Image
12.9.2019 0 Comments

Skupina KKCG predstavila Aricoma Group

Najväčší český ICT holding s názvom Aricoma Group predstavili dnes zástupcovia investičnej skupiny KKCG, ktorá patrí podnikateľovi Karlovi Komárkovi. Názov a logo spoločnosti Aricoma je inšpirované horou v peruánskych Andách a vyjadruje veľkosť, ambície a silu. Aricoma Group a.s. zastrešuje spoločnosti AUTOCONT v Českej a Slovenskej republike, Cleverlance, CAD studio, DataSpring a AEC.

Založenie holdingu Aricoma znamená ďalší krok v naplňovaní plánu skupiny KKCG, ktorej cieľom je vybudovať silného európskeho poskytovateľa ICT služieb. Celá podnikateľská stratégia KKCG je založená na diverzifikácii rizík, na organickom i anorganickom raste v týchto základných oblastiach: v hernom priemysle, informačných technológiách, energetike, v cestovnom ruchu a realitnom biznise. V posledných niekoľkých rokoch sa ICT stáva jedným z najvýznamnejších pilierov. Preto sa teraz KKCG rozhodla vybrané technologické firmy zaoberajúce sa predovšetkým dodávkami riešení a služieb pre podnikovú sféru zastrešiť spoločnosťou Aricoma Group. Firmy tejto skupiny pokrývajú celé portfólio od návrhu ICT architektúry, cez infraštruktúrne a cloudové služby, implementáciu podnikových aplikácií až po vývoj vlastných rozsiahlych softwarových riešení a outsourcing. Všetky tieto odbory navyše prepája problematika kybernetickej bezpečnosti. Skupina zamestnáva takmer dve tisícky ľudí a jej celkové minuloročné tržby presiahli 6,75 miliardy českých korún.

„Keď sme v roku 2009 vstupovali do oblasti informačných technológií, vedeli sme, že je to veľmi perspektívna oblasť podnikania a táto hypotéza sa nám každoročne vrchovato potvrdzuje,“ hovorí Michal Tománek investičný riaditeľ KKCG zodpovedný za ICT. Podľa Tománka ICD poskytuje v súčasnej dobe skvelé investičné príležitosti predovšetkým vďaka celosvetovo rastúcej komplexnosti ICT riešení a tým rastúcom dopyte po týchto službách. Rovnako tak pomáha ICT rozklad tradičných obchodných modelov a vznik nových, ktoré sú založené na online interakcii so zákazníkmi. Rastúci ICT trh a nedostatok kvalifikovaných odborníkov dáva priestor ponúknuť špičkový servis firmám, ktoré budú ustupovať od interného ICT, ale budú hľadať dodávateľské riešenia. „Budúcnosť vidíme v tom, vedieť nájsť kvalitných pracovníkov doma i v zahraničí rovnako tak, ako si tých najlepších ľudí udržať. Iba tak budeme môcť našim zákazníkom ponúkať dostatočne veľké a odborne zdatné tímy,“ hovorí Tománek.

„Pred skupinou Aricoma stoja teraz dve neľahké úlohy. Provou je konsolidovať a zvýrazniť aktivity KKCG na českom a slovenskom ICT trhu, kde chceme byť jednoznačne najväčším poskytovateľom ICT služieb pre podnikovú sféru. Aricoma Group je tu predovšetkým zastrešujúca značka, reprezentujúca celú skupinu navonok a podporujúca spoluprácu medzi jednotlivými časťami, ktoré budú aj naďalej podnikať samostatne a pod svojimi vlastnými značkami,“ posúva víziu Aricomy jej generálny riaditeľ Milan Sameš a dodáva: „Druhou úlohou Aricoma Group je stať sa platformou pre európsku expanziu ICT aktivít KKCG, pretože máme ambíciu stať sa silným európskym poskytovateľom ICT služieb. Veľkú výhodu vidím vo vlastnom kapitále, ktorý nie je obmedzovaný fixným investičným horizontom. Inými slovami máme čas vybrať to najlepšie, do toho investovať a zmysluplne to rozvíjať.“ Za ďalšiu strategickú výhodu Sameš považuje globálny rozmer podnikania, kedy už v súčasnej dobe je KKCG aktívna na tých najperspektívnejších trhoch.

„Keď sa z Aricomy stane silný medzinárodný poskytovateľ ICT služieb, veríme, že to pomôže udržať doma IT expertov a talenty a posilní sa pravdepodobnosť toho, že budú v ČR vznikať inovatívne produkty a služby. Rovnako tak, ako sme sa za posledných sedem rokov presadli na trhu herného priemyslu (SAZKA Group je najväčšou lotériovou skupinou v Európe), tak chceme expandovať v ICT,“ dodáva Tománek.

Autor: PRime time

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Ako na online platby: pozrite si tipy a triky od 4ky

06.12.2019 15:02

Digitálnym platbám sa dnes už nedá nijako vyhnúť. Online platíme letenky na letnú dovolenku, mesiace zábavy so službami Netflix a Spotify alebo darčeky pod stromček. Práve predsviatočné obdobie je pri ...

Tlačové správy

4 tipy, ako mať Vianoce udržateľné. Ekologicky aj finančne

06.12.2019 14:30

Hovorí sa, že Vianoce sú sviatky pokoja, no pri pohľade na preplnené obchody, parkoviská a všadeprítomné davy ľudí v predvianočnom období sa opak stáva pravdou. Môžu byť pre nás obdobím stresu, zhonu ...

Tlačové správy

Schneider Electric rozširuje výkon záložných zdrojov Galaxy VS pre kritickú infraštruktúru a edge aplikácie

06.12.2019 14:04

Spoločnosť Schneider Electric, líder v oblasti digitálnej transformácie a automatizácie, predstavila rozšírenie sortimentu 3-fázových zariadení UPS (nepretržitý zdroj napájania) radu Galaxy VS o nové ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ACER_122019

Najnovšie videá