Image
22.7.2016 1 Comments

Slovák predstavil autonómne datacentrum budúcnosti. RoboNodes má výrazne zvýšiť efektivitu datacentier.

Energia potrebná pre chod datacentier sa z roka na rok zvyšuje čo predstavuje jednu z veľkých výziev pre spomalenie globálneho oteplovania. RoboNodes je inovatívne riešenie na zvýšenie efektivity a využitie odpadového tepla.

V dnešnom typickom datacentre sa studený vzduch privedie do serverovne a tisíce malých ventilátorov v serveroch prefukujú vzduch cez servery. Horúcy vzduch vychádzajúci zo serverov sa zmiešaním zo studeným vzduchom stratí. V lepších prípadoch sú studené a teplé uličky oddelené, no àni toto riešenie nie je zďaleka efektívne.

RoboNodes pozostáva z atypického servera a racku. Vzduch, ktorý sa používa na chladenie je kompletne izolovaný od vzduchu v serverovni, čo znamená, že sa zachytáva všetko teplo, ktoré sa je následne možné použiť na vykurovanie budov alebo prerobiť naspäť na elektrickú energiu. Výslednú telplotu je možné regulovať vzduchovými ventilmi, aby sa nestalo, že niektorý zo serverov sa chladí viac ako je potrebné.

V prípade ak akýkoľvek server zlyhá, celý server sa vymení robotizovaným vozidlom. Výhoda tohto riešenia je, že v serverovni nemusí byť žiadny personál a datacentrá je možné roztrúsiť na viac menšich lokalít. RoboNodes môžu byť umiestnené aj na chladných miestach ďaleko od civilizácie a kompletne spravované na diaľku.

Vzduch ide z dola hore cez 8 serverov. Ventil, ktory sa nachadza v kazdom stlpci serverov riadi pretok vzducu a tak vyslednu teplotu vzduchu.

Inovátor Zsolt Szabo si dal urobit patent search, ktorý potvrdil, že nie je to patentované a aktuálne má podané dva patenty v USA a v rámci jeho firmy PayPerHost LLC ide robiť prototyp. Verí, že všetky datacentrá budú vyzerať v budúcnosti takto. 

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie 1

Virtuálna a rozšírená realita zásadne zmenia spôsob, akým pracujeme. Pripravte sa na to

09.12.2019 00:15

Podľa nedávneho výskumu spoločnosti PwC širšie zavádzanie technológií rozšírenej reality (augmented reality – AR) a virtuálnej reality (VR) prinesie do roku 2030 svetovej ekonomike 1,5 bilióna libier. ...

Technológie 1

Mobilná aplikácia Tatrabanka 3.0 s inovovaným dizajnom a chatbotom Adamom

11.12.2019 00:10

Špeciálny projekt Jedným z kľúčových pilierov koncepcie modernej digitálnej banky je mobilná aplikácia, ktorá ponúka klientom maximum možností pre každodenný život, čím sa stáva neodmysliteľnou súčas ...

Technológie 1

Nový čínsky múr bol vytlačený na 3D tlačiarni

06.12.2019 00:20

V čínskom meste Su-čou majú múr, ktorý sa líši od všetkých ostatných na svete. Podľa článku publikovaného na 3D Printing Media Network čínska stavebná spoločnosť Winsun tu dokončila výstavbu 3D tlačen ...

1 Comments

  1. Slovenčina reakcia na: Slovák predstavil autonómne data centrum budúcnosti. RoboNodes má výrazne zvýšiť efektivitu data centier.
    23.7.2016 17:07
    "vzduchovnýmy ventilmy"??
    Reagovať

Vyhľadávanie

ACER_122019

Najnovšie videá