Slovenský akceleračný program Uplift sa pripravuje na nabitú jeseň

Tlačové správy
0

Uplift je intenzívny, 4-mesačný akceleračný program, skladajúci sa z prednášok, workshopov a individuálneho poradenstva na témy ako stratégia predaja, financie a investície či manažovanie ľudských zdrojov. Startupy sa naučia prezentovať svoje nápady investorom, chrániť svoje duševné vlastníctvo, nastaviť biznis model a využívať princípy „lean“ metodológie. Cieľom programu je nielen startupy vzdelávať, ale aj skutočne pracovať na svojom projekte, zlepšiť či zväčšiť svoju firmu a zvýšiť si tým šance na úspech.

Individuálne poradenstvo poskytuje viac než 50 odborníkov zo startupovej scény, priemyslu či z radov úspešných podnikateľov nielen zo Slovenska, ale aj z ostatných krajín V4. Tento rok program posilní aj partnerstvo s vedúcimi organizáciami startupovej scény v krajinách V4 - EIT InnoEnergy (Poľsko), JIC Brno (Česká republika) a Startup Campus (Maďarsko). Vďaka zahraničným partnerom budú mať startupy prístup k novým trhom, klientom a spolupracovníkom.

Program vyvrcholí už tradične verejným Demo Day – teda prezentáciami účastníkov pred publikom, investormi z celej strednej Európy a porotou. Víťaz vstúpi do negociácie o investíciu v minimálnej výške EUR 200 000 od CROWDBERRY a jeden startup získa peňažnú cenu vo výške EUR 10 000.

„Najväčší prínos Upliftu je reality-check. Program na nás vyvinul tlak, aby sme boli zodpovední sami pred sebou. Bez Upliftu by sme boli oveľa pomalší a namiesto konfrontovania sa s ťažkými otázkami by sme ich pravdepodobne ignorovali“, vyjadril sa Štefan Olešanský, CEO startupu ParkTop, víťaz minulého ročníka Upliftu.

Organizátori
Uplift je výsledkom spolupráce medzi konzultačnou spoločnosťou Civitta Slovakia a co-workingom Impact Hub Bratislava, s cieľom podporiť rozvoj slovenského startupového a inovačného ekosystému. Partnermi programu sú napríklad ZSE, Slovenská sporiteľňa, Slovak-American Foundation, Crowdberry, NKB Advisory, Nadačný Fond Telekom, Mesto Bratislava, Bratislavský samosprávny kraj a International Visegrad Fund.

Novinkou tohto ročníka je štipendium pre mimobratislavské firmy, sponzorované Slovak-American Foundation. Poskytnuté finančné prostriedky pokryjú náklady na cestovanie a ubytovanie v Bratislave počas trvania Upliftu, keďže program si vyžaduje plné sústredenie  účastníkov.

Uplift dodnes
Každým ročníkom sa Uplift rozširuje a počet účastníkov sa zvyšuje. Jesennej edície v roku 2018 sa zúčastnilo 22 startupov z 3 krajín z oblasti Smart City a Urban Innovation. Do finále postúpilo 11 startupov, ktoré sa počas Demo Day zúčastnili speed-datingu s investormi a následne odprezentovali svoj startup pred naplneným publikom.

Matúš Vallo ako hlavný rečník podujatia vyzdvihol úlohu mesta ako základne na testovanie inovácií. Parkovacie riešenie ParkTop presvedčilo porotu a stalo sa celkovým víťazom, odnášajúc si cenu €5 000. Event Advisor obdržal cenu poroty vo výške €1 000.

„Startupy čelia v prvých rokoch svojho podnikania zásadným výzvam, ako predaj a marketing produktu, nábor talentov do tímu alebo získanie investície na svoj chod a rozvoj. V zahraničí je bežné, že sú to práve akceleračné programy, ktoré pomáhajú startupom tieto problémy riešiť a preklenúť práve ich najnáročnejšie obdobie”, vysvetlil význam programu Peter Kolesár, Partner v Civitta Slovakia.

Branislav  Šmidt, Výkonný riaditeľ v Impact HUB Bratislava dodal, že "každým rokom rastie ako kvantita tak aj kvalita účastníkov. Mimoriadne nás teší odhodlanie statupov, ktoré sa taktiež zvyšuje a ktoré je určite rozhodujúcim faktorom v úspechu projektu. Tieto trendy sme sa preto rozhodli zapracovať do programu Upliftu, tak aby bol robustnejší a intenzívnejší a teda zvýšil šance startupov na úspech.”

Uplift sa tretím ročníkom definitívne etabluje na slovenskej startupovej scéne ako hodnotný program pre projekty v skorom štádiu rozvoja. Uplift 2019 je komplexnejší, intenzívnejší a s hlbším medzinárodným rozmerom. Počet mentorov narástol z 30 na viac než 50 nielen slovenských, ale aj medzinárodných mien a samotný program bol rozšírený z 10 na 16 týždňov.

Registračný proces bol zahájený.

Viac informácií, vrátane prihlášky, nájdete na oficiálnom webe www.uplift.sk.

CIVITTA

Všetky autorove články
online biznis Digital dáta vzdelavanie startup

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať