Smartfón TCL PLEX predstavený na IFA je už v predaji

0

Spoločnosť TCL Holding, ktorá má v portfóliu značky Alcatel a Blackberry na veľtrhu IFA prvýkrát predstavila smartfón pod vlastnou značkou TCL. Na upresnenie spoločnosť TCL sa nedávno rozdelila na  dve spoločnosti - TCL Corporation pre B2B, čiže podnikové produkty a riešenia a TCL Holding zameraný na segment B2C, čiže na komerčnú elektroniku pre bežných používateľov. V segmente televízorov je TCL dvojkou na svetovom trhu a v segmente smartfónov má v USA a v Európe pozíciu 5.  

Výrobu televízorov nespomíname v článku o zahájení predaja smartfónu TCL PLEX náhodou. Spoločnosť si pre svoje televízory sama vyrába zobrazovacie panely a svoje skúsenosti s výrobou displejov využila aj v displeji pre nový smartfón. TCL PLEX je vybavený 6,53palcovým displejom s rozlíšením Full HD +, ktorý zaberá 90% čelnej strany telefónu. Predná kamera je diskrétne zasadená do otvoru v ľavom hornom rohu obrazovky. Fotky a videá vylepšuje technológia NTXVISION, ktorej zásluhou je obraz v reálnom čase optimalizovaný tak, aby na ňom vynikli farby, jas a kontrast. Obraz je ostrý aj pri okrajoch snímky. TCL PLEX dokáže v reálnom čase prevádzať SDR na HDR obraz, ktorý má vyšší kontrast, zvýraznené farby, jasnejšie svetlé tóny a tmavšie temnejšie farby. Adaptívne sa upravuje jas displeja a teplota farieb s ohľadom na okolité osvetlenie. Režim čítania zmení sfarbenie obrazovky, aby sa vám pohodlne čítalo ako z papierovej knihy. Tento režim znižuje námahu očí tým, že filtruje 66% škodlivého modrého svetla vyžarovaného displejom.

Telefón je k dispozícii vo farebných prevedeniach Opal White a Obsidian Black, ktoré boli vytvorené pomocou inovatívnej technológie nanolaserového leptanie a nanovrstvy nanesenej vo vákuu. Výsledkom je futuristický lesk, ktorý upúta na prvý pohľad. Zadnú stenu kryje odolné 2.5D sklo.

TCL PLEX má na zadnej strane trio kamier, ktoré využijete v rôznych situáciách. Hlavný fotoaparát ma 48Mpx senzor Sony, ktorý zvládne natáčanie videí aj v 4K rozlíšení. Druhý fotoaparát má snímač s rozlíšením 16 Mpx a ultra širokouhlý objektív so zorným uhlom 123 stupňov, takže zachytí scénu  štyrikrát širšiu ako primárny fotoaparát. Tretí snímač je vysoko citlivý na svetlo, má rozlíšenie 2 Mpx a veľkosť pixelu 2,9 mikrometrov. Tento fotoaparát zaistí kvalitné snímky aj v noci alebo za zlých svetelných podmienok.

TCL PLEX dokáže v automatickom režime fotoaparátu prepojiť pomocou umelej intelligence najdôležitejšie parametre expozície a spracovania ako sú automatický jas, potlačenie šumu, super rozlíšenie a HDR. Vďaka tomu sú snímky zhotovené v tmavom prostredí trikrát jasnejšie. K dispozícii je tiež Super nočný režim, ktorý vykúzli aj za tmy mimoriadne detailné fotografie s väčšou ostrosťou, jasom a farebnosťou. Smartfón umožňuje nakrúcať aj 32-krát spomalené videa s frekvenciou 960 snímok za sekundu v HD kvalite, a to aj za zlého svetla. Funkcia Inteligentné nakrúcanie videa detekuje a sleduje pohybujúci sa objekt, automaticky približuje obraz a stabilizuje ho. Výsledkom je ostrý obraz za všetkých okolností. Predná selfie kamera má rozlíšenie 24 Mpx a pri fotení spojí štyri pixely do jedného, ​​čo zvyšuje kvalitu záberu v horších svetelných podmienkach.

Srdcom zariadenia je osemjadrový procesor Qualcomm Snapdragon 675, ktorý má k dispozícii 6 GB operačnej pamäte, 128 GB internej pamäte a grafiku Adreno 612. TCL PLEX podporuje funkciu rýchleho nabíjania Qualcomm, takže batériu možno nabiť z nuly na polovičnú kapacitu už za 32 minút.

Používateľské rozhranie TCL UI je jednoduché a vizuálne atraktívne. Ľahko sa v ňom zorientujete, upravíte nastavenia, automaticky zoradíte aplikácie podľa ich funkcie, zmažete fotografie prejdením prsta hore po displeji a jednoducho aktivujete aj ďalšie často používané funkcie. Bočným tlačidlom Smart Key rýchlo spustíte obľúbené aplikácie alebo často používané funkcie - jedným alebo dvoma stlačeniami tlačidla, prípadne jeho dlhým podržaním.

Telefón môžete využiť aj ako ovládač vybraných smart televízorov značky TCL prostredníctvom aplikácie T-Cast. Funkcia Diaľkové ovládanie TV vám umožňuje ovládať televízor pomocou dotykovej obrazovky smartphonu alebo hlasovými povelmi. Funkcia zrkadlenie obrazu umožňuje vysielať videá, fotky a hudbu na váš televízor. Telefón možno tiež bezdrôtovo prepojiť pomocou bezdrôtového pripojenia Bluetooth s až štyrmi reproduktormi alebo štyrmi slúchadlami. 

Novinka sa predáva vo farebných variantoch Obsidian Black (čierna) a Opal White (biela) za cenu 319 €.

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
TCL PLEX TCL Holding TCL

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať