Sony SRS-XB32 / Spoločník na dlhé letné večery

0

Sony SRS-XB32 je novinka v obľúbenom rade prenosných bezdrôtových reproduktorov. Dizajnovo sa od svojho predchodcu SRS-XB31B veľmi nelíši, nový model však dostal väčšiu batériu, pri ktorej výrobca udáva až 24-hodinovú výdrž. LED osvetlenie a vstavaný stroboskop sú synchronizované s hudbou, ktorá práve hrá, zážitok je umocnený možnosťami vlastného nastavenia farieb aj režimu svetiel. Zvukový systém pozostáva z dvojice 48 mm širokopásmových meničov a duálneho pasívneho vyžarovača, ktorý zabezpečuje zvýraznenie basov a rozptýlenie smerovej charakteristiky. Vďaka prepracovanej konštrukcii si v režime Live Sound užijete naozaj trojrozmerný zážitok z hudby. XB32 má spracovanie zvuku charakteristické pre prenosné reproduktory Sony. Hudba z reproduktorov znie akoby trocha tlmene, ale napriek tomu zariadenie dokáže kvalitne ozvučiť aj stredne veľkú miestnosť a nestratí sa ani vonku pri bazéne.

S funkciou Party Booster zaručene rozbehnete každú párty. Po ťuknutí na rôznych miestach na tele reproduktor vydáva rozličné zvuky, napríklad zvuk bubna, zvonca, hrkálky a podobne, čo zaručene ocenia tínedžeri pri dotváraní skladieb. Jednotlivé zóny na povrchu fungujú ako tlakové body, takže čím silnejší úder, tým hlasnejší zvuk. Technológia Wireless Party Chain umožňuje naraz spárovať a synchronizovať až 100 reproduktorov cez bluetooth. Pomocou aplikácie Fiestable môžete plne ovládať hlasitosť, prepínať skladby a hlavne riadiť osvetlenie reproduktora, a to v mnohých režimoch a farbách. Trochu mi však chýbala možnosť stlmiť svetlá. Osvetlenie je dosť silné a jediné, čo s ním možno urobiť, je úplne ho vypnúť. Konektivita pomocou NFC a bluetooth vo verzii 4.2 vám umožnia bezdrôtové pripojenie k reproduktoru a streamovanie hudby z platforiem ako YouTube, Spotify, Apple Music a mnohých iných. Vďaka väčšej batérii pribudol v zadnej časti aj jeden port USB na nabíjanie smartfónu. Okrem toho tu nájdete ešte konektor micro USB na nabíjanie a 3,5 mm jack zvukového vstupu.

Reproduktor je cielený predovšetkým na mladých používateľov, takže musí aj niečo vydržať. Výrobca nenechal nič na náhodu, a tak spĺňa rovno špecifikáciu IP67. Je teda odolný proti prachu, ostriekaniu či pádu do vody. To z neho robí výborného spoločníka na letné prechádzky, stanovačky, grilovačky, večierky pri bazéne či na pláž k moru. Má však hmotnosť takmer jeden kilogram, a tak mi na ňom veľmi chýbala svorka alebo držiak, vďaka ktorým by som ho vedel pripnúť napríklad na batoh. Okrem hrania môžete reproduktor využiť aj vo funkcii hands-free na telefonovanie. Výrobca uvádza výdrž na batériu až 24 hodín, to však za predpokladu vypnutých efektov a svetiel, alebo až 14 hodín s funkciou Extra Bass a zapnutými svetelnými efektmi. Bežná výdrž počas testu pri plnom využití sa pohybovala medzi 13 až 15 hodinami. Reproduktor ocenia všetci milovníci párty s kvalitnou hudbou, ktorá vydrží po celú noc.

Verdikt

Párty reproduktor s kvalitným zvukom, zábavnými efektmi, veľkou výdržou a odolnosťou.

Špecifikácie:

Reproduktory 2× 48 mm menič + 2× pasívny žiarič, frekvenčný rozsah: 20 Hz – 20 000 Hz, batéria nabíjateľná, výdrž do 24 hodín, pripojenie bluetooth 4.2, NFC, AUX, USB, podpora profilov A2DP/AVRCP/HSP/HFP/SPP, podporované kodeky: SBC/AAC/LDAC, zvukové režimy, EXTRA BASS, Live Sound, Standard, rozmery 238 × 84 × 83 mm, hmotnosť 0,900 kg

Cena: 170 EUR

Plusy a mínusy:

+ Výdrž na batériu, kvalitný zvuk, možnosť konfigurácie až 100 reproduktorov, NFC

- Žiadna možnosť úchytu

Hodnotenie:

Zvuk: 95
Vybavenie: 95
Ovládanie: 100
Vyhotovenie: 100
Celkovo: 98

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať