Slováci, nebojte sa, Wifi pre teba pôjde podľa plánu

Tlačové správy
0

Viac ako 400 slovenských obcí a miest sa prihlásilo do európskeho projektu WiFi4EU, ktorý bude poskytovať poukážky na wifi zdarma na verejných miestach. Pre technické problémy sa prvé kolo rozdeľovania peňazí posunie až na jeseň, informovala Európska komisia. Dobrá správa je, že na slovenský projekt WiFi pre teba, ktorý pripravuje Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu, to nemá žiaden vplyv. Dopytová výzva bude vyhlásená v lete tohto roku.

„Z národného dopytového projektu WiFi pre teba sa ujdú peniaze niekoľkým stovkám našich miest a obcí za veľmi podobných podmienok, ako to je pri európskej výzve,“ pripomína vicepremiér Richard Raši s tým, že projekt bude spustený už počas tohto leta.

Poukážky v maximálnej hodnote 15-tisíc eur môže z projektu Európskej komisie získať maximálne 80, minimálne 15 slovenských žiadateľov, záujem je však oveľa vyšší. Do projektu sa prihlásilo vyše 400 slovenských miest a obcí. Preto vznikol projekt WiFi pre teba, určený iba pre žiadateľov zo SR.

Ako pri Wifi4EU, tak aj pri WiFI pre teba sa obce a mestá budú môcť uchádzať o príspevok na technické zabezpečenie internetu napríklad na námestiach, v knižniciach či na obecných úradoch.

Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu

Všetky autorove články
Slovensko tech buducnost Wi-Fi smart city

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať