Recenzia: Sony SRS-ZR7: Sympatický multiroom

0

Na trhu nájdeme nespočetné množstvo bezdrôtových reproduktorov od najnižšej ceny s kvalitou pre nenáročných až po ozajstnú špičku, za ktorú si nechá výrobca pekne zaplatiť. My sme sa dostali k produktu, ktorý za svoju cenu ponúka presne to, čo by sme očakávali. Multiroomový reproduktor SRS-ZR7 od Sony sa dizajnovo hodí do každej modernej domácnosti. Zariadenie sa predáva v dvoch farbách – čiernej a bielej. Prednú časť reproduktorov chráni kovová mriežka s logom Sony. Ovládanie sa nachádza na vrchnej strane v podobe podsvietených dotykových tlačidiel označených piktogramami hlasitosti a tlačidla výberu vstupu. Zapínanie je riešené tlačidlom, ktoré reaguje na jemné stlačenie. Vybraná funkcia či pripojenie na domácu sieť sú takisto podsvietené, ale po vypnutí zostane povrch čistý. Zadnú stranu tvoria vstupy a úchyty na stojan. Zložiť si tak môžete vcelku moderné stereo.

Reproduktor dokáže prehrávať hudbu vo vysokom rozlíšení (Hi-Res audio) a vďaka technológii DSEE HX (Digital Sound ­Enchancement Engine) vie z komprimovaného súboru MP3 obnoviť stratené detaily a priblížiť sa tak štúdiovej kvalite. Na ­kvalitnom zvuku sa podieľa dvojica stredových meničov, umiestnených uprostred a zabezpečujúcich aj čisté výšky, a dvojica basových meničov, ktorým zozadu asis­tuje pasívny žiarič. Ten zabezpečuje väčšie rozprestretie zvuku a zvýraznenie nižších basov. Menšie sklamanie však nastalo pri plnej hlasitosti, keď bol zvuk skreslený, ba až jemne chrčivý. ZR7, ako je už pri Sony zvykom, disponuje širokou paletou funkcií, nesmie chýbať NFC, vďaka čomu zariadenie spárujete po­mocou jedného dotyku a môžete počúvať ­obľúbenú hudbu v priebehu pár sekúnd. S Chrome­Cast môžete streamovať hudbu z aplikácií ako napríklad Spotify, YouTube alebo ­Deezer jediným kliknutím na prenos.

Vďaka aplikácii SongPal máte všetky svoje zariadenia pod kontrolou. Prehrávať hudbu tak môžete v skupinovom režime, keď jedna skladba hrá vo viacerých reproduktoroch, alebo v individuálnom, keď hrá viacero skladieb vo viacerých reproduktoroch. Na lepší a silnejší zvuk môžete spárovať druhé zariadenie ZR7 a využiť tak stereofónny prednes. Reproduktor je vybavený technológiou LDAC, ktorá zabezpečuje kvalitný prenos Hi-Res Audio. Obyčajný konvenčný prenos najskôr súbor vo vysokom rozlíšení skomprimuje do CD kvality, potom pošle cez bluetooth a dorazí ešte horšia kvalita ako pri CD. LDAC skomprimuje súbor s vysokým rozlíšením a po prenose zasa obnoví do pôvodnej kvality. Okrem technológie blue­tooth tu nájdeme mnoho ďalších výstupov a výber je len na vás. Napríklad HDMI (ARC) na pripojenie k televízoru slúži ako rozšírenie reproduktorov, pričom zlepšuje kvalitu zvuku a dodáva aj potrebné basy, ktoré nám z interných reproduktorov chýbajú. Pri testovaní spestril pôžitok z obyčajného sledovania televízie a vytvoril ­príjemnú atmosféru pri večernom filme. Ďalej disponuje pripojením USB-A na prehrávanie hudby z flash disku alebo USB-B, ktorý sa používa na pripojenie k počítaču. K dispozícii je aj eternetový port, ktorý slúži na prehrávanie hudby z cloudového úložiska. Zapojenie a inštalácia prebehli za menej ako 10 minút. Pomocou aplikácie SongPal reproduktor pripojíte k domácej sieti cez Wi-Fi alebo eternet. ZR7 je síce bezdrôtový reproduktor, ale batériou nedisponuje. Pracuje len s prídavným napájacím adaptérom s celkovým výkonom 30 W.

Parametre:

• Reproduktor: stredový: 2× 45 mm, subwoofer: 2× 65 mm, ­zvukové režimy: Clear Audio+, dsee hx, napájanie: adaptér, konektory: eternet, vstup stereo mini jack, usb-a, usb-b, hdmi (arc), hmotnosť: 1,8 kg, spotreba: 30 W
• Cena: 329,90 EUR

PLUSY, MÍNUSY:

+ Široká konektivita, moderný dizajn
- Pri vyššej hlasitosti je zvuk skreslený  

HODNOTENIE:

Zvuk:  80 %
Vybavenie: 100 %
Ovládanie: 100 %
Vyhotovenie: 100 %
Celkovo: 96 %

 

Zobrazit Galériu

Adam Lukáč

Všetky autorove články
sony SRS-ZR7

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať