Image
11.9.2017 0 Comments

Sony Xperia XZ1 s funkciou na 3D skenovanie ľudí už mieri na Slovensko. Poznáme ceny.

Spoločnosť Sony začiatkom septembra predstavila na výstave IFA v Berlíne dva nové modely smartfónov Sony Xperia XZ1 a XZ1 Compact, o ktorých sme už priniesli základné informácie. Na piatkovej tlačovej konferencii v Čilistove sme sa dozvedeli ďalšie informácie vrátane termínu ich príchodu na slovenský trh a ceny, za ktoré budú dostupné. 

Zľava: Rastislav Medveď (Sony Mobile), Michal Korec (Slovak Telekom), Milan Dzilský (Sony Mobile)

Obidva modely disponujú najnovším fotoaparátom Motion Eye, HDR, Hi-Res Audio a funkciou Super Slow Motion, ktorú Sony uviedlo spolu s modelom XZ Premium. Oba smartfóny budú mať procesor Qualcomm Snapdragon 835 a nový Android 8.0 Oreo. Xperia XZ1 je vybavená 5.2” Full HD displejom, Compact verzia disponuje 4,6" displejom a navyše disponuje novým širokouhlým predným fotoaparátom, ktorý rozširuje zorný uhol na 120 stupňov. Rozdiel medzi oba modelmi je aj v materiálovom prevedení, kapacite batérie a dátového úložiska. Xperia XZ1 ponúka rýchlosť dátových prenosov až 1Gbps, XZ1 Compact ponúka 800Mbps, v závislosti od dostupnosti na trhu a kompatibilite siete.

Novou inovatívnou funkciou spoločnou pre oba modely je 3D Creator pre rýchle skenovanie 3D objektov. Umožňuje naskenovanie tváre resp. 3D modelu hlavy čo sa dá neskôr využiť na tvorbu avatarov prípadne si model môžete vytlačiť na 3D tlačiarni. Skenovanie je k dispozícii v štyroch režimoch – skenovanie tváre, celej hlavy, skenovanie jedla či iného objektu. K dispozícii je následne viacero hravých aplikácií pre využitie 3D Creatora napr. pre rozšírenú realitu (AR).

Spoločnou funkciou je aj Predictive Capture, ktorá dokáže detegovať napr. výrazy tváre a záber urobí v momente keď zaznamená na tvári fotografovanej osoby úsmev. Ďalšou spoločnou funkciou je Xperia Assist, ktorá upozorní používateľa smartfónu ak niektoré aplikácie dlhšie nepoužíva a ponúka možnosť ich vymazania. Taktiež ponúka možnosť automatického nastavenia hlasitosti vyzváňania alebo budíka ešte večer pred spaným.

Dobrou správou je, že funkcia 3D Creator by sa mala dostať dodatočne aj na tohtoročný top model Sony Xperia XZ Premium spoločne s jeho aktualizáciou na Android 8.0 Oreo.  

Sony Xperia XZ1 aj XZ1 Compact sa u nás začnú predávať už koncom septembra pričom cena menšej Compact verzie bude 599 EUR, väčšia verzia sa bude predávať za 699 EUR. Obe verzie už máme k dispozícii na testovanie a ich recenzie prinesieme čoskoro. Ak vás nejaká funkcia špeciálne zaujíma, dajte vedieť a pozrieme sa na ňu podrobnejšie.

 

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Michelangelo a Sixtínska kaplnka v podaní najmodernejších technológií Panasonic

23.06.2018 01:06

Panasonic Business usporiadal pre európskych novinárov ukážku jedinečnej inštalácie audio vizuálnej techniky, jednej z najkomplexnejších inštalácií 3D mappingu na svete, v divadle Auditorium Conciliaz ...

Produkty

Acer predstavil horúce novinky z tlačovej konferencie Next@Acer

18.06.2018 01:32

Spoločnosť Acer v zaujímavom prostredí letiska v Pražských Letňanoch predstavila novinky vo všetkých produktových radách. Medzi stolnými hernými špeciálmi sme si mohli pozrieť dva prírastky z rady ...

Produkty

AB-COM s.r.o. predstavil novinky na výstave ANGA COM 2018

13.06.2018 19:20

Spoločnosť AB-COM s.r.o. sa už tradične zúčastňuje medzinárodnej výstavy ANGA COM 2018 v Kolíne nad Rýnom. V rámci svojej expozície predstavuje viacero noviniek s ktorými sa používatelia stretnú už na ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

SWAN_06

Najnovšie videáPC forum button