Skupina Slovak Telekom s výnosmi 564 mil. eur

Tlačové správy
0

Skupina Slovak Telekom dosiahla za deväť mesiacov tohto roka celkové konsolidované výnosy 564,1 milióna eur. V porovnaní s minulým rokom tak klesli o jedno percento. Ako ďalej vo štvrtok informovala spoločnosť, zisk pred zdanením, úrokmi a odpismi (EBITDA) vzrástol medziročne o 3,5 % na 240,2 milióna eur. Podľa zverejnených informácií EBITDA marža sa zlepšila zo 40,6 % na 42,6 % za deväť mesiacov 2016.

Počet zákazníkov digitálnej TV posilnil medziročne na 517 tisíc. Počet širokopásmových prístupov stúpol medziročne na 625 tisíc. Slovak Telekom k 30. septembru pokrýval 4G sieťou 85,1 percent populácie. Služby mobilnej siete Telekomu využívalo ku koncu septembra 2,226 mil. zákazníkov, čo predstavuje zvýšenie o 21 tisíc. Rast vykázal v pozorovanom období aj priemerný výnos na zákazníka (ARPU), konkrétne z 11,9 na 12,2 eura.

Najväčší rast výnosov z dcérskych spoločností vykázal Zoznam a Zoznam Mobile, medziročne až o 18 % na 6,6 milióna eur. Firma DIGI Slovakia zvýšila výnosy o 7 percent na 26,8 milióna eur. Na druhej strane výnosy dcérskej spoločnosti PosAm klesli na 16,5 milióna eur, pričom za medziročným rozdielom stojí podľa skupiny ukončenie veľkých projektov v minulom roku najmä vo verejnom sektore.

Spoločnosť Slovak Telekom je súčasťou nadnárodnej skupiny firiem Deutsche Telekom Group. Skupinu Slovak Telekom tvoria materská spoločnosť Slovak Telekom a jej dcérske spoločnosti Zoznam, Zoznam Mobile, Telekom Sec, PosAm a Digi Slovakia.

SITA

Všetky autorove články
Telekom

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať