Image
22.6.2018 0 Comments

Slovensko-český startup Domotron sa prebojoval na Global DIY Summit 2018, najväčšiu svetovú konferenciu v segmente Home Improvem

Slovensko-český startup Domotron predstavil svoj autonómny smart home systém pred tisíckou top manažérov a investorov z odvetvia Home Improvement. V rámci konferencie Global DIY Summit 2018 v španielskej Barcelone sa Slováci nominovali do Startup arény pod záštitou svetového futuristu a trendwatchera Richarda van Hooijdonka. Pred zaplnenou sálou Palau de Congressos de Catalunya spolu s päticou startupov z celého sveta prezentovali budúcnosť odvetvia Home Improvement, kam sa zaraďujú všetky produkty pre domácnosť a záhradu.

“Získať pozvánku na najväčšiu svetovú konferenciu v segmente Home Improvement bolo veľmi náročné, predchádzalo tomu niekoľko výberových kôl. Museli sme presvedčiť organizátorov o relevantnosti a nadčasovosti nášho produktu a zaujať ich zásadnou inováciou, s ktorou prichádzame na trh. To, že sa nám to podarilo, je dôkazom, že náš produkt je jedinečný aj v svetovej mierke. Účasťou na konferencii sme mali možnosť upútať pozornosť top manažérov najväčších svetových obchodných reťazcov. Je to pre nás ďalší dôležitý krok ku globálnej expanzii,” reagoval zakladateľ a CEO Domotronu Martin Budaj.

Domotron, ako jediný startup zo strednej Európy na konferencii, oslovil najmä revolučným ovládaním a jednoduchým nastavovaním technológií v smart domácnosti. “V súčasnosti je štandardom v domácej automatizácii fakt, že ak chce majiteľ domácnosti zmeniť akékoľvek nastavenia technológií, potrebuje na to programátora. S Domotronom aj pokročilé nastavenia zvládne užívateľ sám, čím sa totálne mení status quo na trhu skutočných smart home systémov,” priblížil Alex Janušek, spolumajiteľ a komerčný riaditeľ Domotronu, ktorý slovensko-český startup a jeho revolučný produkt na pódiu predstavil. “Okrem toho, že sme si užili svojich 10 minút slávy pred viac ako 1000 VIP hosťami, sa nám priamo na konferencii podarilo naštartovať diskusie s niekoľkými nadnárodnými obchodnými reťazcami, ktoré majú záujem distribuovať Domotron”.

Domotron sa v Startup aréne prezentoval spolu s ďalšími piatimi startupmi. Indicko-anglický startup MishiPay predstavil aplikáciu pre obchodné prevádzky. Zákazník si vďaka aplikácii priamo v obchode oskenuje čiarový kód produktu, ktorý si chce zakúpiť a cez aplikáciu za produkt automaticky zaplatí.

Holandský startup Alpha One sa dostal do arény vďaka softvéru, ktorý dokáže predvídať správanie zákazníka na základe reakcií nervového systému. Softvér má pomáhať obchodníkom v rozhodovaní, ako osloviť zákazníka a ako mu predať svoj produkt.

Startup Revnext prišiel na konferenciu so softvérom, ktorý má aktívne vyhľadávať a zároveň upozorňovať na bezpečnostné riziká na internete. Softvér sa prioritne zameriava na riziko úniku dát a ďalších druhov kyberkriminality.

Ďalším technologickým startupom v Barcelone bol Expivi, ktorý vyvíja softvér pre virtuálnu realitu. S jeho pomocou si zákazníci môžu prezerať produkty v 3D perspektíve priamo v eshope a upravovať produkt na základe svojich preferencií.

Medzi poslednými sa predstavil startup Innovation in Motion, ktorý vyrába motorické prvky do domácnosti. Medzi prezentovanými produktmi bol tzv. Slide, Ide o motorček, ktorý sa pripevní na obyčajné záclony alebo závesy a dokáže ich sám zrolovať.

Konferencia Global DIY Summit je každoročným vrcholom pre profesionálov v oblasti Home improvement - výrobkov do domácnosti a záhrad. Medzi hlavnými spíkrami na konferencii nechýbali Matt Schweickert, strategický riaditeľ spoločnosti The Home Depot, ďalej Syvain Prud’homme, CEO spoločnosti Lowe’s a Alejandro González z Deloitte.

Zobrazit Galériu
Autor: Domotron

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Požiadať o hlasovací preukaz v prezidentských volbách môže trvať len tri minúty

21.02.2019 14:07

Stačí kliknúť na volby.digital – aplikáciu, ktorú pipravila komunita okolo Slovensko.Digital Hlasovací preukaz, ktorý umožní voličovi v prezidentských voľbách voliť vo volebnej miestnosti aj mimo svo ...

Tlačové správy

YouTube Kids prichádza na Slovensko a prináša bezpečný video obsah pre celú rodinu

21.02.2019 14:04

Aplikácia YouTube Kids, ktorú pravidelne využívajú milióny rodín po celom svete, je od dnešného dňa dostupná aj na Slovensku. YouTube Kids prináša rodinám nielen obrovské množstvo unikátneho video obs ...

Tlačové správy

Microsoft podporí rozvoj digitálnych zručností na Slovensku a v Česku aj tento rok

21.02.2019 13:52

Stovky detí a učiteľov na Slovensku aj v Česku môžu v tomto roku získať zadarmo digitálne zručnosti. Akadémia programovania, spoločný projekt Microsoftu Česká republika a Slovensko a neziskových organ ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Apsara Yogaton

Najnovšie videáPC forum button