Slovenská technická univerzita organizuje akadémiu robotiky

0

Fakulta informatiky a informačných technológií Slovenskej technickej univerzity organizuje letnú akadémiu robotiky. Podujatie s názvom Robo Academy je otvorené pre všetky vekové kategórie od pondelka 25. júla do nedele 7. augusta od 10:00 do 17:00. Škola je bezplatná a môže do nej prísť každý, koho zaujímajú roboty a ich programovanie. Nie je pritom nutné prísť každý deň. Informovala o tom manažérka pre komunikáciu Slovenskej technickej univerzity Andrea Settey Hajdúchová s tým, že záujemcovia môžu prísť priamo na Fakultu informatiky a informačných technológií STU v Mlynskej doline na Ilkovičovej v Bratislave.

Záujemcom o robotiku sa venuje trojica pedagógov a doktorandov fakulty. Účastníkov zapoja do riešenia projektov a ak sú medzi nimi takí, ktorí stavajú či programujú vlastných robotov, poradia im a pomôžu. V Robo Academy riešia viac rôznych projektov. Patrí medzi ne napríklad robotický futbal, v rámci ktorého riešia postavenie a naprogramovanie robota, ktorý bude schopný chodiť a kopnúť do lopty. Súčasťou akadémie je aj projekt Smart house, v ktorom riešia ovládanie kúrenia, osvetlenia či vetrania. Ďalej tiež projekty "Postav si dron" či "Sprievodca po nákupnom centre", kde budú riešiť autonómne vozidlo, ktoré bude sprevádzať ľudí po nákupnom centre.

Letnú Robo Academy uskutočňujú v spolupráci s projektom vybudovania RoboLabu na Fakulte informatiky a informačných technológií STU. Projekt má ambíciu vytvoriť centrum robotiky na fakulte. „Chceme vytvoriť prostredie pre študentov, kde môžu zhmotniť informatiku a nadobudnuté teoretické vedomosti previesť do reálneho sveta pomocou robotov. Študent sa na škole dozvie dôležité a zaujímavé informácie, má možnosť 3D tlače modelu vo Fablab laboratóriu, avšak my chceme študentom pomôcť vdýchnuť týmto modelom život,“ vysvetľuje Juraj Petrík z Fakulty informatiky a informačných technológií STU.

SITA

Všetky autorove články
STU akademia robotika

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať