SAMSUNG_0920_W SAMSUNG_0920_W SAMSUNG_0920_W Advertisement

Skladací Huawei Mate X sa začne predávať už čoskoro. Pripravte si tučnú peňaženku

0

Skladací telefón Huawei Mate X príde na trh budúci mesiac, hoci s miernym oneskorením. Spoločnosť to oznámila na svojom podujatí, o ktorom informoval web Sina Digital.  Mate X je 5G telefón s procesorom Kirin 980, modemom Barong 5000 a dvojčlánkovou 4500 mAh batériou, ktorá sa dá údajne nabiť na 85 percent za pol hodiny pri rýchlom 55 W nabíjaní.

Rozložený displej má uhlopriečku 8 palcov, a keď je telefón zložený, budete mať 6,6-palcovú obrazovku na prednej strane a 6,38-palcovú na zadnej strane. Na rozdiel od Samsung Galaxy Fold, ktorý sa otvára ako kniha, obrazovka Mate X sa obvíja okolo vonkajšej časti véčkového zariadenia. Bude tak použiteľné ako bežný telefón, ibaže displej pokrytý plastom bude čeliť väčším výzvam, ktoré by mohli ohroziť jeho trvácnosť.

Uvidíme, ako sa Mate X bude dariť na trhu. Predávať sa bude zatiaľ len v Číne, a to od 15. novembra za 16 999 jüanov, čo je asi 2400 dolárov. Bude teda o niečo drahší ako konkurenčný Galaxy Fold. Za túto sumu získate model s 8 GB RAM a 512 GB úložiskom. Huawei zatiaľ neposkytol informácie o dostupnosti na zahraničných trhoch.

Zdroj: theverge.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Huawei Mate smartfon telefon bateria

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať