Sony predstavuje najodolnejšiu a najrýchlejšiu SD kartu na svete

Tlačové správy
0

Spoločnosť Sony predstavila horúcu novinku na poli pamäťových médií – sériu UHS-II SD kariet SF-G TOUGH specification. Séria odolných SD kariet SF-G TOUGH specification ponúka riešenie fotografom, ktorí sa potrebujú spoľahnúť na to, že ich fotografie ostanú v bezpečí aj po vybratí SD karty z fotoaparátu. Tento nový rad kombinuje najvyššiu rýchlosť čítania a zápisu na svete s extrémne odolným prevedením, ktoré je rezistentné voči ohnutiu pôsobením sily 180 N a proti pádu z výšky až päť metrov. Fotografi, ktorí musia čeliť živlom, aby získali dokonalý záber, isto ocenia, že je rad SD kariet SF-G TOUGH specification taktiež vodoodolný a spĺňa normu IPX8. Je taktiež odolný voči prachu s krytím spĺňajúcim štandard IP6X.

Nový rad SD kariet SF-G TOUGH specification je 18-krát pevnejší ako štandardné SD karty[i] a ako prvý na svete má jednoliatu štruktúru vyrába sa odliatím ako jeden kus a nemá v sebe žiadne nevyplnené priestory). Na rozdiel od štandardných SD kariet, ktoré sa skladajú z tenkých častí, sa vyrába z materiálov vysokej tvrdosti. Nový rad je chránený pred obvyklým poškodením materiálu, ku ktorému môže dôjsť pri štandardných SD kartách, ako je napríklad rozlomenie plastového krytu karty, poškodenie zámku chrániaceho dáta SD karty alebo poškodenie drážok konektora SD karty. Pri tomto rade bol zvolený nový prístup – ide o prvú SD kartu na svete, ktorá nemá drážky ani spínač ochrany proti zápisu. Tieto inovácie zabezpečujú, že je rad SF-G TOUGH specification odolnejší proti ohnutiu. Súčiastky, ktoré sa ľahko lámu, boli úplne odstránené. Sony kartu navrhlo tak, aby sa dosiahla optimálna rovnováha medzi tvrdosťou a pevnosťou. Je kompletne zapečatená liatym krytom, takže sa dovnútra karty nedostane ani kvapka vody, prach či špina. Navyše spĺňa najvyšší štandard odolnosti proti vode (IPX8) a prachu (IP6X).

Maximalizujte výkon fotoaparátu
Hlavným trendom vo fotografickom odvetví, ktorý nastolila spoločnosť Sony, sú plnoformátové bezzrkadlovky. Medzi ne patria napríklad série α9 a α7, ktoré sú čím ďalej, tým výkonnejšie - a to pri statických snímkach i videách. Tieto špičkové fotoaparáty sa spoliehajú na rýchle pamäťové karty, ktoré maximalizujú ich výkon. Keďže profesionálni fotografi používajú SD karty stále častejšie, vyžadujú tiež úroveň spoľahlivosti a odolnosti, ktorá je spájaná s ďalšími profesionálnymi typmi kariet. Najvyššia rýchlosť zápisu na svete dosahujúca až 299 MB/s minimalizuje čas vyprázdnenia bufferu. To fotografovi dáva možnosť zaznamenať množstvo snímok za sekundu a zachytiť ním požadovanú akciu. Séria SF-G TOUGH specification taktiež podporuje V90, najvyšší štandard rýchlostnej triedy pre video. To z nej robí ideálneho spoločníka pre nahrávanie videí vo vysokom rozlíšení.

Vďaka rýchlosti čítania až 300 MB/s zjednodušujú karty radu SF-G TOUGH specification prenos veľkoobjemových súborov s fotografiami a videami. Sú tak najrýchlejšie na svete a vďaka tomu zlepšujú efektivitu práce po ukončení samotného fotografovania. Ďalšou reakciou na praktické potreby fotografov je aj dizajn kariet radu SF-G series TOUGH specification s jasne žltými pruhmi, vďaka ktorým je jednoduchšie nájsť kartu pri fotografovaní v tme.

Reflect Festival

Dokonalá istota
SD karty radu SF-G TOUGH specification ponúkajú mnoho ďalších funkcií, ktoré boli navrhnuté tak, aby fotografom zjednodušili ich prácu. Medzi ne patrí nástroj „SD Scan Utility“, ktorý umožňuje užívateľom skontrolovať, či je karta v dobrom stave, a software „File Rescue“[ii], ktorý dokáže obnoviť omylom zmazané dáta a fotografie. SD karty radu SF-G TOUGH specification sú odolné proti röntgenovému žiareniu a magnetom, sú antistatické, odolávajú vyšším teplotám a majú ochranu proti UV žiareniu.

Dostupnosť
Séria pamäťových kariet SF-G TOUGH bude dostupná vo verziách 32 GB, 64 GB a 128 GB. Predaj bude v Európe zahájený od októbra 2018. Úplné špecifikácie produktu sú k dispozícii na: sony.net


[i] Štandardné SD odolávajú sile 10 N, zatiaľ čo táto karta odolá sile 180 N.
[ii] Sú na stiahnutie na stránkach podpory Sony.
Zobrazit Galériu

Supreme Communication s.r.o

Všetky autorove články
sony SD pamatova karta fotoaparat odolnost

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať