Image
21.11.2016 0 Comments

Smart hodinky Matrix PowerWatch netreba nikdy nabíjať

Najčastejšia výhrada k smart hodinkám je to, že ich treba často nabíjať. Majú totiž batériu, ktorá nestíha držať krok s rastúcou spotrebou hardvéru. Teraz je tu však Matrix PowerWatch, ktorý si kladie za cieľ vyriešiť tento problém.

Zariadenie používa na napájanie telesné teplo používateľa, dokáže meniť teplo na elektrinu, a tak ho netreba nikdy zložiť zo zápästia a nabíjať. Hodinky ukladajú vaše dáta do svojej pamäte, a ak ich odložíte, prepnú sa do režimu nízkej spotreby. Keď si ich zasa dáte na zápästie, sú pripravené pokračovať v prevádzke.

Matrix PowerWatch vie odmerať, koľko elektrickej energie vyprodukuje telo používateľa za určité obdobie. Okrem toho je schopný presne zmerať spálené kalórie, monitorovať aktivitu a spánok. Hodinky sú zhotovené zo zdrsneného hliníka a sú vodovzdorné až do hĺbky 50 metrov.

Ako väčšina dostupných zariadení wearables Matrix PowerWatch sa synchronizuje so smartfónovou aplikáciou, ktorá zobrazuje všetky nazhromaždené údaje. Pracuje sa aj na integrácii podpory pre Apple Healthkit a Google Fit, takže budete môcť využiť aj dáta z týchto aplikácií.

Matrix PowerWatch je v súčasnosti vo fáze testovania a spustenie masovej výroby je naplánované na september budúceho roka. Má sa financovať prostredníctvom portálu Indiegogo , kde práve prebieha kampaň. Cieľová suma 100 000 dolárov je už výrazne prekročená, v čase písania článku bolo na konte takmer 294 000 dolárov. Prví prispievatelia môžu hodinky získať za 129 dolárov, ich maloobchodná cena bude 170 dolárov.

Zdroj: http://www.phonearena.com

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Report: Nová segmentácia produktov MSI. S dôrazom aj na pracovné použitie

17.07.2019 00:00

Začiatkom mesiaca sme sa v španielskej Girone zúčastnili na akcii MSI, kde firma prezentovala svoje najnovšie produkty a upravenú filozofiu fungovania na trhu. Tá sa teraz mení. V ostatných ôsmich ro ...

Produkty

Bluetoothová žehlička na vlasy sa dá ľahko hacknúť. Útočník vám môže zapáliť dom

15.07.2019 12:19

Britská firma Glamoriser sa hrdí tým, že ako prvá na svete vyrába žehličky na vlasy s technológiou bluetooth. Prístroj sa dá prepojiť s aplikáciou umožňujúcou používateľovi nastaviť teplotu a mód. Môž ...

Produkty

iRobot prichádza s novým robotickým vysávačom aj mopom

30.06.2019 01:08

Spoločnosť iRobot uvádza na trh ďalšie robotické novinky. Robotický vysávač Roomba S9+ a mop Braava jet m6 patria k najnovšej generácii upratovacích robotov a zjednocuje ich technológia iRobot Imprint ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá