Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

Sony predstavuje nový systém bezdrôtového riadenia externých bleskov pre Sony

Tlačové správy
0

Spoločnosť Sony oznámila, že uvádza na trh nový systém rádiového riadenia bleskov, ktorý bude spĺňať rastúce požiadavky profesionálnych fotografov aj pokročilých amatérov používajúcich technológiu Sony. Nový systém je navrhnutý tak, aby bol kompatibilný s fotoaparátmi Sony s výmennými objektívmi a externými bleskovými jednotkami. Tvorí ho bezdrôtový ovládač FA-WRC1M a bezdrôtový prijímač FA-WRR1.  

Systém je až neuveriteľne flexibilný a ponúka fotografovi dokonale prenosné zariadenie. Veľmi to ocenia napríklad svadobní fotografi, ktorí často pracujú v prostredí, kam je ťažké nainštalovať štúdiové blesky, a aj napriek tomu potrebujú, aby bol výsledok ich práce hneď na prvý pokus dokonalý.

Nový systém diaľkového ovládania bleskov má maximálny dosah 30 m (približne 98,4 stôp). To umožňuje jeho mimoriadne flexibilné využitie, ktoré zabezpečí výnimočné výsledky v najrôznejších podmienkach - či už fotograf používa systém merania expozície TTL, manuálne, či skupinové nastavenie.  Systém vie pracovať až s 15 samostatnými bleskami, rozdelenými do piatich skupín. Poskytuje tým fotografovi obrovskú slobodu, aby mohol kreatívne experimentovať s rôznym nastavením, ktoré mu pomôže presne zachytiť jeho víziu.  

Prostredníctvom ovládača vybaveného veľkým prehľadným riadiacim panelom, na ktorom sa zobrazuje stav komunikácie s každým prijímačom, je možné ovládať režim snímania, pomer zábleskov voči okolitému svetlu a kompenzáciu expozície na externých bleskoch.

Ďalšou výhodou, ktorú systém fotografovi ponúka, je funkcia diaľkovej spúšte, ovládajúca väčší počet fotoaparátov. Táto funkcia sa dokonale hodí na fotografovanie športových akcií a divokej prírody. Ovládanie spúšte fotoaparátu zo vzdialenosti až 30m je nedoceniteľnou výhodou a umožní zachytiť tie najzaujímavejšie okamihy. 

Nový systém bezdrôtového riadenia externých bleskov dosahuje rýchlosť synchronizácie zábleskov v čase až 1/250 sekundy. K dispozícii bude tiež vysokorýchlostná synchronizácia blesku (HSS). Fotograf môže intenzitu blesku ovládať v 25 krokoch (1/1, 1/2, 1/4, 1/8, 1/16, 1/32, 1/64, 1/128, 1/256) po 1/3 EV. 

Nový systém bol navrhnutý pre všetkých, ktorí fotografujú náročné zábery vyžadujúce viac zdrojov svetla. Fotograf ich môže jednotlivo nastavovať tak, aby docielil dynamické svetelné efekty. Vďaka rádiovému ovládaniu systému miznú obavy z nedostatkov, ktorými trpia infračervené spúšte, napríklad pri silnom slnečnom svite, alebo, ak sa postaví do cesty nejaká fyzická prekážka. Systém je prachu aj vodeodolný, aby sa dal používať v najrôznejších podmienkach.

Nový systém sa začne predávať v septembri 2016. Cena bezdrôtového ovládača sa bude pohybovať okolo 420€ a bezdrôtový prijímač si zaobstaráte za cenu pohybujúcu sa okolo 240€.

Redakcia

Všetky autorove články
sony

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať