Image
30.11.2016 0 Comments

Smart paličky umožnia hrať na čokoľvek ako na virtuálne bicie a počuť pri tom skutočný zvuk

Nová kampaň na Kickstarteri sľubuje povzniesť bubnovanie na úplne inú úroveň pomocou dvoch smart paličiek. A nepotrebujete na to ani bubon.

Paličky Freedrum sú vybavené senzormi a inteligentnými technológiami a spolupracujú so smartfónom a mobilnou aplikáciou. Navyše si môžete nasadiť slúchadlá a vaše bubnovanie nebude počuť nikto iný.

V puzdre je PCB s gyroskopom, ktorý deteguje pohyb a interpretuje ho ako úder na bubon. Pritom úder na jedno miesto vytvára iný zvuk ako na iné. Zároveň sa sleduje aj sila a niekoľkých ďalších parametrov, ktoré sú potom preložené do MIDI. Signál MIDI sa odosiela cez bluetooth do sprievodnej aplikácie (napr. GarageBand na iPhone), ktorá potom zahrá skutočný zvuk do slúchadiel.

Freedrum je napájaný malou vysokokapacitnou Li-Pol batériou, ktorej plné nabitie trvá necelú hodinu a poskytuje energiu na  sedem hodín neprestajného  bubnovania.

Ako sme už spomenuli, Freedrum podporuje iOS s GarageBand, odporúčané zariadenia sú iPhone alebo iPad s iOS 10 a vyšším. Funguje však aj s iným aplikáciami, ako sú Bluetooth Midi, e.g. DM1, MoDrum a Vatanator Drum Machine. Údajne ho možno používať aj so zariadeniami s operačným systémom Android, Windows a Mac OS.

Tím teraz zbiera financie na Kickstarteri, namiesto plánovaných 150 000 dolárov je na konte už takmer pol milióna. Prví prispievatelia mohli získať kit Freedrum  za 69 dolárov, táto ponuka je však už vypredaná, súčasná najnižšia je za 89 dolárov. Dodávky by sa mali začať v auguste 2017.

Zdroj: slashgear.com

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 2

Špičkový notebook pre novú generáciu biznismenov

18.07.2019 00:10

Špeciálny projekt Lenovo ThinkBook 13s je novou kategóriou pracovného zariadenia pre mladých biznismenov.  Práve oni si vyžadujú, aby ich zariadenie bolo dostatočne výkonné a štýlové, aby ho mohli po ...

Produkty

Report: Nová segmentácia produktov MSI. S dôrazom aj na pracovné použitie

17.07.2019 00:00

Začiatkom mesiaca sme sa v španielskej Girone zúčastnili na akcii MSI, kde firma prezentovala svoje najnovšie produkty a upravenú filozofiu fungovania na trhu. Tá sa teraz, pod vplyvom nového vedenia ...

Produkty

Bluetoothová žehlička na vlasy sa dá ľahko hacknúť. Útočník vám môže zapáliť dom

15.07.2019 12:19

Britská firma Glamoriser sa hrdí tým, že ako prvá na svete vyrába žehličky na vlasy s technológiou bluetooth. Prístroj sa dá prepojiť s aplikáciou umožňujúcou používateľovi nastaviť teplotu a mód. Môž ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá