Image
27.8.2014 0 Comments

Smartfóny s Windows Phone sú vraj neprofitabilné

windows_phone.jpg Už veľa veľkých výrobcov smartfónov vyjadrilo svoje rozčarovanie nad tým, že prístroje postavené na platforme Windows Phone sa nepredávajú veľmi dobre. Hoci Microsoft hovorí o tom, že sa situácia postupne zlepšuje, pomerne negatívne hodnotenie Windows Phone si teraz v interview pre Wall Street Journal neodpustil Richard Yu, riaditeľ consumer business group v spoločnosti Huawei.

Huawei nemá o Windows Phone záujem

Nečakajte preto, že v blízkej budúcnosti zbadáte na trhu nejaký nový smartfón značky Huawei s Windows Phone, keďže tento čínsky gigant dáva od mobilného operačného systému Microsoftu ruky preč.

Richard Yu hovorí, že pristroje s Windows Phone boli pre Huawei neprofitabilné, a tak bol ďalší vývoj zastavený. Jeho spoločnosť sa pokúsila Windows Phone použiť a ponúknuť konkurencieschopné produkty, ale podľa neho o ne nemajú zákazníci veľký záujem a je ťažké ich predávať.

Platforma Windows Phone nie je jediná, ktorej v Huawei neveria. Yu sa kriticky vyjadruje aj o novej mobilnej platforme Tizen od Samsungu, ktorá je postavená na linuxovom jadre a na jej vývoji sa podieľal napríklad aj Intel. Podľa Yua má Tizen ešte horšie šance ako Windows Phone a nedokáže si predstaviť, ako by nová mobilná platforma v súčasnosti mohla preraziť na trh a vybudovať taký bohatý ekosystém, aby bola schopná konkurovať Androidu a iOS. Ostatne Samsung si už raz "vylámali zuby" s platformou Bada a je prekvapivé, že sa do takej obťažnej úlohy púšťa znova.

Hoci Huawei už nechce o Windows Phone ani počuť, sú výrobcovia, ktorí chcú dať tejto platforme ešte šancu. Príkladom môže byť spoločnosť HTC, ktorá sa znovu vracia na trh s Windows Phone s prístrojom HTC One M8 for Windows. Ten je však zatiaľ k dispozícii len pre amerických operátorov.

Čísla hovoria jasne

Aj údaje IDC o mobilnom trhu ukazujú, že pozícia Windows Phone sa príliš nezlepšuje. Ba naopak. Podľa posledných údajov totiž jej celosvetový trhový podiel klesol na 2,5 % (pred rokom to bolo 3,4 %) a dvojica Android a iOS ovláda trh s celkovým podielom 96,4 %. Ani počtom aplikácií sa Windows Phone nemôže týmto dvom hráčom rovnať.

Analytici síce predpokladajú, že Microsoft boj o mobilný trh nevzdá a naďalej sa bude pokúšať uspieť, ale jeho perspektívy nie sú valné. No Microsoft má dosť finančných prostriedkov z iných aktivít, vďaka ktorým si môže dovoliť dotovať aj menej úspešné projekty - čo si okrem najväčších hráčov na trhu môže dovoliť naozaj len málokto. Otázkou je, či podobnú filozofiu budú akceptovať aj výrobcovia, ktorým ide vždy o momentálny profit.

Zdroj: ICT manažer


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 2

Špičkový notebook pre novú generáciu biznismenov

18.07.2019 00:10

Špeciálny projekt Lenovo ThinkBook 13s je novou kategóriou pracovného zariadenia pre mladých biznismenov.  Práve oni si vyžadujú, aby ich zariadenie bolo dostatočne výkonné a štýlové, aby ho mohli po ...

Produkty

Report: Nová segmentácia produktov MSI. S dôrazom aj na pracovné použitie

17.07.2019 00:00

Začiatkom mesiaca sme sa v španielskej Girone zúčastnili na akcii MSI, kde firma prezentovala svoje najnovšie produkty a upravenú filozofiu fungovania na trhu. Tá sa teraz, pod vplyvom nového vedenia ...

Produkty

Bluetoothová žehlička na vlasy sa dá ľahko hacknúť. Útočník vám môže zapáliť dom

15.07.2019 12:19

Britská firma Glamoriser sa hrdí tým, že ako prvá na svete vyrába žehličky na vlasy s technológiou bluetooth. Prístroj sa dá prepojiť s aplikáciou umožňujúcou používateľovi nastaviť teplotu a mód. Môž ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá