Image
8.2.2017 0 Comments

Slovensko je prvým cieľom expanzie českého startupu Techloop, virtuálneho trhu práce, inšpirovaného Silicon Valley

Techloop.io prináša v týchto dňoch aj vďaka finančnej investícii od medzinárodnej investičnej skupiny Rockaway Capital na Slovensko revolučné riešenie v oblasti IT recruitingu. Služby startupu, ktorý funguje v Česku od januára 2016, využívajú už tisíce vývojárov a stovky spoločností a počet nových užívateľov rastie o 50% mesačne. Výhodou riešenia je, že potenciálni kandidáti dostávajú ponuky práce priamo od IT spoločností pri zachovaní svojej anonymity. Pokiaľ vďaka systému získajú prácu, dostanú naviac 500 EUR ako bonus.

Firmám ponúka Techloop prístup k veľkému množstvu kvalifikovaných kandidátov za poplatok o cca 40% nižší ako pri klasickom nábore, pričom sa platí iba pri úspešnom zamestnaní kandidáta. Na českom virtuálnom trhu práce zameranom na IT expertov je aktuálne jasnou jednotkou. Vo svojej databáze má viac ako 400 firiem a okolo 5 000 kandidátov.

Jej zakladatelia, Paul Cooper, Joao Duarte a Andrew Elliott, sa inšpirovali americkým portálom Hired.com, ktorý sa po svojom spustení stal najpoužívanejším HR nástrojom Silicon Valley. Spúšťačom projektu bola ich nespokojnosť s praxou personálnych agentúr v oblasti náboru IT profesionálov.

Našim cieľom je transparentná komunikácia medzi vývojármi a potenciálnymi zamestnávateľmi. Podstatou systému je komplexný popis pracovnej pozície aj s výškou ponúkaného platu. Výhodou pre IT odborníkov je, že zostávajú v anonymite. Na základe registrácie buď dostávajú ponuky priamo od firiem, alebo môžu sami kontaktovať tú, ktorá  ich svojou ponukou najviac zaujme,” vysvetľuje Joao Duarte, CEO a spoluzakladateľ Techloop.

Identita kandidáta je odhalená až keď sa rozhodne akceptovať ponuku. Pokiaľ sa s firmou dohodne, po ukončení skúšobnej doby získa od Techloopu ešte bonus vo výške 500 EUR. Pre firmy je model atraktívny tým, že svoj profil, ako i celú komunikáciu s kandidátmi, si manažujú sami – bez pomoci tretej strany. Naviac, oproti personálnym agentúram, sú služby v priemere o 40% lacnejšie.

Paul Cooper, ďalší zo zakladateľov a COO, dodáva: “Máme veľmi ambiciózne plány. Chceme, aby sa Techloop stal dominantným hráčom na trhu IT recruitingu v celej strednej a východnej Európe. Už teraz sa rozhliadame po ďalších regiónoch, ktoré by mohli z nášho modelu profitovať.“

Spoločnosť Techloop získala v januári počiatočný kapitál od firmy Rockaway Ventures, divízie medzinárodnej investičnej skupiny Rockaway Capital, ktorý jej umožní pokračovať vo vylepšovaní produktu a v realizácii plánovanej expanzie.Po vstupe na slovenský trh bude nasledovať poľský a maďarský. Plánuje sa i rozšírenie služieb o prvky gamifikácie, online testy či hackathony pre klientov.

Autor: Coach

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Stredoškolská súťaž v robotike FIRST Global Slovakia sa už nezadržateľne blíži. Súťažné tímy dokončujú svojich robotov

18.04.2019 16:07

Prípravy na blížiaci sa prvý reprezentatívny ročník robotickej súťaže FIRST Global Slovakia sú v plnom prúde. Tesne pred Veľkou nocou tímy stredoškolákov na školách v Bratislave, Liptovskom Mikuláši a ...

Tlačové správy

Spoločnosť ALEF Distribution SK, s.r.o. bude výhradným distribútorom NetApp pre strednú a východnú Európu

18.04.2019 10:52

Spoločnosť ALEF Distribution SK, člen skupiny ALEF Group, bude výhradným distribútorom technológií NetApp pre strednú a východnú Európu, ako aj časť stredomorskej Európy. Výsledkom spolupráce budú kon ...

Tlačové správy

Budúcnosť esportových podujatí na Slovensku

18.04.2019 10:23

Elektronický šport, v skratke esport je vo svete čoraz viac populárnejší, čo môžeme vidieť v náraste množstva skvelých podujatí a turnajov. Aká je však situácia na Slovensku a čo nás čaká a neminie v ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

FORPSI 042019

Najnovšie videá

IXPO 2019


PC forum button