Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

Robotický vankúš Somnox napodobňuje vzory dýchania, aby vám pomohol zaspať

0

Roboty môžu povysávať náš dom, robiť spoločníkov seniorom a teraz nám môžu pomôcť aj zaspať. Robotický vankúš Somnox je navrhnutý tak, aby po tom, čo sa dostane do kontaktu s vaším telom, odzrkadľoval vzory dýchania počas hlbokého spánku, aby uvoľnil stres a pomohol vám zaspať. Vankúš takisto monitoruje vašu hladinu CO2, aby určil, či bdiete alebo spíte. Tieto informácie potom použije na automatické prispôsobenie vlastnej dychovej frekvencie používateľovi.

Produkt však stojí 600 dolárov, a tak pre mnohých zostane asi len snom. Dodáva sa však s 30-dňovým skúšobným obdobím, takže skôr, než zaň vydáte peniaze, sa môžete ubezpečiť, či to u vás bude fungovať. Tvar vankúša je určený na zdravé vyrovnanie tela bez namáhania krku alebo ramien. Odnímateľný poťah sa dá prať pri 60 °C.

Uspávací robot môže takisto vydávať upokojujúce zvuky, siahajúce od bieleho a ružového šumu cez uspávanky až po najrozličnejšie zvuky prírody. K dispozícii je aj sprievodná aplikácia, ktorá vám umožní nastaviť si zvuky a rytmus dýchania podľa svojich preferencií.

Počas minuloročného testovania 90 % účastníkov testu uviedlo, že robot im pomohol rýchlejšie zaspať, a 70 % bolo presvedčených, že ich spánok bol kvalitnejší. Somnox zatiaľ neprešiel klinickými testami, tvorcovia však veria, že sa tak stane v najbližších rokoch.

Zdroj: apartmenttherapy.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
stroj robot clovek zdravie technika

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať