Skener tela vám pomôže vytvoriť džínsy na mieru

0

V obchode H&M v Štokholme majú nový spôsob, ako si vyskúšať džínsy. Telový skener vás odmeria, vytvorí vášho digitálneho avatara a potom si môžete vybrať z niekoľkých možností, čo sa týka látky, štýlu a fazóny. Skenovanie tela trvá asi 10 sekúnd. Potom zariadenie odošle váš jedinečný vzor do továrne na odevy, kde vám vyrobia džínsy na mieru, navrhnuté tak, aby vám dokonale sedeli.

Predajca, ktorý začne s používaním tejto technológie 5. novembra, chce takto riešiť problém nadvýroby v módnom priemysle, kde sa veľa vyrobeného tovaru musí zlikvidovať alebo spáliť. Vyrábanie odevov na zákazku môže pomôcť znížiť tento odpad. Je to riešenie aj pre zákazníkov, ktorým štandardné veľkosti nesedia.

Je trochu menej efektívne vyrábať džínsy týmto spôsobom, pretože pri bežnom postupe sa vystrihne 30 alebo 40 džínsov súčasne. No keďže džínsy sa vždy šijú jednotlivo, celkový proces sa podstatne nelíši. Takéto džínsy sa však predávajú za prémiovú cenu a navyše si ich nemôžete odniesť domov hneď po návšteve obchodu, dorazia vám do dvoch až troch týždňov.

Zdroj: fastcompany.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať