Image
20.8.2014 0 Comments

Sony α5100 – najmenší fotoaparát s vymeniteľnými objektívmi na svete

A5100_wSELP1650_right_brown.jpg Nový fotoaparát CSC od Sony α5100 je nástupca modelu α5000. Má však oproti nemu ešte kompaktnejšie rozmery, čím získal titul „najmenší digitálny fotoaparát s vymeniteľnými objektívmi na svete". Malé a ľahké telo umožňuje pohodlnú a jednoduchú manipuláciu, čo ocenia najmä foto- a videonadšenci, ktorí by sa radi posunuli od fotografovania smartfónom na vyšší level.

Ostrenie na 179 bodov

Sony α5100 prevzal žezlo po svojom predchodcovi α5000 a aktuálne je najmenším digitálnym fotoaparátom s vymeniteľnými objektívmi na svete, ktorý sa môže pochváliť veľkým snímačom APS-C s rozlíšením 24,3 megapixela, integrovaným bleskom a rozhraním Wi-Fi aj NFC.

A5100_zoom_lever_hand_black.jpg

Systém fázovej detekcie automatického zaostrovania (Fast Hybrid AF system), ktorý nájdete aj pri populárnom modeli α6000, používa až 179 bodov automatického ostrenia. Vďaka tomu vás α5100 nezradí ani pri rýchlej nečakanej akcii a bez problémov si poradí aj s rýchlo sa pohybujúcimi objektmi, ktoré zachytí verne a bez rozmazania.

Citlivosť nadovšetko

Obrazový snímač Exmor CMOS najnovšej generácie pracuje s rozlíšením 24,3 megapixela a citlivosťou od ISO 100 až po ISO 25600. Kvalitný obrazový snímač sa veľkosťou vyrovná omnoho väčším zrkadlovkám a podporuje rovnaký obrazový procesor BIONZ X, ktorý nájdete aj v uznávanej sérii fotoaparátov radu α7. Vysokú citlivosť oceníte najmä pri snímaní fotografií či videa bez blesku, a to aj pri slabom osvetlení.

Model α5100 disponuje dotykovým LCD displejom 3.0-type (7,5 cm), ktorý možno vyklopiť o 180 stupňov. Ergonomický tvar fotoaparátu umožňuje jednoduchú manipuláciu, stabilné snímanie s akýmkoľvek objektívom a pohodlné uchopenie aj pri snímaní selfies.

A5100_wSELP1650_kiseki_brown.jpg

Profesionálne videá

Fotoaparátom a5100 natočíte kvalitné full HD videá vo formáte AVCHD 2.0. Podporuje aj čoraz obľúbenejší formát XAVC S (až do 50 Mb/s). Podobne ako pri snímaní fotografií aj v režime videa je vďaka fázovej detekcii automatického zaostrovania obraz vždy ostrý, a to aj pri snímaní rýchlych akčných športov.

Iba jedným dotykom prepojíte fotoaparát so smartfónom, tabletom či televízorom. Technológia NFC a zabudované rozhranie Wi-Fi umožňujú rýchle a jednoduché zdieľanie fotografií či videa so zariadeniami podporujúcimi operačný systém Android aj iOS. Stačí jeden dotyk a aktivuje sa funkcia Smart Remote Control, ktorá prepojí váš fotoaparát s mobilným telefónom, ktorým môžete následne ovládať spúšť.

A5100_rear_brown.jpg

V ponuke príslušenstva nájdete štýlové puzdro LCS-EBD, dostupné v troch farebných variáciách, a kompaktný, ľahko prenosný ovládač RM-SPR1.

Nový kompaktný fotoaparát Sony α5100 sa na európskom trhu sa objaví v polovici septembra 2014 s cenou okolo 700 USD alebo ako sólo telo za 550 USD.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Bluetoothová žehlička na vlasy sa dá ľahko hacknúť. Útočník vám môže zapáliť dom

15.07.2019 12:19

Britská firma Glamoriser sa hrdí tým, že ako prvá na svete vyrába žehličky na vlasy s technológiou bluetooth. Prístroj sa dá prepojiť s aplikáciou umožňujúcou používateľovi nastaviť teplotu a mód. Môž ...

Produkty

iRobot prichádza s novým robotickým vysávačom aj mopom

30.06.2019 01:08

Spoločnosť iRobot uvádza na trh ďalšie robotické novinky. Robotický vysávač Roomba S9+ a mop Braava jet m6 patria k najnovšej generácii upratovacích robotov a zjednocuje ich technológia iRobot Imprint ...

Produkty

Nový rad Konica Minolta bizhub i-Series

24.06.2019 00:10

Špeciálny projekt Konica Minolta ohlásila nový rad kancelárskych zariadení s označením bizhub i-Series. Ich ambíciou je posunúť multifunkčné zariadenia do novej, digitálnej doby. Pozreli sme sa na to ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá