Image
6.9.2019 1 Comments

Škodovka spúšťa zdieľanie elektrických skútrov. Minúta jazdy stojí 5 Kč

ŠKODA AUTO DigiLab zavádza v hlavnom meste ČR službu BeRider na zdieľanie elektrických skútrov. V týchto dňoch sa rozbieha jej pilotná fáza. Skútre BeRider sú poháňané dvoma lítiovo-iónovými batériami, vybavené LED svetlometmi, ako aj prednými a zadnými brzdovými kotúčmi, takže umožňujú používateľom bezpečnú a efektívnu jazdu v mestskej premávke. Navyše sú ľahké a jednoducho ovládateľné.

Veľké kolesá a robustné odpruženie zaručujú bezpečnú a pohodlnú jazdu. Ich maximálna rýchlosť je 66 km/h a majú dojazd 70 km, takže sú vhodné na krátke až stredné vzdialenosti. Každý e-skúter BeRider je vybavený senzormi, ktoré prenášajú údaje v reálnom čase. Na jeho displeji sa zobrazujú základné informácie, napríklad rýchlosť a dojazd. Držiak telefónu na riadidlách uľahčuje navigáciu pomocou mobilu.

Skúter sa môže nabíjať prostredníctvom zabudovaného portu USB. Držiak batožiny umožňuje používateľom prepravu ľahšej batožiny. V uzamykateľnom boxe sú k dispozícii dve prilby, takže možná je aj jazda s partnerom. Záujemca o používanie e-skútrov BeRider si musí do svojho smartfónu nainštalovať aplikáciu BeRider (k dispozícii pre iOS a Android) a prihlásiť sa do služby.

Po úspešnej registrácii uvidí v aplikácii dostupné skútre, môže si ich prostredníctvom nej rezervovať, ako aj uzamknúť alebo odomknúť bez kľúčov. Ukončenie jazdy treba potvrdiť v aplikácii, potom sa uskutoční platba cez kreditnú kartu. Účtuje sa na základe toho, ako dlho sa skúter používal. Minúta používania vyjde na 5 Kč (cca 0.20 eur). Na riadenie elektrických skútrov sa vyžaduje vodičský preukaz skupiny B.

Zamýšľaný akčný rádius e-skútrov je stred Prahy. Samozrejme, môžete s nimi túto zónu opustiť, ale odhlásenie z aplikácie je možné len v rámci nej. V tejto oblasti potom môžu používatelia zaparkovať skútre na akomkoľvek riadnom parkovacom mieste. Údaje o mieste zaparkovania, stave batérie a ďalšie dáta sa prenášajú do kontrolného centra v reálnom čase.

Zdroj: skoda-storyboard.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie 9

Luxusný elektromobil Mercedes s dojazdom až 700 km. Nabitie na 80 % kapacity za menej ako 20 minút

12.09.2019 00:20

Mercedes-Benz predstavil koncepčný model elektromobilu VISION EQS, ktorý už vďaka dizajnu exteriéru vyvoláva majestátny vzhľad. Výrazný obvodový svetelný pás rozdeľuje farby vozidla, čo vytvára dojem, ...

Technológie 2

Najvýkonnejšie Lamborghini, aké sa kedy vyrobilo, využíva superkondenzátory

10.09.2019 00:15

Spoločnosť Lamborghini predstavila svoje „najvýkonnejšie auto, aké sa kedy vyrobilo“. Volá sa Sián (v bolonskom dialekte blesk alebo záblesk) a má hybridný pohon so superkondenzátormi. Superkondenzát ...

Technológie

Po znížení dotácií v Číne globálny predaj elektromobilov prvýkrát poklesol

09.09.2019 00:05

O tom, aký vplyv má na rast trhu pomoc štátu, svedčí skutočnosť, že po znížení dotácií v Číne svetové predaje elektrických vozidiel zaznamenali v júli prvý pokles. Mesačné predaje vo svete za znížili ...

q

1 Comments

  1. riadne drahe reakcia na: Škodovka spúšťa zdieľanie elektrických skútrov. Minúta jazdy stojí 5 Kč
    6.9.2019 10:09
    riadne drahe
    Reagovať

Vyhľadávanie

AMCHAM 2019

Najnovšie videá

elearn

IT GALA stvorec 2019