Smart okuliare ponúknu cez rozšírenú realitu rovnaké funkcie ako smart hodinky. Uvidíme ich na CES 2017

0

Výrobca Vuzix sa snaží spojiť svet nositeľnej elektroniky s rozšírenou realitou vo svojich inteligentných slnečných okuliaroch Blade 3000. Majú poskytnúť používateľovi priehľadový displej, ktorý v mnohých ohľadoch nahradí jeho smartfón vďaka podobným funkciám, aké ponúkajú smart hodinky.

Dosiahnuť sa to má pomocou zobrazovacieho enginu Cobra II a špeciálnej proprietárnej optiky. Blade 3000 prekryje obraz reálneho sveta vrstvou doplnkových dát podobne ako Google Glass či Microsoft HoloLens. No zatiaľ čo HoloLens je objemný headset, Blade 3000 sú len okuliare na bežné každodenné nosenie. Podporujú Wi-Fi a bluetooth, takže spotrebitelia budú môcť výrobok používať samostatne alebo v spojení so smartfónom.

Ak spárujete Blade 3000 s telefónom, notifikácie či napríklad mapové údaje GPS sa vám budú zobrazovať na priehľadovom displeji, takže budete mobil vyťahovať z vrecka menej často. Okrem toho sú okuliare vybavené integrovanou HD kamerou, pohybovým trackerom, ktorý sleduje pohyby vašej hlavy, a dotykovou plôškou.

Hoci na Blade 3000 beží Android, bude kompatibilný s telefónmi s Androidom aj iOS. Ide teda o zaujímavý produkt, no výrobca sa zatiaľ nezmienil o dvoch dôležitých špecifikáciách – výdrži batérie a cene.

Zdroj: slashgear.com

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Vuzix okuliare

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať