Image
26.8.2019 0 Comments

Služba DNSSEC chráni už vyše 6000 domén

Internet má v súčasnosti už viac ako 4,1 miliardy používateľov. To však nie je všetko - virtuálny svet víta denne množstvá nových „obyvateľov“, pričom takmer 17 % z nich pochádza z Európy. Virtuálne Slovensko takisto rastie a na Slovensku pribúdajú denne desiatky nových domén. S množstvom používateľov však rastie aj riziko napadnutia webov dostupných prostredníctvom týchto virtuálnych lokalít. Napadnutý web môže byť zneužitý aj na nelegálne činnosti ako je phishing, kedy sa podvodník snaží získať rôzne citlivé údaje, akými sú napr. adresy, čísla kreditných kariet či prístupové heslá.

Aj preto sme v apríli 2019 spustili službu ochrany domén DNSSEC. Táto služba zabezpečuje, aby bol používateľ nasmerovaný na správnu adresu, čím de facto chráni virtuálne sídla – domény – pred ich napadnutím. K dnešnému dňu môžeme s potešením uviesť, že takto chránených je už viac ako 6000 domén.

FOND SK-NIC SPROSTREDKUJE ZNÁMA NADÁCIA
Okrem zabezpečovania domén je našou prioritou aj vzdelávanie prostredníctvom technológií a zvyšovanie povedomia o internete ako takom. V súvislosti s tým sme nedávno avizovali finančnú podporu projektov z prostriedkov nášho Fondu SK-NIC, pričom spustenie výziev očakávame na jeseň tohto roku. Financiami z daného fondu chceme podporiť tie najlepšie projekty z oblasti kybernetickej bezpečnosti a internetového vzdelávania. Očakávame, že sa do výzvy zapojí dostatok uchádzačov, preto sme nenechali nič na náhodu a procesom zberu žiadostí a vyhodnocovania projektov bola poverená nadáciu Pontis.

„Sme spoločnosť, ktorá má záujem podporovať kvalitné projekty. Za najdôležitejší považujeme prínos samotných projektov a spôsob ako s ich pomocou možno dosiahnuť čo najväčší efekt.“ povedal Peter Bíro, riaditeľ spoločnosti SK-NIC, a. s.

POMÁHAME AJ INAK
V roku 2019 sme okrem už spomínaného aktívne participovali aj na projektoch ako napr. IT Fitness Test, Kry-sa alebo Junior Internet Amavet. Podporou filmu „Kto je ďalší?“, ktorý mal svoju premiéru 21. augusta tohto roku a prišiel až do 86 slovenských kín, pokračujeme vo zvyšovaní povedomia o nástrahách vo svete internetu.

Internet sa stáva miestom, kde trávime stále viac času a preto chceme aj naďalej podporovať projekty, ktoré napomáhajú jeho bezpečnosti a povedomia o ňom.

Autor: SK-NIC, a.s.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Na Slovensko prichádza platobná platforma Stripe

13.09.2019 19:37

Celosvetová platobná platforma Stripe, ktorá patrí medzi najrýchlejšie sa rozvíjajúce technologické spoločnosti na svete, dnes oficiálne spustila svoje služby na Slovensku. Online obchodníkom dovoľuje ...

Tlačové správy

Telekom odštartoval predpredaj na iPhone 11, iPhone 11 Pro a iPhone 11 Pro Max

13.09.2019 19:27

Telekom dnes o 14:00 odštartoval predpredaj na trojicu nových modelov iPhone 11, iPhone 11 Pro a iPhone 11 Pro Max. Zákazníci môžu prejaviť záujem, poslať svoju predobjednávku na jednu z noviniek tejt ...

Tlačové správy

CZ: Panasonic na veľtrhu IBC 2019 predstavuje rad kamier s diaľkovým ovládaním a robotické riešenia

13.09.2019 13:57

Společnost Panasonic předvede na veletrhu IBC 2019 možnosti využití robotických řešení, ale i nejoblíbenější řady PTZ kamer u příležitosti jejich 10. výročí. Návštěvníci si budou moci prohlédnout také ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ACER_092019

Najnovšie videá

SlovakiaTech 2019