

[i]V porovnaní s aktuálne dostupnými plnoformátovými objektívmi so štandardným zoomom 24-105mm F4 (k 25. októbru 2017, prieskum vykonaný spoločnosťou Sony)
[ii]100% odolnosť proti prachu a vode nie je zaručená

 

Autor: Supreme

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

4G sieť Telekomu je k dispozícii už aj pre predplatené karty Juro

19.09.2019 22:03

Predplatená karta Juro dostala očakávanú kľúčovú novinku. Odteraz už budú môcť zákazníci využívať dáta aj v 4G sieti. Novým zákazníkom, ktorí si kupujú predplatenú kartu Juro po 15.9.2019, bude aktiv ...

Tlačové správy

Atos vstúpil do globálneho združenia Identity Defined Security Alliance, aby posilnil bezpečnostné stratégie zamerané na správu

19.09.2019 14:30

Atos, globálny líder v digitálnej transformácii, oznámil svoj vstup do Identity Defined Security Alliance. Aliancia organizáciám pomáha využiť existujúce investície do kybernetickej bezpečnosti, tak a ...

Tlačové správy

Správa KuppingerCole Analysts Executive View: ESET je top vo výkone

19.09.2019 13:09

BRATISLAVA – ESET, globálny líder v kybernetickej bezpečnosti, bol v správe KuppingerCole ESET Executive View opísaný ako „top performer“. Správa analyzuje riešenie pre firemnú bezpečnosť ESET Endpoin ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

AMCHAM 2019

Najnovšie videá

elearn

IT GALA stvorec 2019