Image
22.6.2018 0 Comments

Slovensko-český startup Domotron sa prebojoval na Global DIY Summit 2018, najväčšiu svetovú konferenciu v segmente Home Improvem

Slovensko-český startup Domotron predstavil svoj autonómny smart home systém pred tisíckou top manažérov a investorov z odvetvia Home Improvement. V rámci konferencie Global DIY Summit 2018 v španielskej Barcelone sa Slováci nominovali do Startup arény pod záštitou svetového futuristu a trendwatchera Richarda van Hooijdonka. Pred zaplnenou sálou Palau de Congressos de Catalunya spolu s päticou startupov z celého sveta prezentovali budúcnosť odvetvia Home Improvement, kam sa zaraďujú všetky produkty pre domácnosť a záhradu.

“Získať pozvánku na najväčšiu svetovú konferenciu v segmente Home Improvement bolo veľmi náročné, predchádzalo tomu niekoľko výberových kôl. Museli sme presvedčiť organizátorov o relevantnosti a nadčasovosti nášho produktu a zaujať ich zásadnou inováciou, s ktorou prichádzame na trh. To, že sa nám to podarilo, je dôkazom, že náš produkt je jedinečný aj v svetovej mierke. Účasťou na konferencii sme mali možnosť upútať pozornosť top manažérov najväčších svetových obchodných reťazcov. Je to pre nás ďalší dôležitý krok ku globálnej expanzii,” reagoval zakladateľ a CEO Domotronu Martin Budaj.

Domotron, ako jediný startup zo strednej Európy na konferencii, oslovil najmä revolučným ovládaním a jednoduchým nastavovaním technológií v smart domácnosti. “V súčasnosti je štandardom v domácej automatizácii fakt, že ak chce majiteľ domácnosti zmeniť akékoľvek nastavenia technológií, potrebuje na to programátora. S Domotronom aj pokročilé nastavenia zvládne užívateľ sám, čím sa totálne mení status quo na trhu skutočných smart home systémov,” priblížil Alex Janušek, spolumajiteľ a komerčný riaditeľ Domotronu, ktorý slovensko-český startup a jeho revolučný produkt na pódiu predstavil. “Okrem toho, že sme si užili svojich 10 minút slávy pred viac ako 1000 VIP hosťami, sa nám priamo na konferencii podarilo naštartovať diskusie s niekoľkými nadnárodnými obchodnými reťazcami, ktoré majú záujem distribuovať Domotron”.

Domotron sa v Startup aréne prezentoval spolu s ďalšími piatimi startupmi. Indicko-anglický startup MishiPay predstavil aplikáciu pre obchodné prevádzky. Zákazník si vďaka aplikácii priamo v obchode oskenuje čiarový kód produktu, ktorý si chce zakúpiť a cez aplikáciu za produkt automaticky zaplatí.

Holandský startup Alpha One sa dostal do arény vďaka softvéru, ktorý dokáže predvídať správanie zákazníka na základe reakcií nervového systému. Softvér má pomáhať obchodníkom v rozhodovaní, ako osloviť zákazníka a ako mu predať svoj produkt.

Startup Revnext prišiel na konferenciu so softvérom, ktorý má aktívne vyhľadávať a zároveň upozorňovať na bezpečnostné riziká na internete. Softvér sa prioritne zameriava na riziko úniku dát a ďalších druhov kyberkriminality.

Ďalším technologickým startupom v Barcelone bol Expivi, ktorý vyvíja softvér pre virtuálnu realitu. S jeho pomocou si zákazníci môžu prezerať produkty v 3D perspektíve priamo v eshope a upravovať produkt na základe svojich preferencií.

Medzi poslednými sa predstavil startup Innovation in Motion, ktorý vyrába motorické prvky do domácnosti. Medzi prezentovanými produktmi bol tzv. Slide, Ide o motorček, ktorý sa pripevní na obyčajné záclony alebo závesy a dokáže ich sám zrolovať.

Konferencia Global DIY Summit je každoročným vrcholom pre profesionálov v oblasti Home improvement - výrobkov do domácnosti a záhrad. Medzi hlavnými spíkrami na konferencii nechýbali Matt Schweickert, strategický riaditeľ spoločnosti The Home Depot, ďalej Syvain Prud’homme, CEO spoločnosti Lowe’s a Alejandro González z Deloitte.

Zobrazit Galériu
Autor: Domotron

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Úspech Slovákov v multimiliónovej súťaži pre NATO

10.12.2018 10:08

Aliter Technologies sa bude podieľať na odstraňovaní nedostatkov v systéme NATO. Popredná slovensko-kanadská technologická spoločnosť Aliter Technologies sa už po 25-krát stala dodávateľom pre NATO. S ...

Tlačové správy

CZ: Prieskum spoločnosti IBM: Obyvatelia strednej Európy dôverujú umelej inteligencii

07.12.2018 13:18

Společnost IBM nechala vypracovat první studii na téma umělé inteligence v oblasti střední Evropy - 90% obyvatel má obecné povědomí o umělé inteligenci a 80 % očekává v budoucnu její širší využití . ...

Tlačové správy

CZ: Víťaz IT SPY predstavil technológiu, ktorá dokáže lepšie, lacnejšie a ohľaduplnejšie vyšetriť onkologicky chorých pacientov

07.12.2018 11:33

Elitní akademická soutěž IT SPY, která každoročně vybírá nejlepší diplomovou práci ze všech, které vznikly v daném roce na českých a slovenských univerzitách, zná své vítěze. Porotu zcela ohromilo řeš ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

OKI_122018

Najnovšie videáPC forum button