Image
4.8.2017 0 Comments

Skupina Slovak Telekom v prvom polroku s výnosmi 368,2 milióna eur

Za prvý polrok 2017 zaznamenala Skupina Slovak Telekom celkové konsolidované výnosy vo výške 368,2 milióna eur. "Od tohto fiškálneho roka už nie sú vo výnosoch skupiny zahrnuté výnosy z medzinárodného hubbingu, čo vedie k celkovo nižším výnosom. Pri porovnaní zhodných kategórií došlo k medziročnému rastu výnosov o 2 percentá," uviedol vo štvrtok operátor.

Prevádzkový zisk EBITDA sa za prvý polrok medziročne mierne zvýšil na 158 miliónov eur. V prvom polroku 2017 pokračoval Slovak Telekom v rozširovaní 4G siete najmä na vidieku. Postupne bolo pokrytých niekoľko desiatok obcí či turistických miest a LTE sieť už dosiahla pokrytie 88,3 % populácie.

Počet zákazníkov digitálnej TV stúpol medziročne na 574 tisíc. Čistý prírastok za prvý polrok je 38 tisíc, čo je nárast o viac ako 223 % oproti prvému polroku 2016. Počet širokopásmových prístupov stúpol medziročne na 656 tisíc. Čistý prírastok za prvý polrok ostal na vlaňajšej úrovni 18 tisíc. Tretí kvartál po sebe Slovak Telekom eviduje čistý prírastok počtu pevných liniek. K 30. júnu využívalo služby mobilnej siete Telekom 2,235 mil. zákazníkov. Za prvý polrok sa zvýšila báza o 10 tisíc zákazníkov.

Podľa zverejnených informácií všetky dcérske spoločnosti dosiahli medziročný rast výnosov. Za prvý polrok 2017 najvýraznejšie rástla spoločnosť PosAm, a to o 4 percentá na 11,42 milióna eur. Firma DIGI Slovakia evidovala rast o 3 percentá a za prvých šesť mesiacov dosiahla 18,32 milióna eur. Zoznam a Zoznam Mobile medziročne stúpli o 1 %, ich polročné výnosy predstavovali 4,04 milióna eur.

Spoločnosť Slovak Telekom je súčasťou nadnárodnej skupiny firiem Deutsche Telekom Group. Skupinu Slovak Telekom tvoria materská spoločnosť Slovak Telekom a jej dcérske spoločnosti Zoznam, Zoznam Mobile, Telekom Sec, PosAm a Digi Slovakia.

Autor: SITA

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Ministri krajín EÚ otvárajú úvahy o posilnení regulácie údajov v digitálnom svete

04.12.2019 09:45

Podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Richard Raši sa dnes v Bruseli zúčastnil na rokovaní Rady ministrov Európskej únie pre telekomunikácie a informačnú spoločnosť (Rada TTE). Európska ...

Tlačové správy

Akcia Samsung výlov je spustená. Ulovte si tri produkty a zaplaťte len za dva

02.12.2019 13:43

Samsung spustil vo svojom internetovom obchode www.samsung.sk a vo svojich značkových predajniach akciu Samsung výlov, v rámci ktorej zákazník získa tri zakúpené zariadenia v cene dvoch. Do akcie sú z ...

Tlačové správy

4ka pridáva ďalšie dáta využiteľné v EÚ

02.12.2019 13:35

Vylepšené paušály, sprístupnenie najrýchlejších LTE sietí pri dátovaní v zahraničí a väčšia porcia dát, bez ohľadu na to, kde sa zákazník nachádza. 4ka tento rok poriadne vylepšila svoju ponuku pre tý ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ACER_122019

Najnovšie videá