SAMSUNG_0920_W SAMSUNG_0920_W SAMSUNG_0920_W Advertisement

Slovenská premiéra ultrabookov od Huawei

0

Pri príležitosti začiatku predaja na Slovensku Huawei predstavil novinárom ultrabooky MateBook X Pro, MateBook 13 a MateBook D15

Huawei MateBook X

Najlepšie vybavený model Huawei MateBook X Pro s bezrámčekovým displejom prináša novú úroveň spolupráce na viacerých zariadeniach, ultratenký dizajn a dostatok výkonu aj pre najnáročnejších používateľov. Dotykový displej zaberá 91 % plochy panelu. Môže sa pochváliť vernou reprodukciou štandardného farebného spektra RGB a vysokým jasom. 

Jedným z trendov v oblasti produktivity na notebookoch sú displeje, ktoré zobrazujú viac informácií vďaka pomeru strán 3:2. Výrobcovia týmito displejmi postupne nahrádzajú širokouhlé displeje s pomerom strán 16:9, nakoľko väčšina zobrazovaného obsahu je dnes orientovaná skôr na výšku, ako na šírku. Vďaka pomeru strán 3:2 a 3K rozlíšeniu je k dispozícii viac zobrazovacieho priestoru pre dokumenty, či webové stránky. 

V tenkom kovovom tele notebooku sa nachádza napríklad desiata generácia procesora Intel Core i7, ktorej sekunduje 16 GB operačnej pamäte a 1TB SSD disk. Vďaka dedikovanej grafickej karte NVIDIA získajú plnohodnotný nástroj aj hráči počítačových hier. Kapacita batérie s rezervou stačí na celý pracovný deň.

Ďalším riešením, ktoré má spoločné celá séria MateBook, je sada funkcií, ktorá uľahčuje vzájomnú synchronizáciu a spoluprácu zariadení Huawei. Huawei Share umožňuje využiť nové spôsoby ovládania telefónu použitím klávesnice a myši počítača, prípadne ďalších vstupných zariadení pripojených k notebooku. Taktiež pridáva možnosť vytočiť hovor prostredníctvom notebooku či bezdrôtové posielanie súborov oboma smermi bez potreby internetového pripojenia jednoduchým pretiahnutím "drag and drop ". Plocha telefónu sa totiž zobrazí ako okno na ploche počítača a umožňuje presúvanie súborov medzi zariadeniami jednoduchým potiahnutím. Nechýba možnosť otvoriť viacero aplikácií v smartfóne na obrazovke notebooku a jednoducho preklikávať medzi jednotlivými oknami. Môžete tak napríklad odpísať na správu z chatovacej aplikácie prostredníctvom klávesnice počítača.

 Huawei MateBook X Pro je vybavený senzorom odtlačkov prstov v tlačidle na zapínanie, Vďaka operačnému systému Windows 10 Pro podporuje ultrabook tiež širokú škálu pokročilých funkcií pre profesionálne využitie. Odporúčaná cena je 1 949 eur.

Huawei MateBook 13

Kompaktný prenosný počítač cieli najmä na študentov a mladých profesionálov, no urobí radosť všetkým, ktorí chcú ľahko prenosné a elegantné zariadenie s dlhou výdržou batérie. MateBook 13 je ultraľahký 13-palcový notebook, ktorý prináša celokovové telo a displej s minimálnymi rámčekmi.

Má senzor odtlačkov prstov v tlačidle na zapínanie, rýchle nabíjanie a podsvietenú klávesnicu. Displej s rozlíšením 1440 pixelov a stopercentným pokrytím farebnej škály sRGB má pomer strán 3:2. Notebook disponuje dostatočným výkonom pre akékoľvek bežné úlohy - v konfigurácii pre slovenský trh bude mať štvorjadrový procesor Ryzen 5 od spoločnosti AMD, 8GB RAM a rýchly SSD disk. Grafické nároky pokryje čip Radeon Vega 8. Odporúčaná predajná cena je 849 eur.

Huawei MateBook D 15

Celokovové telo s FullView displejom s minimálnymi rámčekmi, rýchle nabíjanie s dlhou výdržou, funkcia Huawei Share či zapnutie odtlačkom prstov. To sú len niektoré parametre notebooku Huawei MateBook D 15.  Notebook sa môže pochváliť širokouhlým displejom vo Full HD rozlíšení.

Srdcom MateBooku D 15 je procesor AMD Ryzen tretej generácie. V kombinácii s 8 GB RAM a rýchlym SSD diskom je novinka pre bežného užívateľa dostatočne rýchla pri väčšine štandardných operácií, ako je napríklad prehliadanie webu, práca s kancelárskymi aplikáciami, prezeranie obrázkov či používanie videokonferenčných platforiem. Batéria notebooku zvládne prevádzku bez nutnosti pripojenia k zásuvke po dobu šesť hodín. Zároveň prichádza s funkciou rýchleho nabíjania, dobre známou už z Huawei smartfónov: pomocou pribaleného adaptéra doplní necelých 50 % kapacity už za pol hodiny

Huawei MateBook D 15 má rozmery len 357,8 × 229,9 × 16,9 mm, čo z neho v kombinácii s nízkou hmotnosťou robí jeden z najmenších a najľahších 15,6-palcových notebookov vo svojej cenovej kategórii. Odporúčaná cena je 599 eur.

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
Huawei MateBook X MateBook 13 MateBook D15

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať