Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

Smartfón prežil pád z výšky vyše 30 kilometrov (video)

Technológie
3

Čínsky výrobca smartfónov chcel dokázať, aký je jeho produkt odolný. Pripevnil ho teda k balónu naplnenému héliom, sledoval ho, kým vystúpil do výšky 31,5 kilometra, a potom nechal spadnúť. Telefón to prekvapivo „prežil“ a bol stále funkčný. Ak vás zaujíma, kto je pôvodcom tohto bláznivého nápadu, je to spin-off značka Iqoo patriaca spoločnosti Vivo, konkrétne ide o herný telefón ohlásený v marci tohto roka.

Video z kamery „kaskadéra“ zachytáva, čo sa presne stalo. Okrem pádu zo závratnej nadmorskej výšky zniesol telefón aj zmeny tlaku vzduchu a extrémny chlad (-56 °C). Hľadanie smartfónu po páde však bolo dosť náročné. Tím musel nasadiť Mitsubishi Pajero 4x4s a drony, aby Iqoo našiel. Keď ho objavili, kamera ešte stále zaznamenávala, poškodené boli len malé oblasti displeja.

Zároveň sa testovala aj batéria. Päť a pol hodiny sa na telefóne prehrávalo video, potom bol na diaľku prepnutý, aby zaznamenával dianie pod sebou, a to so zámerom demonštrovať kvalitu obrazu v drsných podmienkach. Batéria v telefóne má kapacitu 4000 mAh a napája procesor Snapdragon 855, displej má uhlopriečku 6,41 palca.

Zdroj: digitaltrends.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
smartfon video smart telefon

3 komentáre

reeetardi redakcia, telefon nepadal, co klamete!!! reakcia na: Smartfón prežil pád z výšky vyše 30 kilometrov (video)

12.6.2019 15:06
reeetardi redakcia, telefon nepadal, co klamete!!!
Reagovať

RE: reeetardi redakcia, telefon nepadal, co klamete!!! reakcia na: reeetardi redakcia, telefon nepadal, co klamete!!!

16.6.2019 16:06
A čo to podľa vás bolo? ;) Levitácia priťahovaná gravitačnou silou? ;)
Reagovať

RE: RE: reeetardi redakcia, telefon nepadal, co klamete!!! reakcia na: RE: reeetardi redakcia, telefon nepadal, co klamete!!!

17.6.2019 09:06
Pardon. Pred tyzdnom som videl video s rovnakym obrazkom, ale tam ten telefon letel s padakom pred dopadom. Takze som toto ani nepozeral a cakal, ze je to to iste. Teraz som to pozrel a asi ozaj padal ten telefon
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať