Image
8.2.2018 0 Comments

Skúšobná Trieda S sa „učila“ jazdiť v rôznych krajinách

Čiastočne automatizovaná Trieda S skúšobne jazdila päť mesiacov v Nemecku, Číne, Austrálii, Južnej Afrike a USA, kde svoju misiu zakončila na tohtoročnom veľtrhu elektroniky CES v Las Vegas. Počas náročnej cesty po piatich kontinentoch sa vozidlo „učilo“ jazdiť v reálnej premávke za špecifických podmienok danej krajiny, čo je jedna z hlavných úloh na ceste k autonómnemu jazdeniu. Jazdy sa konali v rámci projektu značky Mercedes-Benz: Inteligentná jazda okolo sveta (Intelligent World Drive).

Projekt Intelligent World Drive jasne dokazuje, že pre autonómne jazdenie sú potrebné rozvojové aktivity a skúšobné jazdy na celom svete,“ objasňuje Ola Källenius, člen predstavenstva spoločnosti Daimler a dodáva: „Automatizované a autonómne vozidlá potrebujú medzinárodný učebný materiál pochádzajúci z reálnej cestnej premávky, ktorý im umožní správne pochopiť dopravné situácie a pripraviť sa na rôzne scenáre.

Osobitné požiadavky na snímače a algoritmy autonómne jazdiaceho vozidla kladú najmä rozdielne vlastnosti infraštruktúry (vrátane dopravných značiek a vodorovných značení), pravidlá cestnej premávky a správanie iných účastníkov cestnej premávky (napríklad chodcov) v konkrétnej krajine. Pre vývoj vyšších úrovní automatizácie sú dôležité aj mapy s vysokým rozlíšením, na príprave ktorých sa Daimler podieľa.

Všetky informácie a skúsenosti zozbierané v projekte Intelligent World Drive sa použijú pri ďalšom vývoji pokročilejších automatizovaných systémov na ceste k autonómnemu jazdeniu. Testovanie pokročilejších automatizovaných a autonómnych jazdných funkcií v reálnej cestnej premávke a ich následné použitie v sériových automobiloch si ale vyžaduje tiež ďalšiu medzinárodnú harmonizáciu právneho rámca.

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

CZ: Mio Black Friday: Kamera do auta MiVue 731 GPS s funkciou radarov, kvalitným natáčaním a upozornením pred nehodou v akcii!

15.11.2019 12:45

Speciální novinku s výraznou slevou si pro letošní Black Friday přichystalo Mio, výrobce značkových autokamer a navigací. Až do konce listopadu bude nová Mio MiVue 731 GPS v eshopech ALZA, CZC a MALL ...

Tlačové správy

Päťfarebná A3+ tlačiareň na digitálnu tlač aj na tvrdé povrchy

15.11.2019 11:32

Novú LED tlačiareň OKI Pro9541WT s piatimi farebnými tonermi na digitálnu tlač na prenosové médiá určenú pre poskytovateľov tlačových služieb uviedla na trh spoločnosť OKI. Vďaka použitiu prenosových ...

Tlačové správy

ITAPA 2019: Využite inovačný a ľudský potenciál v IT

15.11.2019 11:22

Trojdňová ITAPA 2019 bola zaujímavá až do posledného momentu. Najväčšia konferencia o IT vo verejnej správe bola nielen priestorom pre stretnutie špičkových expertov, ale zároveň poodhalila dynamický ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Brother_300x600

Najnovšie videá