Image
29.6.2015 0 Comments

Slovak Business Agency obstaráva IT služby za 5 mil. eur

euro.jpg Inštitúcia na podporu malého a stredného podnikania na Slovensku, Slovak Business Agency, hľadá spoločnosť, ktorá zabezpečí služby informačných technológií v predpokladanej hodnote viac ako 5 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH). Vyplýva to zo zverejneného oznámenia o vyhlásení verejného obstarávania v Dodatku k Úradnému vestníku EÚ. Predmetom zákazky je komplexný informačný systém zapojenia malých a stredných podnikov do posudzovania dopadov regulácií na podnikateľské prostredie.

Základným cieľom projektu je podľa zverejnených informácií poskytnúť nástroj pre pripravovanie regulácií pomocou dôkazov. Záujemcovia môžu predkladať ponuky alebo žiadosti o účasť do 23. júla tohto roka. Podľa dostupných informácií zákazka pozostáva zo služieb implementácie, prípravy používateľskej dokumentácie, integrácie zdrojov dát, asistenčných služieb, či konfigurácie. Trvanie zákazky stanovil zadávateľ na 90 dní od jej zadania. Verejný obstarávateľ požaduje zábezpeku vo výške 100 tisíc eur.

Predmet zákazky bude spolufinancovaný z finančných prostriedkov Európskej únie, operačných programov programového obdobia 2007 až 2013 a operačných programov programového obdobia 2014 až 2020 (OP Výskum a inovácie, OP Integrovaná infraštruktúra) a štátneho rozpočtu. Podmienkou účasti je dosiahnutý celkový obrat za ostatné tri roky v minimálnej hodnote 3,75 mil. eur.

Zadávateľ tiež požaduje rozsiahlu technickú spôsobilosť, ktorej podmienkou je napríklad uskutočnená implementácia softvérového riešenia za najmenej 2,5 mil. eur bez DPH. Úspešný uchádzač ako zhotoviteľ bude musieť uzatvoriť poistenie zodpovednosti za škody v minimálnej výške 2 mil. eur. Súťaž je otvorená, pričom o víťazovi rozhodne najnižšia cena. SBA použije pri výbere elektronickú aukciu.

Slovak Business Agency, do 28. februára 2014 Národná agentúra pre rozvoj malého a stredného podnikania, predstavuje na Slovensku špecializovanú inštitúciu na podporu malého a stredného podnikania. Vznikla v roku 1993 spoločnou iniciatívou EÚ a Vlády SR.

Poslaním SBA je komplexná pomoc podnikateľom v súlade s princípmi iniciatívy zákona o malých a stredných podnikoch. Snahou organizácie je podpora podnikania na národnej, regionálnej a miestnej úrovni, či posilnenie konkurencieschopnosti podnikateľov v rámci spoločného trhu EÚ a na trhoch tretích krajín.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Už aj firemný softvér chcú manažéri nakupovať cez e-shop

29.11.2019 00:10

Manažéri chcú nakupovať firemný softvér rovnako, ako si v súkromí objednávajú bežné potreby do domácnosti. Teda online. Príklon B2B segmentu k „e-shopom“ potvrdil nový prieskum od Futurum Research, do ...

Biznis

Predaj smartfónov: Huawei, Samsung a OPPO zvýšili svoje trhové podiely, Apple a Xiaomi klesli

28.11.2019 00:03

Globálny predaja inteligentných telefónov koncovým užívateľom podľa zistení analytikov spoločnosti Gartner v treťom štvrťroku 2019 ďalej klesali - o 0,4% oproti rovnakému obdobiu v roku 2018. Dopyt zo ...

Biznis

Technologickí jednorožci sa na burze trápia

18.11.2019 00:00

Odhaduje sa, že v USA je v súčasnosti približne 180 technologických jednorožcov – startupov ohodnotených na viac než miliardu USD. V predchádzajúcej dekáde ich bolo len deväť. Tento status prináša veľ ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá