Image
4.2.2020 1 Comments

Slovenská sporiteľňa spúšťa ako prvá banka na Slovensku investovanie v mobile bez návštevy pobočky

George, najpoužívanejší slovenský internetbanking a najobľúbenejšie mobilné banovanie zároveň, prináša novinku – investovanie a správu investícií online. Začína s fondmi Asset Managementu Slovenskej sporiteľne, neskôr pribudne celá škála ďalších investičných možností. Banka zároveň spustila nový web www.digitalneinvestovanie.sk a súťaž o tri smartfóny  iPhony 11.

„Jednou z najčastejších otázok, ktoré dostávame od klientov, je, kam si sporiť, keď sa úroky tradičných sporiacich a vkladových produktov blížia k nule. Riešením, vhodným takmer pre každého, je investičné sporenie do fondov, ktoré je dostupné už od 20 eur mesačne,“ hovorí Zdeněk Románek, člen predstavenstva Slovenskej sporiteľne zodpovedný za retailové bankovníctvo. „Aby to bolo čo najjednoduchšie, ako prvá slovenská banka umožňujeme klientom začať takto investovať jednoducho bez návštevy pobočky cez aplikáciu George. A na rozdiel od bežného investovania do fondov to pri investičnom sporení majú bez vstupných poplatkov.“ Klienti, ktorí si idú založiť investičné sporenie po prvýkrát, tak môžu urobiť už dnes. Pre existujúcich klientov s investovaním táto možnosť pribudne v aplikácii v druhej polovici februára.  

Okrem založenia investičného sporenia si v apke George môžete založiť aj majetkový účet a nájdete tam  tiež detailný prehľad všetkých svojich investícií. V desktopovej verzii môžete navyše do fondov Asset Managementu Slovenskej sporiteľne investovať aj jednorazovo. 

Možnosti budú pribúdať
Ponuka začína vybranými fondmi Asset Managementu Slovenskej sporiteľne a čoskoro sa rozšíri aj o  fondy spoločnosti Erste Asset Management. Neskôr do nej pribudnú aj ďalšie možnosti investovania, ako sú napríklad akcie, dlhopisy, fondy iných správcovských spoločností či investičné certifikáty. „Prostredníctvom Georgea si v priebehu tohto roka budete vedieť kúpiť prakticky akýkoľvek cenný papier obchodovateľný na svetových burzách,“ vysvetľuje Zdeněk Románek. 

Nový web a súťaž o iPhony
Spolu so spustením online investovania spustila najväčšia slovenská banka aj stránku www.digitalneinvestovanie.sk, na ktorej záujemcovia o investovanie nájdu množstvo užitočných informácií týkajúcich sa sveta investícií. Návštevníci stránky môžu vyplniť krátky investičný test a vyhrať jeden z troch telefónov iPhone 11 64GB.

S viac ako 520 tisíc používateľmi mobilnej aplikácie George je Slovenská sporiteľňa najväčšia mobilná banka na Slovensku a spustenie online investovania je ďalším míľnikom v digitalizácii jej služieb. Už aj neklienti si v nej môžu cez mobil otvoriť nový účet či získať spotrebný úver. Vybavia si dokonca aj hypotéku, ktorú stačí do banky prísť už len podpísať. Pre existujúcich klientov sú online k dispozícii kreditné karty, povolené prečerpanie, sporiace účty či rôzne poistenia.  

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Samsung spúšťa predaj skladacieho smartfónu Galaxy Z Flip na slovenskom trhu

21.02.2020 14:27

Spoločnosť Samsung spúšťa od dnes 21. februára 2020 predaj najnovšieho skladacieho smartfónu Galaxy Z Flip na slovenskom trhu. Samsung Galaxy Z Flip je k dispozícii v dvoch farebných verziách (čiernej ...

Tlačové správy

Začať šetriť peniaze a planétu môžeme aj maličkosťami

21.02.2020 14:25

Menej jazdiť autom, obmedziť spotrebu energie a vody, minimalizovať používanie plastov a papiera. To je len niekoľko spôsobov, ako možno ušetriť nielen svoje financie ale aj životné prostredie. 365.ba ...

Tlačové správy

LENOVO DOSAHUJE V TREŤOM KVARTÁLI REKORDNÚ HODNOTU V RÁMCI VÝKONU SO VŠETKÝMI TRŽBAMI A ZISKOM PRED ZDANENÍM

21.02.2020 14:15

Skupina Lenovo oznámila, že tržby Skupiny v treťom štvrťroku dosiahli rekordnú výšku 14,1 miliárd dolárov, čo znamená desiaty po sebe idúci medziročný rast. Príjem pred zdanením vzrástol o 11% v porov ...

1 Comments

  1. CSOB reakcia na: Slovenská sporiteľňa spúšťa ako prvá banka na Slovensku investovanie v mobile bez návštevy pobočky
    6.2.2020 19:02
    a co CSOB Smartbanking
    Reagovať

Vyhľadávanie

Hackkosice_2020

Najnovšie videá