Image
16.11.2018 0 Comments

Sli.do je najrýchlejšie rastúcou technologickou spoločnosťou na Slovensku

Deloitte zverejnil rebríček 50 najrýchlejšie rastúcich technologických spoločností v strednej Európe. Zo Slovenska sa v rebríčku CE Technology Fast 50 tento rok umiestnili tri spoločnosti. Okrem toho sa jedna slovenská spoločnosť prebojovala do špeciálnej kategórie Veľká päťka (Big Five) a dve do kategórie Vychádzajúce hviezdy (Rising Stars). Najvyššie umiestnenie dosiahla spoločnosť Sli.do, ktorá obsadila vynikajúce 4. miesto v stredoeurópskom rebríčku.

Tempo rastu najdynamickejších technologických spoločností v strednej Európe sa aj naďalej zrýchľuje. Priemerný rast spoločností z rebríčka Technology Fast 50 zaznamenal nový rekord vo výške 1290 % (rast v posledných štyroch rokoch). Už tretí rok po sebe prekonalo priemerné tempo rastu hranicu 1000 %, čo poukazuje na udržateľnosť stredoeurópskeho technologického rozmachu v strednodobom horizonte.

Prví dvaja finalisti boli najvýraznejší: víťazom sa stala firma so špecializáciou na 3D tlač Prusa Research (vlani 3. miesto), druhou v poradí je minuloročný víťaz Kiwi.com, veľký internetový predajca leteniek. Obidve spoločnosti sú z Českej republiky.

Najpozoruhodnejší je obrovský medziročný skok v raste oboch spoločností v priebehu štyroch rokov. Rast spoločnosti Kiwi.com sa zvýšil z minuloročných 7165 % na neuveriteľných 14 337 %, no spoločnosť Prusa Research prekonala aj tieto čísla a poskočila zo 6910 % na fantastických 17 118 %.

Zo slovenských spoločností sa na vynikajúcom 4. mieste v stredoeurópskom rebríčku umiestnila spoločnosť Sli.do, slovenská platforma na interakciu s účastníkmi stretnutí a podujatí. Za vykazované obdobie dosiahla rast na úrovni 2971 %. Okrem Sli.do sa v hlavnom rebríčku umiestnili ďalšie dve spoločnosti. Na 11. mieste spoločnosť Zelená pošta, s. r. o., a na 27. mieste Instarea, s. r. o., špecializujúca sa na monetizáciu dát.

Špeciálne kategórie

Vychádzajúce hviezdy (Rising Stars) sú zatiaľ mladé spoločnosti, ale napriek tomu od svojho založenia dosiahli výrazný rast. Najlepšie zo slovenských firiem sa v tejto kategórii na druhom mieste umiestnila slovenská spoločnosť itrinity so špecializáciou na SEO (1555 %) a na piatom mieste GreenWay Infrastructure, s. r. o., so sieťou rýchlonabíjacích staníc pre elektromobily a rastom 1123 %.

Kategória Veľká päťka (Big Five) je určená pre rýchlorastúce veľké spoločnosti, ktoré vzhľadom na svoju veľkosť už nemôžu súťažiť v raste výnosov s menšími a mladšími spoločnosťami. Zo Slovenska sa na piatom mieste umiestnila spoločnosť Pixel Federation, s. r. o.

Špeciálnu cenu Najprelomovejšia inovácia (Most Disruptive Innovation) pre spoločnosti, ktoré sú priekopníkmi revolučných myšlienok a technológií, si tento rok odniesla litovská spoločnosť Brolis Semiconductors, využívajúca prelomovú infračervenú fotónovú technológiu na vývoj nového druhu snímača, ktorý meria dôležité parametre krvi bez narušenia pokožky.

Novinkou v súťaži je Cena za spoločenský prínos pre spoločnosti, ktorých produkty alebo služby najefektívnejšie prispievajú k dosiahnutiu aspoň jedného cieľa OSN v oblasti trvalo udržateľného rozvoja do roka 2030. Prvá udelená cena patrí poľskej spoločnosti Saule Technologies za novú generáciu technológie solárnych panelov s použitím tenkej, flexibilnej fólie, ktorú možno obaliť okolo budov.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

ITPro

Predstavujeme zaujímavé startupy, produkty a projekty

05.02.2019 13:41

IT PRODUKT: DOT – Digital Onboarding Toolkit Digital Onboarding Toolkit (DOT) je automatizované riešenie na digitálny onboarding klientov, určené pre organizácie, ktoré chcú zjednodušiť proces získav ...

ITPro

Vírusový radar: Trendy 2019: Aké hrozby nás čakajú tento rok?

05.02.2019 13:33

Minulý rok priniesol do oblasti kybernetickej bezpečnosti viacero zmien: EÚ zaviedla GDPR, stále viac sa hovorilo o využití strojového učenia (machine learning) na najrôznejšie účely a nesmieme zabudn ...

ITPro

Praktická kryptológia (21. časť): CAST prakticky

05.02.2019 10:57

Túto časť seriálu venujeme praktickej ukážke využitia algoritmu CAST na šifrovanie údajov. Urobíme tak v rámci nástroja implementujúceho tzv. steganografiu, ktorú sme spomínali v úvode tohto seriálu. ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Apsara Yogaton

Najnovšie videáPC forum button