Image
11.8.2016 0 Comments

Slovak Telekom získal ocenenie Best in Test za mobilné siete na Slovensku už štvrtý raz po sebe za dva roky

Slovak Telekom pokračuje v získavaní ďalších víťazstiev v prestížnych cenách pre mobilné siete od P3 Communications. Stal sa jediným slovenským operátorom, ktorý získal ocenenie Best in Test od P3 Communications po štvrtý raz po sebe za dva roky. P3 je nezávislá konzultačná spoločnosť, ktorá realizuje certifikované merania mobilných sietí na celom svete.
Slovak Telekom nadviazal na silné výkony z minulých troch testov (dva v roku 2015, tretí realizovaný v januári 2016) a opäť vyhral, tentokrát pod novou metodológiou, čím vytvára bezprecedentnú šnúru výsledkov a úspechov. 

Telekom pokračuje v dosahovaní najlepších výsledkov
Podľa nezávislých meraní P3 Communications dosiahol Slovak Telekom najlepšie výsledky v celkovom teste, získal najviac bodov a certifikát Best in Test.
Opäť boli do testu zapojené všetky štyri slovenské siete a Slovak Telekom získal v teste až 830 bodov, ostatní operátori získali spolu 755, 578 a 526 bodov. P3 Communications použila tentokrát aktualizovanú metodológiu i nový rámec testu.
Výsledok P3 testu potvrdzuje úspech Slovak Telekom v dosahovaní silných hodnôt vo veľkých i malých mestách či na cestách počas testu.

„Som veľmi rád, že naše siete dosahujú také vysoké skóre v najnovšom P3 Communications teste, ktorý nás porovnáva s najlepšími sieťami na svete. Sú to veľmi potešiteľné výsledky v našom pokračujúcom úsilí uvádzať tie najvyspelejšie siete pre slovenských zákazníkov i najlepšiu kvalitu pre hlasové a dátové služby. Každý výsledok testu berieme vážne a každý poznatok reflektujeme v ďalšom zlepšovaní siete. Tento test P3 Communications potvrdil, že Slovak Telekom má najlepšiu zákaznícku skúsenosť pri využívaní siete po celom Slovensku: vo veľkých i menších mestách, aj na cestách. Chceme, aby naši zákazníci mali najlepšiu sieť na každom kroku,“ uviedol Branimir Marič, výkonný riaditeľ pre technológie a siete spoločnosti Slovak Telekom.

Telekom opäť vyhráva obe kategórie
Podľa meraní P3 Communications Slovak Telekom získal najvyššie skóre v oboch hlavných kategóriách: hlasové i dátové služby.
Silné výsledky v hlasových službách boli zaznamenané vo veľkých i menších mestách.

Merania dátových služieb priniesli najlepšie výsledky pre Slovak Telekom vo všetkých kategóriách: veľké i malé mestá, aj na cestách. Navyše výsledky testu potvrdili:

  • Slovak Telekom získal najlepšie skóre v mnohých kategóriách vo všetkých regiónoch
  • Vo veľkých mestách boli výsledky vyrovnané s ďalším operátorom, ale menšie mestá i meranie na cestách ukázali väčší odstup v prospech Telekomu
  • Pri surfovaní a odosielaní súborov získal Slovak Telekom najviac bodov vo väčšine kategórií na Slovensku.
  • Pri sťahovaní súborov a YouTube HD boli dosiahnuté najlepšie výsledky v menších mestách a na cestách.

Metodika testu
Júnový test na Slovensku zahŕňal väčšie i menšie mestá, aj vybrané hlavné trasy ciest. Detailný test zhrnul merania a vyhodnotil viaceré parametre ako napríklad sťahovanie a odosielanie súborov, čas načítania internetových stránok, prácu a načítanie videí – tentokrát už iba v dátovo náročnejšej HD kvalite.

Testy P3 Communications boli realizované v 2G, 3G a 4G sieťach štyroch operátorov počas júna 2016.

Certifikát a ďalšie detaily na webe P3 Communications
Podobne ako pri minulých víťazstvách v testoch, Slovak Telekom aj tentokrát ponúka médiám i verejnosti odkaz na webovú stránku P3, kde možno nájsť certifikát Best in Test a ďalšie detaily i výsledky z testu a meraní.

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Prieskum AKO: Štyria z piatich Slovákov by dcére odporučili prácu v IT

13.12.2019 14:21

Takmer 80 percent obyvateľov Slovenska si myslí, že je potrebné zvyšovať zastúpenie žien v sektore informačných technológií. Vyplýva to z prieskumu realizovaného prieskumnou agentúrou AKO, ktorého obj ...

Tlačové správy

Súťaž EY Cyber Security Trophy pozná víťazov

13.12.2019 09:17

Spoločnosť EY zverejnila výsledky druhého ročníka unikátneho konceptu súťaže EY Cyber Security Trophy. Absolútnym víťazom sa stal Milan Kyselica. Víťaz okrem prestížneho titulu získal aj príležitosť ú ...

Tlačové správy

Zvýhodnené úvery na financovanie inovácií pre malé a stredné podniky

13.12.2019 09:12

Malé a stredné podniky môžu vďaka spolupráci Slovenskej sporiteľne s National Development Fund II. (NDF II.)  získať zvýhodnené úvery na financovanie výskumu, vývoja a inovácií. Požičať si môžu až 1,8 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ACER_122019

Najnovšie videá