Image
4.4.2019 0 Comments

Sociálna sieť Google+ bola oficiálne vypnutá. Stiahnite si dáta

Po takmer ôsmich rokoch spoločnosť Google ukončila prevádzku svojej sociálnej siete Google+. Teraz by mal každý používateľ, ktorý má na platforme nejaké hodnotné spomienky, stiahnuť svoje údaje. Sieť bola posledným článkom v reťazci pokusov spoločnosti v oblasti sociálnych médií. Jej predchodcom bola služba Google Wave, ktorá mala spájať e-mail, sociálne siete, okamžité správy a ďalšie zdroje. Pred spustením G+ spoločnosť ešte urobila poriadok vo svojich funkciách instant messgingu a vtesnala ich do Gmailu pod názvom Google Buzz.

Po dvoch rokoch však boli tieto služby odstavené pre nedostatky v ochrane súkromia. Každá z nich však slúžila prinajlepšom len ako most pre ľudí, ktorí vyskúšali veľa sociálnych sietí a nikdy sa nerozhodli pre jedinú alternatívu k Facebooku a Twitteru. Projekt Google+ sa zrodil 28. júna 2011. Mal umožniť používateľom komunikovať so svojimi kruhmi priateľov a zdieľať s každým tak veľa (alebo tak málo) informácií, ako by chceli. Bol zavedený základný systém zasielania okamžitých správ.

Sociálna sieť sa však nestretla s nadšeným prijatím u širokej verejnosti. Ponúkla síce lepšiu správu profilov, súkromia, priateľov, prepojenie s ďalšími službami Googlu a kvalitnejšie multimédiá, ale načo vám to bolo, ak ste tam nenašli svojich príbuzných, priateľov či spolužiakov. Chýbala tu sociálna interakcia. Napriek tomu sa v časoch najväčšieho rozmachu Google+ mohol pochváliť viac ako 500 miliónmi používateľov. No vďačil za to hlavne agresívnej integrácii so sesterskými službami.

Pri registrácii do Gmailu či Google Play Gaming sa registrácia na Google+ stala povinnou. V roku 2013 začal Google požadovať účty G+ aj pre tých, ktorí chceli uverejniť komentáre k videám nahraným na YouTube. To znamená, že komentujúci museli používať svoje skutočné mená. Výsledkom bolo síce menej diskriminácie a verbálnych útokov proti tvorcom videa, ale aj množstvo sťažnosti od komentujúcich, ktorí prišli o útulné súkromie aliasu.

Napriek vysokým deklarovaným počtom používateľov sa sťažovali aj spoločnosti, že stránky ich značiek nikto nelajkuje. Google totiž po počiatočnej invazívnej náborovej taktike robil len málo na udržanie svojej základne. Minulý rok v októbri potom uniklo interné oznámenie Googlu o zraniteľnosti, ktorá umožnila tretím stranám prístup k súkromným informáciám o priateľoch a príbuzných používateľov bez ich súhlasu. Chyba bola rýchlo opravená, no v decembri Google priznal, že v predchádzajúcom mesiaci musela byť opravená ďalšia zraniteľnosť, ktorá mala podobný dosah na viac ako 52 miliónov účtov.

Tento incident urýchlil vypnutie Google+. Spoločnosť oznámila svoj konečný časový harmonogram 30. januára. Google+ bude pokračovať ako podniková aplikácia v rámci účtov G Suite. Platforma však bude chýbať najmä diskusnej komunite, ktorá sa tu mohla stretávať v otvorených aj uzavretých tematických diskusiách. Druhého apríla Google+ oficiálne prešiel do režimu offline.

Zdroj: androidpolice.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet 2

Deklarácie digitálnej nezávislosti: Pripravuje sa štrajk proti Facebooku, Instagramu a spol.

03.07.2019 00:15

Ľudia by mali tento týždeň, konkrétne 4. a 5. júla, na 48 hodín prestať používať sociálne siete. Vyzýva ich na to Dr. Larry Sanger, spoluzakladateľ online encyklopédie Wikipedia. Dôvody vysvetľuje na ...

Internet

Affinity Publisher: Podstatne lacnejšia konkurencia pre Adobe InDesign

25.06.2019 00:15

Britská firma Serif uvoľnila finálnu verziu publikačného nástroja Affinity Publisher pre Windows a Mac, ktorý konkuruje programom ako Adobe InDesign.  Ide o softvér na tvorbu digitálnych aj tlačených ...

Internet 10

Tri dôvody, prečo nová kryptomena Facebooku zrejme neuspeje

21.06.2019 00:15

Facebook urobil nedávno veľké ohlásenie – oznámil dlho očakávanú kryptomenu libru a súbor technológií na vytvorenie trhu pre ňu. Hoci ide o ambiciózny projekt, ktorý má niekoľko jedinečných aspektov, ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá