Slovenský Soitron expanduje do Londýna

0

soitron.png Jedna z najväčších slovenských spoločností v oblasti informačných technológií Soitron Group založila stopercentnú dcérsku spoločnosť Soitron Ltd. so sídlom v Londýne. Po expanzii do Rumunska, Bulharska, ČR a Turecka sa tak jej pôsobenie rozrastá na šesť krajín.

Vytvorením obchodného zastúpenia chce Soitron využiť potenciál Londýna na získanie nových obchodných príležitostí. „V Soitrone považujeme Londýn za dejisko kľúčových rozhodnutí v sektore v rámci Európy. Dá sa povedať, že je východiskovým bodom na pokrytie celého európskeho regiónu z pohľadu mnohých, najmä amerických IT spoločností. Vyplýva z toho aj veľmi pozitívny postoj miestnych manažmentov k nearshore outsourcovaniu, čo je dané aj historickými reáliami krajiny," vysvetľuje Tomáš Turkovič zo Soitronu.

Hlavná úloha Soitron UK je preto predaj outsourcingových služieb v oblasti IT infraštruktúry potenciálnym novým klientom. Nemenej dôležitá funkcia bude aj upevnenie vzťahov a zintenzívnenie komunikácie s existujúcimi partnermi, ako aj zviditeľnenie značky na medzinárodnom trhu.

Rozhodnutie rozšíriť činnosť Soitronu je pritom podporené sebavedomím nadobudnutým z dlhoročnej spolupráce so spoločnosťami ako HP a AT&T v role významného regionálneho outsourcingového partnera.

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať