Smartfóny s rýchlym nabíjaním sa za 5 minút nabijú na 5 hodín hovoru

Technológie
0

Superrýchla nabíjacia technológia spoločnosti Qualcomm s názvom Quick Charge 4 by sa mala objaviť v smartfónoch v polovici tohto roka.

Podľa Qualcommu bude Quick Charge 4 jedna z najrýchlejších technológií na nabíjanie batérií – za 15 minút ich dokáže nabiť na 50 %. Pri päťminútovom nabíjaní poskytne dostatok „šťavy“ na 5 hodín hovoru, tvrdí výrobca čipov. Tieto údaje sa týkajú rýchleho nabíjania batérie s kapacitou 2750 mAh, veľa nových telefónov však má batérie s kapacitou viac ako 3000 mAh.

Quick Charge 4 funguje s portom USB Type-C, ktorý dokáže dodávať viac energie cez káble, aby sa telefóny mohli nabíjať rýchlejšie.

Technológia  Quick Charge 4 bola ohlásená v novembri spolu s uvedením čipovej súpravy Snapdragon 835. Ale niektoré nové smartfóny, ako napríklad Sony Xperia XZ Premium, ktoré obsahujú Snapdragon 835, boli prekvapivo uvedené s nabíjaním Quick Charge 3. Nové smartfóny Samsung Galaxy S8, ktoré sú tiež vybavené Snapdragonom 835, majú proprietárne technológie drôtového aj bezdrôtového rýchleho nabíjania. Qualcomm odmietol konkretizovať, ktoré telefóny prídu s Quick Charge 4.

Zdroj: PC World

Redakcia

Všetky autorove články
Qualcomm Quick Charge

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať