Image
19.12.2019 0 Comments

Smartfóny s Androidom už vedia pracovať s RCS. Čo všetko to oproti SMS umožní?

Používatelia systému Android získali prístup k novému protokolu na zasielanie správ, ktorý sľubuje výhody dostupné pre používateľov iPhonov v iMessage. Služba Rich Communication Services (RCS) je alternatíva k široko používanému protokolu textových správ SMS (Short Message Service). Vďaka RCS majú používatelia Androidu teraz prístup ku kľúčovým funkciám, ktoré používatelia iMessage majú už roky, vrátane potvrdení o prečítaní, z ktorých sa používatelia dozvedia, že ľudia, s ktorými četujú, videli svoje správy.

Budú môcť takisto posielať bohatšie médiá, napríklad obrázky s vysokým rozlíšením. RCS je nový protokol pre správy na zariadeniach s Androidom. Jeho funkcie sú v podstate zhodné s tými, ktoré sú k dispozícii v aplikáciách Apple iMessage, WhatsApp a Facebook Messenger. Umožňuje posielať bohatšie a pútavejšie textové správy ako v prípade SMS. Napríklad v SMS môžete poslať základné textové správy s obrázkami, ktoré často vyzerajú malé a rozpixelované. RCS ponúka možnosť odosielať obrázky GIF a fotografie a videá vo vysokom rozlíšení.

Zatiaľ čo SMS boli obmedzené na 160 znakov, RCS nemá žiadne takéto obmedzenie. Cez RCS možno posielať dokonca aj veľké súbory, napr. PDF či Word. Môžete sa rozhodnúť, či chcete pomocou RCS odosielať potvrdenia o prečítaní. V čete sa objaví aj symbol bubliny, takže uvidíte, keď vám niečo píšu. K dispozícii je aj skupinové četovanie, a ak chcete posielať správy cez Wi-Fi alebo mobilné pripojenie, bude to fungovať v oboch smeroch. RCS môže byť prínosom aj pre podniky.

Firmy môžu odosielať informácie o dodaní tovaru a stave objednávok, ktoré môžu namiesto obyčajného textu obsahovať mapy alebo obrázky. RCS je dostupné v aplikácii Správy (Android Messages) na všetkých zariadeniach s Androidom. Funguje aj s aplikáciou Samsungu na zasielanie správ na telefónoch Galaxy. Používateľom zariadení Apple však môžete posielať len SMS, četovanie pomocou RCS nie je k dispozícii. Apple sa nevyjadril, či má v úmysle podporovať RCS, ale objavili sa správy, že to zvažuje.

Na rozdiel od iMessage alebo WhatsApp RCS nepodporuje end-to-end šifrovanie, teda nešifruje správy na ceste od odosielateľa k príjemcovi. To znamená, že správy odoslané prostredníctvom RCS by mohla zachytiť a prezerať tretia strana. RCS je k dispozícii zadarmo pre všetkých používateľov systému Android. Na jeho používanie musíte mať nainštalovanú najnovšiu beta verziu aplikácie správy od Googlu. A budete potrebovať ešte aplikáciu Activity Launcher, ktorá je na Google Play dostupná zadarmo.

Zdroj: fortune.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Inovácie

Video: Aký je rozdiel medzi superautom a hyperautom?

21.01.2020 00:15

Pre väčšinu ľudí je zrejmé, že Corvette alebo Lamborghini sú iné ako Corolla. Na označenie neuveriteľne výkonných automobilov existuje niekoľko pojmov, niekedy však medzi nimi nerozlišujeme. Bežne pou ...

Inovácie

Nasal Ranger - zariadenie na vyňuchávanie marihuany

20.01.2020 00:15

Bessemer, malé mesto v Michigane, investuje okolo 3400 dolárov do zariadenia Nasal Ranger, ktorým chce zakročiť proti pestovateľom marihuany. Ide o olfaktometer určený do terénu, vyrábaný spoločnosť ...

Inovácie

Umelí ľudia Samsungu Neoni predstavujú naozaj „nový druh života“

20.01.2020 00:00

V snahe „urobiť zo sci-fi realitu“ STAR Labs patriaci Samsungu vyvinul virtuálne bytosti nazvané Neon, ktoré sú poháňané umelou inteligenciou a vyzerajú a správajú sa ako skutoční ľudia. Na rozdiel od ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá