Image
7.12.2018 0 Comments

Smartfóny Pixel 3 dostanú funkciu prepisu hovorov. Pomôže to odfiltrovať „agentov s teplou vodou“...

Funkcia Call screen je jeden z najpôsobivejších prínosov smartfónov Pixel 3. Umožňuje totiž odfiltrovať spamové hovory. A zavedením novej vlastnosti sa ešte zlepší.

Call Screen používa Asistenta Google na odpovedanie na prichádzajúce hovory. Môžete ho aktivovať voľbou „screen call”, ktorá sa zobrazí vždy, keď niekto volá. Po aktivácii Call Screen sa Asistent Google spýta volajúceho na účel telefonického hovoru. Používateľ potom môže hneď vidieť prepis toho, čo volajúci hovorí. Podľa toho sa rozhodne, či hovor prijme, alebo v prípade spamového hovoru ho zablokuje.

Na zlepšenie tejto funkcie teraz Google začal používať novú možnosť prepisov pre Call Screen. Prepisy zmiznú po skončení hovoru, ale vďaka novej funkcii si ich používatelia budú môcť uložiť a použiť ich, keď si budú želať.

Ak chcete získať prístup k uloženým prepisom Call Screen, musíte prejsť na kartu Recents v aplikácii telefónu, vybrať volanie, na ktoré sa chcete pozrieť, a následne zvoliť Call Details (Detaily hovoru). Potom by ste mali vidieť možnosť See Transcript (Pozrieť prepis).

Účelom funkcie Call Screen je zabrániť plytvaniu času prijatím hovorov z neznámych čísel. Uložené prepisy umožnia používateľom pohľad späť, aby si mohli pripomenúť, či urobili správnu voľbu pri odpovedi na hovor.

Funkcia je zatiaľ dostupná len pre telefóny Pixel 3 a Pixel 3 XL a len v USA, aj keď Google sľúbil, že v budúcnosti bude k dispozícii aj pre ďalšie krajiny a jazyky.

Zdroj: digitaltrends.comtechcrunch.com

 

Zobrazit Galériu
Autor: redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Startup chce ukladať energiu stláčaním vzduchu v zinkovej bani

22.02.2019 00:30

Začínajúca firma Hydrostor prišla s nápadom skladovať energiu v podobe stlačeného vzduchu v podzemných priestoroch bývalej zinkovej bane. Projekt s názvom Advanced Compressed Air Energy Storage (A-CAE ...

Technológie 1

Nové solárne panely spoločnosti Insolight dosahujú rekordnú účinnosť až 29 %

22.02.2019 00:35

Solárne panely vyvinuté startupom Insolight sa môžu pochváliť pôsobivou účinnosťou až 29 %, čo je rekord na maloobchodnom trhu. Tieto systémy, ktoré sa teraz štandardizujú na hromadnú výrobu, obsahujú ...

Technológie

Nanoprepínače zhotovené z grafénu môžu urobiť našu elektroniku ešte menšou

20.02.2019 00:05

Akcelerometre v smartfónoch, mikrofóny v laptopoch či mikrozrkadlá v digitálnych projektoroch majú niekedy rozmery len niekoľko mikrometrov, ale vedci a inžinieri by ich potrebovali dokonca ešte menši ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Apsara Yogaton

Najnovšie videáPC forum button