Image
9.8.2018 1 Comments

Smart zrkadlo Naked zhotoví dokonalý 3D model vášho tela a pošle ho do cloudu. Dali by ste sa naskenovať?

Spoločnosť Naked Labs zo San Francisca začala dodávať na trh svoje inteligentné zrkadlo na 3D skenovanie, kombinované s otočnou váhou. Po prepojení s mobilnou aplikáciou váha Naked vytvorí 3D model vášho tela a prostredníctvom neho sleduje hypotetické zmeny vo vašom zdravotnom stave.

Systém Naked sa skladá z troch zložiek. Prvú tvorí smart zrkadlo so zabudovanými snímačmi hĺbky Intel RealSense, ktoré dokážu skenovať objekty v troch rozmeroch. K dispozícii je aj zabudovaný laser na zarovnanie, ktorý vám umožní zaujať perfektnú pózu, a  procesor, ktorý pri každej snímke spracuje 4 GB dát a skomprimuje ju do použiteľného modelu.

Druhá časť je otáčavá váha, ktorú treba položiť na pevnú podlahu. Tá má zabudovanú batériu, zatiaľ čo zrkadlo sa pripája do zásuvky v stene. Keď sa na váhu postavíte a zaujmete pózu, tá sa 15 sekúnd pomaly otáča, zatiaľ čo zrkadlo preskúma každý centimeter vášho tela a urobí jeho sken s vysokým rozlíšením.

V procese vytvárania 3D modelu sa tento sken posiela cez Wi-Fi/bluetooth do tretej časti – smartfónovej aplikácie. Systém Naked zmeria obvod vášho krku, ramien, hrudníka, pliec, pása,  bokov, hornej časti stehien a použije tieto údaje na vypočítanie percentuálneho podielu telesného tuku, hmotnosti tuku, hmotnosti svalov a telesnej hmotnosti a pomocou týchto metrík možno posúdiť celkové zdravie a stanoviť si ďalšie ciele v oblasti fitnes.

Keďže tieto modely vášho tela sú neskutočne podrobné a zhotovené bez oblečenia, je nepravdepodobné, že by ste ich chceli zdieľať s priateľmi. No tieto detailné 3D skeny vášho tela budú uložené v cloude, a tak môžete len dúfať, že sa v určitom okamihu nestanú verejnou záležitosťou.

Na druhej strane by tento vynález perfektne poslúžil tým, ktorí vyrábajú oblečenie na zákazku. Mohli by tak disponovať neuveriteľne konzistentným súborom meraní celého tela, získaným na diaľku, a prispôsobiť odev, aby dokonale zodpovedal telu. Cenovka smart zrkadla je 1395 USD.

Zdroj: newatlas.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Strojové učenie môže identifikovať hekerov a plagiátorských programátorov podľa ich „odtlačkov prstov“

16.08.2018 00:25

Programátori majú vlastné štýly, odlišné od ostatných, ale tie sa dajú zistiť len preštudovaním mnohých riadkov kódu a hľadaním stôp prezrádzajúcich autora. V budúcnosti to však nebude treba. Výskumní ...

Technológie

Nový telefón Oppo F9 má výrez, ktorý na rozdiel od konkurencie vyzerá naozaj dobre

16.08.2018 00:20

Spoločnosť Oppo ohlásila nový telefón F9 s výrezom, ktorý vyzerá skvelo. Je menší a menej rušivý ako na ostatných telefónoch. Nevyžaduje extra hrubú stavovú lištu na obrazovke a pôsobí ako prirodzená ...

Technológie 1

Komentár: 32-jadrový AMD Threadripper je výzva pre Intel v počte jadier aj cene

16.08.2018 00:15

AMD v týchto dňoch ohlásilo štyri nové modely z druhej generácie procesorov Ryzen Threadripper (nazývanej aj Threadripper 2) za zabijacke ceny vzhľadom na Intel. Druhá generácia Ryzen Threadripper 29 ...

q

1 Comments

  1. Proprietarny algoritmus na vypocet BMI? reakcia na: Smart zrkadlo Naked zhotoví dokonalý 3D model vášho tela a pošle ho do cloudu. Dali by ste sa naskenovať?
    13.8.2018 21:08
    Rozumiem autorom programu, ze si chrania napad, ale v dnesnej dobe open source rieseni je proprietarny algoritmus carovna krabicka, ktora vracia nejake vysledky v peknej grafickej forme. A tie vysledky su velmi diskutabilne, ked nie su overitelne. Skoda, inak pekny produkt.
    Reagovať

Vyhľadávanie

Najnovšie videáPC forum button