Smartfón alebo fotoaparát? Huawei P30 Pro dáva nové otázky

Tlačové správy
0

Smartfón, fotoaparát alebo až malý počítač (výkonom, nie veľkosťou) ? Obľúbený a všeobecne vysoko hodnotený model P30 Pro od čínskeho výrobcu Huawei kladie nové otázky, na ktoré sa pokúšame nájsť odpovede. Vo všeobecnosti sú to príjemné dilemy, pretože tento smartfón v mnohom pozitívne prekvapí a často po ňom siahnu aj náročnejší zákazníci. Časy, keď bol Huawei považovaný za „lacnejšieho“ výrobcu, sú dávno preč. Svojím modelom P30 Pro sa pevne etabloval v absolútnej špičke.

Štvornásobný širokouhlý objektív

Je možno netradičné začínať recenziu smartfónu krátkou analýzou fotoaparátu, no pri tomto modeli sa nedá inak. Huawei P30 Pro má totiž štvornásobný širokouhlý objektív, ktorý sa skladá z primárneho objektívu Super Zoom (40 Mpx), širokouhlého objektívu (20 Mpx) na panoramatické fotografie, teleobjektívu (8 Mpx) a TOF kamery. Vo funkciách fotoaparátu je k dispozícii 50-násobný zoom a taktiež unikátna technológia, vďaka ktorej sa pri fotografiách v tme zvyšuje svetlo až o 40 percent. V praxi to znamená, že s týmto smartfónom môžete pekné fotky urobiť aj v tme, nielen za denného svetla.

Ďalšie „vychytávky“

Samozrejme, kvalitný smartfón nemôže byť len o fotoaparáte. Model Huawei P30 Pro však môžeme považovať za špičkový smartfón, ktorý je potenciálnou voľbou číslo jeden pre tých, ktorí si dávajú záležať na kvalite fotografií. Tento smartfón však ponúka aj ďalšie zaujímavosti. Technologickou „dušou“ telefónu je mobilný čip Kirin 980, ktorý ponúka vyšší výkon pri nižšej spotrebe. Oproti predchádzajúcim modelom je vylepšená aj výdrž batérie, tá aj pri plnom výkone vydrží bez problémov celý deň, pričom samozrejmosťou je rýchle dobíjanie na plný stav v priebehu polhodiny.

Nové riešenie zvuku

Huawei P30 Pro namiesto klasického horného reproduktora nechal zachovaný len spodný reproduktor, a zvuk pri telefonovaní sprostredkúva pomocou tzv. rezonančného reproduktora pod displejom. Na prvý pohľad neortodoxné riešenie, ľudia, ktorí si smartfón vyskúšali, si ho však vo všeobecnosti pochvaľujú. Avšak dovolíme si úprimne povedať, že nie zvuk, výdrž batérie či výkon procesora sú tou skutočnou konkurenčnou výhodou tohto modelu. Huawei P30 Pro sa odlišuje predovšetkým špičkovým fotoaparátom, čo je dôležitá správa pre tých, ktorí pri kúpe smartfónu sledujú toto hľadisko.

Zdroj obrázku: Karlis Dambrans / Shutterstock.com

Seocentrum s.r.o.

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať