Image
20.12.2018 0 Comments

Slováci uchvátili Japoncov. Prinášajú technickú revolúciu!

Malá slovenská  firma Streamstar z Bratislavy uchvátila japonský technologický gigant JVCKENWOOD. Japonská spoločnosť sa rozhodla investovať do Streamstaru a výrazne tak posilniť vzájomnú doterajšiu spoluprácu. Streamstar sa špecializuje na vývoj, výrobu a predaj technologických systémov určených na produkciu a streamovanie videa vo vysokej kvalite prostredníctvom IP sietí. Koncern JVCKENWOOD si od významnej investície do úspešnej slovenskej spoločnosti sľubuje výrazné posilnenie svojho biznisu vo vysielaní cez internet  a tiež vývoj ďalších vysoko kvalitných riešení.

Slovenský zázrak

Spoločnosť Streamstar vznikla v roku 2013. Špecializuje sa na vývoj, výrobu, a predaj systémov na produkciu a streamovanie živých prenosov. So zariadeniami Streamstar sa produkujú desiatky tisíc športových prenosov ročne v Poľsku, Taliansku, Malajzii, USA, Japonsku a Číne. S koncernom JVCKENWOOD spolupracuje Streamstar už od roku 2014 najmä v oblasti predaja a distribúcie produktov. „Investícia do našej spoločnosti posunie vzájomnú spoluprácu na novú úroveň. Významne sa nám tak posúvajú možnosti ďalšieho výskumu a vývoja ktorý na Slovensku robíme. Budeme môcť tiež posilniť náš tím kvalitných a technologicky zdatných ľudí,“ vysvetľuje CEO spoločnosti Streamstar Radoslav Tóth.

Od investície do Streamstaru si JVCKENWOOD okrem ďalšieho skvalitnenia poskytovaných služieb v oblasti streamovania video prenosov sľubuje aj rozšírenie ponúkaných služieb s vyššou pridanou hodnotou. „Očakávame širšiu diverzifikáciu vysielacích a obchodných formátov prostredníctvom internetu vecí, pokroky v oblasti vysielacích technológií s vysokým rozlíšením, ako sú formáty 4K / 8K a rovnako aj rast športového priemyslu do roku 2020. Práve v reakcii na tieto už prebiehajúce zmeny v podnikateľskom prostredí JVCKENWOOD rozhodol investovať do spoločnosti Streamstar a bude sa usilovať o spoluprácu s našimi partnerskými spoločnosťami, ktoré majú silné stránky v oblastiach, ako je produkcia živých videí, streamovanie a infraštruktúra prenosu prostredníctvom IP sietí,“ uvádza spoločnosť JVCKENWOOD vo svojom vyhlásení.

Technologická revolúcia

Japonský gigant a Streamstar už majú za sebou niekoľkoročnú úspešnú spoluprácu. Streamstar vyvinul technológiu, ktorá je kompatibilná s  JVC kamerami, a je schopná prostredníctvom verejného internetu posielať signál po IP sieti priamo do zariadenia veľkosti kufríka. V tom je následne možné produkovať vysoko kvalitný záznam z viacerých kamier. Do sveta sa tak dostane priamy prenos športového podujatia alebo koncertu vo vysokej kvalite, na ktorého zostrih nie je potrebný veľký prenosový voz. Zariadenie sa nemusí dokonca nachádzať ani na štadióne a aj tak ponúka možnosť priniesť divákovi živý prenos, opakované zábery, spomalené zábery a to všetko v dokonalej kvalite obrazu. Najväčším benefitom pre vysielateľov je  výrazná finančná úspora.

JVC Kenwood Corporation je japonská nadnárodná spoločnosť, ktorá je popredným výrobcom špičkovej spotrebnej a profesionálnej elektroniky. S jej akciami sa obchoduje na burze. Vznikla zlúčením Victor Company of Japan, Ltd. (JVC) a Kenwood 1. októbra 2008.

Autor: Streamstar

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

IvankaNet je ďalšou akvizíciou Slovanetu

22.10.2019 23:55

Novým partnerom a vlastníkom spoločnosti IvankaNet Home, s.r.o. a jej internetovej siete sa od októbra 2019 stáva telekomunikačná spoločnosť Slovanet. IvankaNet je poskytovateľ najmä bezdrôtového Wi-F ...

Tlačové správy

CZ: Philips TV predstavuje dve nové rady OLED+

22.10.2019 23:43

Společnost TP Vision, výrobce televizorů Philips, na veletrhu IFA 2019 představila dva nové modely OLED+, které se mohou pochlubit bezkonkurenčním zvukem od legendární britské společnosti Bowers & ...

Tlačové správy

Atos ponúka riešenie, ktoré zjednodušuje prihlasovanie a zvyšuje bezpečnosť

21.10.2019 14:53

Počítač, e-mailová schránka, firemné aplikácie. Koľkokrát sa každé ráno prihlasujete vy? Heslá sa medzi zamestnancami netešia veľkej popularite, najmä ak sú pri ich vytváraní viazaní pravidlami ako je ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA_2019

Najnovšie videá

Dgitalna medicina
MANDAYIT 2019