Image
21.11.2016 0 Comments

Smart hodinky Matrix PowerWatch netreba nikdy nabíjať

Najčastejšia výhrada k smart hodinkám je to, že ich treba často nabíjať. Majú totiž batériu, ktorá nestíha držať krok s rastúcou spotrebou hardvéru. Teraz je tu však Matrix PowerWatch, ktorý si kladie za cieľ vyriešiť tento problém.

Zariadenie používa na napájanie telesné teplo používateľa, dokáže meniť teplo na elektrinu, a tak ho netreba nikdy zložiť zo zápästia a nabíjať. Hodinky ukladajú vaše dáta do svojej pamäte, a ak ich odložíte, prepnú sa do režimu nízkej spotreby. Keď si ich zasa dáte na zápästie, sú pripravené pokračovať v prevádzke.

Matrix PowerWatch vie odmerať, koľko elektrickej energie vyprodukuje telo používateľa za určité obdobie. Okrem toho je schopný presne zmerať spálené kalórie, monitorovať aktivitu a spánok. Hodinky sú zhotovené zo zdrsneného hliníka a sú vodovzdorné až do hĺbky 50 metrov.

Ako väčšina dostupných zariadení wearables Matrix PowerWatch sa synchronizuje so smartfónovou aplikáciou, ktorá zobrazuje všetky nazhromaždené údaje. Pracuje sa aj na integrácii podpory pre Apple Healthkit a Google Fit, takže budete môcť využiť aj dáta z týchto aplikácií.

Matrix PowerWatch je v súčasnosti vo fáze testovania a spustenie masovej výroby je naplánované na september budúceho roka. Má sa financovať prostredníctvom portálu Indiegogo , kde práve prebieha kampaň. Cieľová suma 100 000 dolárov je už výrazne prekročená, v čase písania článku bolo na konte takmer 294 000 dolárov. Prví prispievatelia môžu hodinky získať za 129 dolárov, ich maloobchodná cena bude 170 dolárov.

Zdroj: http://www.phonearena.com

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Vianoce 2019 s Telekomom: voľné balíky dát pre všetkých, dvojičky Samsung, nový hardvér aj bonus na príslušenstvo

21.10.2019 21:46

Už vo štvrtok 24. októbra 2019 štartuje Telekom vianočnú kampaň roka 2019. V predaji budú tri varianty obľúbených dvojičiek, posilnená ponuka hardvéru, aj bonus na príslušenstvo. Pre všetkých je tu aj ...

Produkty

Vianoce 2019 s Telekomom na Easy: nové balíky dát so zľavou aj bonusy za pravidelné dobíjanie

21.10.2019 21:08

Spoločnosť Telekom oznámila štart Vianočnej kampane pre Easy karty s viacerými novinkami. Všetci majitelia Easy kariet dostanú benefit:  2x voľný balík dát V rámci vianočnej kampane Telekom venuje z ...

Produkty

Nikon uvádza novú bezzrkadlovu Z50 do predaja

18.10.2019 19:23

Nikon v Slovenskej premiére predstavil  svoj prvý mirrorless fotoaparát radu Z formátu DX, Nikon Z 50 a dvojicu zoomových objektívov NIKKOR Z formátu DX : NIKKOR Z DX 16 – 50 mm f/3,5 – 6,3 VR a NIKKO ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Brother_300x600

Najnovšie videá

SlovakiaTech 2019
MANDAYIT 2019